Gangy New Yorku (2002)

Celkově teda opravdu nic extra. Když jsem viděl herecké obsazení a režii, tak jsem teda čekal víc. Jak už bylo řečeno, nejlepší je opravdu první půlhodina. Pak už se děj jen tak pomaliknu plahočí do konce. Přiznám se, že už jsem u toho usínal a jen se díval kdy bude konec. Herecké výkony jak se patří, jen ten děj je prostě nuda. Co se tu dá chválit na výbornou jsou kostýmy a prostředí, to je opravdu vyšperkované. Asi hlavně díky tomu dávám 62% tedy slabé 4 hvězdy..

Poklad pirátů (1998) odpad!

Já ani nechápu, proč jsem se na to díval a už vůbec nechápu, proč jsem se na to díval do konce. Jsem na ČSFD nový a nevím, jak moc sprostý můžu být. V rámci dobrého vychování bych jen tento „film" přirovnal k hromadě sraček. To ale bohužel udělat nemůžu, protože kdyby se hromada sraček na ten film podívala a uviděla by v komentáři mé přirovnání k hromadě sraček, tak by se ještě urazila. A kdybych narazil na petici proti zveřejňování Hulka Hogana na televizních obrazovkách, tak s tím papírem obejdu celou naši vesničku. Odpad.

Hra (1997)

Tento film je jedno velké nadšení a jedno velké zklamání dohromady. Film mi pořád našeptával: "ale o tom to není, o tom to není, zjisti o čem to je, no tak zjisti to!" No a nakonec to skončí podle původního očekávání. Což je podle mého špatně. A to ,že je to špatně, je velká škoda, jelikož kamera, herecké výkony, režie i hudba jsou téměř na výbornou. Připadá mi to jako kdyby to scénáristé Michael Ferris, John D. Brancato chvíli před koncem předali někomu se slovy :"na rychle to dopiš, zítra musíme točit. My už na to nemám čas a potřebujeme prachy". Nicméně drtivou většinu filmu jsem se moc dobře bavil. Za mě 79%, ale jak říkám, potenciál to mělo. K pěti hvězdám stačilo málo.

Rafťáci (2006)

Ale co, na českou komedii průměr. Hlavně že tam jsou holky. Celý film nás provází dost trapasů a vtípků, který se jde smát. No a na konci se můžeme zasmát i scénáři, který stojí za nic, ale alespoň se netočí kolem maturitního večírku, na které jsem už dost alergický. Pohodový filmek na páteční zevl doma. Za mě 45%. Jo a myslím, že tady Matyáš Valenta ukázal, že by nemusel zkysnout v ulici...

Leon (1994)

Jelikož zde patřím zřejmě k té mladší generaci, tak jsem Leona shlédl až nyní. K tomu opravdu není moc co dodat. Tady jde vidět, že před 10-ti lety byly herecké výkony Jeana Reno někde jinde než nyní. Ne že by Reno nějak moc polevil, jen ta nejlepší forma prostě netrvá věčně. V poslední době jsem shlédl několik TOP filmů minulého století a opět se mi začíná potvrzovat, že filmařina byla na vyšší úrovni než je nyní (samozřejmě nepočítám PC efekty apod.). No řekněte mi, který thriler natočený za posledních cca 5 let se dá srovnat s Leonem? Než opět chválit Natalie, jak vidím v každém komentáři bych především vyzdvihnul herecký výkon Garyho Oldmana, který se podlé mého názoru dokázal sžít s psychologií své postavy více než na výbornou. Abych Leona nevyšoupl až moc do nebes. Osobně si dost potrpím na hudbu, která se podle mě tady dala "vychytat" lépe. Také dávám jedno malinkaté mínus za až moc hrdinskou scénu typu sto na jednoho. I přesto se mé hodnocení vyšvihlo na 86%, tudíž dávám 5 hvězdiček.

Šéfové na zabití 2 (2014)

Druhé pokračování šéfů na zabití se již nedá zařadit mezi ty lepší americké komedie jako jednička, ale bohužel mezi ty průměrné (to už tak u volných pokračování bývá). Škoda že tvůrci nevyužili Jenifer trochu víc než jako takovou boční postavu, která tam je vlastně úplně zbytečná. Když už tady máme tu Jenifer, tak ať se předvede! No ne?! Trojce Jason Bateman, Charlie Day a Jason Sudeikis funguje stále tak jak by měla, ale tím to asi končí. Nemyslím si, že by tom měl velký podíl viny režisér Sean Anders (říkám to proto, že jedničku režíroval Seth Gordon). Problém je podle mě hlavně ve scénáři. Za mě 58% 3 hvězdy.