Ten nejlepší (2000)

Od filmu jsem očekával pouze pár povrchních hrdinských scén a tím to mělo skončit....z omylu mě vytrhl a zcela omráčil dějový zvrat ve druhé polovině filmu. De Niro je parádní drsňák a postava Cuba Gooding Jr. je sice nejlepší, ale nestačí to....musí jít až za hranice nemožného, aby si vydobyl své vysněné místo záchranáře. Zajímavé obsazení, námět, prostředí, film který bych zhlédnul ještě jednou.

Díra u Hanušovic (2014)

Celý film je o prosté venkovské atmosféře, tak nečekejte nějakou silnou dějovou pointu i když na závěr se to zvláštně rozstřelí. Herecké výkony jsou velmi příjemné. Ivan Trojan si odpracoval svůj skvělý standard, Tatiana Vilhelmová a Hynek Čermák to také pěkně drží nad vodou. Největší překvapení byla Lenka Krobotová od které jsem čekal víc, pač získala Českého Lva za nejlepší herecký výkon ve vedlejší roli....no nevím, raději bych ho dal Simoně Babčákové, která v těch svých pár momentech skutečně excelovala.

Khan Kluay 2 (2009)

Od druhého dílu jsem nic neočekával. Film jsem shlédl ve školním kině na Taiwanu a z plátna se vyvalila neuvěřitelná akční podívaná. Doporučuji zhlédnout v originále, protože Thajština je opravdu neuvěřitelný jazyk a na velkém plátně. Děj zase začíná, jako by byl určen pro věkovou kategorii do 8let, ale nakonec je to neskutečný nářez, kdy si říkáte, že už to dál vygradovat ani nemůže, ale hranice se bourají a vy držíte všechny palečky hlavnímu hrdinovi.

Modrý slon (2006)

Tento filmek jsem shlédl během své stáže na Taiwanu. Vizuální podoba charakterů byla na pokraji kýče, ale v kombinaci s roztomilou thajštinou a příjemným příběhem jsem si z kina odnesl příjemný zážitek. Zpočátku vypadá, že film je určen pouze pro věkovou kategorii do 5-ti let, tak od filmu nic moc neočekáváte. O to Více Vás zasáhnou brutálnější momenty.