Na západní frontě klid (1930)

Zfilmovaná klasika a zfilmovaná dobře. První režisérův zvukový film a výborně zvládnutý. Musím ale uznat, že těch 130+ minut mi dávalo místy zabrat. Viděno, dííkybohu, černobíle. Dle místních fotek bych asi nevydržel koukat na to překolorizovanou verzi, uff. Uvidíme, jak se tomuto filmu přiblíží jeho, v tuto chvíli plánovaný, remake.

Metropolis (1927)

Německé černobílé němé sci-fi z roku 1927, co k tomu dodávat :) Má to zajímavé vizuální a místy i choreografické nápady jak na divadelní obří scéně. Ani děj a nápad nejsou kupodivu špatné, takže ve výsledku by to bylo na 4*, už za tu historičnost a odvahu přijít s filmovým sci-fi a jeho nápady v roce 1927, které není špatné. Ale 4* tomu dát s čistým svědomím nedám, některé ty výjevy a herecké scény jsou moc i na němý film :) a ty dvě a půl hodiny tomu také nepřidávají. Ale jako historický skoro muzejní kousek si to určitou pozornost zaslouží.

Wings (1927)

Zajímavý a některými částmi tak typický němý filmek o ne až tak zprofanované Velké válce. +Výprava a +Efekty (na tu dobu :)