Eternals (2021)

Ale jo, na "nejhorší marvelovku" se koukat určitě dalo a i to celkem odsýpalo, akce super. Mezi slabejma 4* a silnejma 3* volím tu rock-solid trojku. Ikarus a jeho Man of Steel vibe byla parádní věc k vidění, když regulérní dvojku Supermana s Cavillem asi dostaneme už jen ve fan verzi na YouTube. Znovu bych se na to asi už jen tak nepodíval, jako jednohubka hodně v pohodě, proto trojec. Těším se na další návštěvu Eternals v MCU.

Power On: The Story of Xbox (2021) (seriál)

Jako uživatel a letitej fanoušek týhle konzole jsem od čerstvýho dokumentu i tak čekal nějakou takovou ultra marketingovou slátaninu na téma nejsilnějších stránek Xboxu, ale nadhled Microsoftu u tohohle dokumentu mě teda absolutně odpálil, aneb řešit na plnou hubu nejen konkurenci a její úspěchy a přednosti anebo rozebírání Red Ringu bylo naprosto super. Ne každej by nejspíš dokázal ve spojitosti s takhle markantní vlastněnou videoherní značkou sám sebe rozebrat a kromě předností ukázat v jednom šestidílným dokumentu (kterej je navíc zdarma na YT i s CZ titulkama!) především místa, kde zakopl a podat sám sebe v takovým světle, jak se to jen tak nevidí.  5* P.S.: Cením některý autentický záběry a grafický zpracování některejch flashbacků.

Duna (2021) odpad!

Nejepičtější a nejmasivnější boring shit ever, kterej jsem ani nedokoukal, což se mi stalo u filmu asi podruhý v životě. Možná je mi i trošku fyzicky špatně. Možná hodně.

Injustice (2021)

Celovečerní animák Injustice relativně odbočuje u nějakejch zásadních linek z komiksů i hry, ale jako odbočka pro lidi, nepolíbený příběhem o Supermanovi - diktátorovi, dostačující. Klasicky se povolilo i eRko, za co též palec nahoru. 3*!

Matrix Resurrections (2021)

V jistým smyslu mi ten nápad přišel docela svěží. Co mi ale svěží nepřišlo, byla špatná akce, kterou Matrix vždy exceloval a stopáž bych taky možná sundal o 20 minut. Některý věci bych rád viděl jinak a některý se mi tam úplně nehodily, ale za mě osobně nehodnotím Resurrections jako propadák. Na absolutní výhru nebo alespoň výhru tomu ale chybělo vcelku dost, už jen v porovnání s milníkem v podobě jedničky, na kterou - ruku na srdce - nedosáhly už ani první dva sequely. 3*

Spider-Man: Bez domova (2021)

Dost pravděpodobně největší emotivní kolotoč nostalgie týhle dekády, kterej konečně z Hollanda udělal prvoligovýho Spider-Mana, kterej si zaslouží plnou pozornost a péči, nicméně jeho výkon bez masky byl ještě fenomenálnější, to samý platí o W. Dafoeovi, z kterýho nejednou šel extrémní creepy strašidelnej pocit a to umí málokdo zahrát. Těšim se na repete!

Superman a Lois (2021) (seriál)

Ačkoliv Hoechlinův Superman vznikal z odpadních vod CW Supergirl, kde ho poprvý představili jako cameo Kal-Ela pro sestřenku, tenhle seriál s CW odpady současnosti nemá nic společnýho, co se týká shitózního scénáře.  Pravděpodobně jedno z nejpříjemnějších seriálových překvapení a ačkoliv jsem měl silný skepse (právě proti tomu, jak v současnosti naprosto déčkovej ten svět CW je) a neodhodlání do toho vůbec jít (ano, i ten název show mohl bejt určitě lepší), občas jsem se přistihl, že se dost bavim. Svět Supermana se dvěma syny, kdy se nemusí kopírovat nebo ždímat jakákoliv komiksová linka, která už byla k dispozoici, byla využitá myslim si víc, než dobře. CGI nadprůměrný, což bylo fajn a dokonce většina herců byla dobrá castingová trefa. Řadim na úrovni první řady Arrowa nebo prvních dvou řad Flashe. Jen o menší stupínek výš. Snad to nebude mít obdobnej spád dolů jako výše zmínění kolegové. Silný 4*.

Neporazitelný (2021) (seriál)

Bylo to posledních 10 minut úvodního dílu, co nastavilo laťku, která v týhle přecitlivělý době byla potřeba jak sůl.

Justice League Dark: Apokolips War (2020)

Neskutečná nálož. Kandidát na animák roku (hned vedle vynikajícího Mortal Kombat) nedělá ostudu vůbec ničemu. Ve velkym teče krev, občas i lezou vnitřnosti, umírají hlavní postavy, na animák celkem nepředvídatelnej děj. Libový finále. Škoda, že se tohohle pod jakoukoliv hlavičkou nikdy nedočkáš v celovečerní verzi. 5*!