Ghoul (2015)

Ghoul Petra Jákla mě velmi, velmi příjemně překvapil. Opravdu jsem netušil, že někdo v ČR může natočit kvalitní horor (nejde dle mého thriller), téměř světové úrovně. Po zoufalých tuzemských pokusech, financovaných převážně z veřejných peněz (např. film TMA) jde pro mě o zcela nečekané zjevení. Nechci moc prozrazovat z děje, proto jen uvedu, že dle mého se skvěle povedla atmosféra, scénář i závěrečná pointa. Vůbec mi nevadilo, že se nechali tvůrci inspirovat jinými filmy, téměř jsem to nezaznamenal (vyjma kamery - FFF). Také proto nechápu vlažné přijetí ze strany kritiky. Pro fanoušky hororu nutnost! K hodnocení - za mě solidní 3,5* + 1* dávám navíc, jak patriot. Jde o první český horor, který opravdu funguje. PS Mimochodem, viděl jsem na Floře. Na promítání přišla banda ožralých hovad, co hulákali, smáli se a vše "vtipně" komentovali (nejlepší spoludiváci). Zhruba v třetině zmlkli a na konci se potichu a pobledlí odpotáceli. To je dle mého nejlepší reklama:-) PPS Pokud někdo z hodnotících nemá rád horory (a neumí se od toho oprostit) filmu se vyhněte. Bylo by fér to bodovat v rámci žánru a ne dávat nízké hodnocení jen za to, že je to horor. Já také nelezu na romantické komedie s Jennifer Lopez a Stmívání a pak tu nesázím jeden odpad za druhým.