• Krátkometrážní

Abigail (2024)

Tak tady jsem trošku tušil do čeho jdu ale i kdybych nevěděl tak mi ten kukuč malé Abigail hned při úvodním tanečku Labutího jezera prozradil, že nepůjde o normální dívenku a partička si jejím únosem pěkně zavařila. Škoda té zbytečně dlouhé stopáže protože prvních 50minut se toho až tak moc záživnýho neděje(rapidní zkrácení stopáže bych určitě uvítal). Od 50minuty se vše začne zlepšovat. Poté se začnou cenit zuby a začne téct krev ve velkým. Sem tam přijde i nějakej vtípek či hláška. Škoda toho zbytečně dlouhýho a nudnýho začátku. 3hvězdy

Bláznivý exorcista (1990)

Film jsem viděl a měl jsem ho půjčenej ještě v dobách videopůjčoven. V té době u mě moc úspěchu nesklidil. Po těch x letech jsem mu chtěl dát druhou šanci a tak jsem si dal repete. A musím uznat, že na podruhé  po těch x letech už jsem se pobavil rozhodně víc než kdysi. Jasně, není to žádná třeskutá prdel ale nemůžu říct, že bych se nudil. Ba naopak se našlo i pár povedených scén a fórků který mě pobavilo a rozesmálo. Určitě jsou povedenější komedie i z téhle doby ale tak nízký hodnocení si tenhle kousek podle mě rozhodně nezaslouží. A i proto svoje hodnocení navyšuju na 3hvězdy.

New Life (2023)

První půlka filmu je celkem nudná a nezáživná a dělalo mi celkem problém se na ni soustředit. Naštěstí druhá půlka je daleko vydařenější a vše zachraňuje. New Life je o5 filmem o kterým je líp vědět co nejmíň. Nejlíp nic tak jako já. A pak je tu možnost na alespoň trochu pozitivní hodnocení. Kdybych viděl trailer nebo si četl nějaký komentáře či si o tom zjišťoval cokoliv jinýho tak bych se připravil o ten moment překvapení. Zkrátka a dobře čím míň toho o filmu bude divák vědět tím líp pro něho. Bez nějakýho spoilerování se tudíž špatně píše i komentář. Jesicca je na útěku. V patách jí jsou totiž tajní agenti. Jessica se na svém útěku snaží co nejvíce vyhýbat lidem. Když už ale na někoho narazí má to štěstí, že naráží na samé dobráky kteří jí jsou ochotni pomoci. Jenže tahle pomoc se jim nevyplatí. Víc bych to nekomentoval. S hodnocením jsem někde mezi 2-3hvězdami. Při rozhodování kam se přiklonit přimhouřím oči nad tou né moc záživnou první půlkou a přihlédnu k tomu, že jde o prvotinu s nižším rozpočtem, pochválím to, že druhá půlka už je o mnoho povedenější a fajnový masky. 3hvězdy

The Spider (2024)

Pavouky mám rád ale nejsou zrovna fandou komiksových filmů. Viděl jsem jen Spidermana z roku 2002 a nic pro mě. Tenhle short byl ale celkem povedenej. Doplácí ale na to, že je to jen short. Tohle by si totiž zasloužilo celovečerák. Žádnej kladnej hrdina ale temnej hororovej Spiderman. Tenhle námět bych osobně bral 100krát raději. Kraťas není špatnej ale vše je naservírováno strašně rychle a hlavně všeho je strašně pomálu. Proto jen 3hvězdy. PS. Budu doufat, že se toho někdo chopí a naservíruju to jako celovečerní hororovou jízdu

Kuang bao ju xi (2024)

Monster Béčko(možná Céčko) made in China v němž ohrožuje městečko zmutovanej mega varan za což můžou odpadní vody které vypouští místní továrna. Vše ještě zkomplikuje dopad meteoritu. A abych nezapomněl. Nejenže je varan extrémně velkej on dokáže být i neviditelnej. Zní to debilně. A ona to taky debilita je. Ale proti gustu žádnej dišputát. I takový filmy některý lidi baví. I já se u obdobných filmů dokážu občas dobře pobavit. Tenhle kousek se ale na můj vkus bere až moc vážně. Já radši kousky podobnýho ražení který se až tak vážně neberou. Ještě prozradím, že ve finále(vlastně je i ochutnávka na začátku) na diváka čeká souboj mega varan versus mega had. 1hvězda

The Mole People (1956)

Ale jo tohlo se celkem povedlo. Nebo aspoň mě to bavilo. Takovej levnej dobrodružnej Sci-Fi(chcete-li Fantasy) horůrek. Taková cesta do středu Země s trojicí archeologů. Tak trochu mi to připomnělo i Stroj času(1960) jen tu nejsou Eloiové a Morlockové. Na archeology tady čeká prastaré obyvatelstvo uctívající bohyni Ištar a krtčí lidé. Nenáročná oddechovka. Lepší 3hvězdy.

Vzala jsem si příšeru z vnějšího vesmíru (1958)

dnešní době už ničím nepřekvapující námět kdy se o5 šmejdi z vesmíru rozhodnou obsadit Zemi za využití lidských těl. Především pak těl mužskýho rodu. Nechybí atmosféra i chvíle napětí. Pochválit lze i efekty který sice neomráčí(dnešní diváky už vůbec ne) ale který jsou na rok vzniku zcela dostačující. Vše zabaleno do sympatický stopáže. Nejhorší na filmu je pak asi samotnej název kterej aspoň mě osobně od zkouknutí filmu pěkně dlouho odrazoval. Což byla škoda poněvadž šlo o příjemnou jednohubku. 3hvězdy

Breathe (2024) odpad!

Mám celkem rád postapo filmy a Milla Jovovich je mojí oblíbenkyní. Navíc už delší dobu jsem s ní nic neviděl. To mi stačilo aby mě film nalákal. Víc jsem si o snímku nezjišťoval ale v tomhle případě jsem možná měl. Mohl jsem se vyhnout těžké nudě kterou nezachrání ani Milla Jovovich natožpak nějakej barevnej filtr. Děj je úplně triviální a nezajímavej. Nejlíp by bylo kdyby jim došel kyslík hned na začátku. Měli by klid jak oni tak i já a hlavně by mě ušetřili těch 93minut který jsem u tohoto filmu promarnil. Marně jsem hledal něco za co bych dal aspoň tu 1hvězdu. Ale nic jsem nenašel. Takže to letí do odpadu.

Savage Weekend (1979)

Právem zapomenutej slasher jehož sledování jsem sice bez úhony přežil ale brzo taky zapomenu, že jsem něco takovýho viděl. 2hvězdy

Havěť (2023)

Velkej hype kolem filmu, chvalozpěvy, první kladný ohlasy a recenze, posléze i vysoký hodnocení na ČSFD i IMDb a taktéž moje slabost pro pavouky zapříčinila, že jsem si asi od filmu sliboval něco co možná nemohlo být ani splněno. Maloval jsem si to trochu jinak tudíž z výsledku jsem lehce zklamanej. Na jednu stranu určitě režijní prvotina a hororovej celovečerák z říše snů a jednoznačně jeden z nejlepších(neříkám, že nejlepší) pavoučích hororů všech dob na druhou stranu (pro mě) zklamání v tom kde se vše odehrává a body dolů jdou i za ten odfláklej konec. Arachnofobici si budou jistě okusovat nehty hrůzou a možná hrozí i připosrání. O tom, že sledování filmu pro ně bude peklo asi není pochyb. Já jsem však potom hypu čekal větší Hell. Na 5hvězd to u mě není.