Legendy zločinu (2015)

Film který stojí na výkonu Toma Hardyho, zvlášť jako zlé dvojče je parádní. Ale jinak je to bohužel snímek na který za pár dní zapomenete. Škoda, potenciál to mělo...

Sázka na nejistotu (2015)

Téma finanční krize natočené tak třesoucí kamerou, že sem málem dostal epileptický záchvat :) Steve Carell hraje po Foxcatcheru další vážnou roli a hraje jí dobře. Vysvětlivky ve filmu jsou hodně rušivé (tedy kromě Margot Robbie :)), ale bez nich by normální člověk asi nepochopil jak ta krize vlastně vznikla.

Talentovaný pan Ripley (1999)

Film u kterého člověk čeká, že už skončí, ale ono se to pořád natahuje a natahuje..............Herci, kostýmy, výprava dobrý. Ale jinak neskutečná nuda.

Marťan (2015)

Parádní podívaná plná efektů, disca a černého humoru. One man show Matta Damona v roli vesmírného MacGyvera. Ostatní herci dělají bohužel (bohudík) statisty. Trošku mě bohužel vadil ten americký happyend, prostě se budem objímat a tleskat si, ale i přesto dávam slušné 4 hvězdy. Asi kdybych nečetl knížku, tak dám i tu pátou.

Osm hrozných (2015)

Neskutečná nuda s neskutečně dlouhou stopáží. Další film od Tarantina plný dlouhých keců a krve na konci. Druhou hvězdu dávam jen za Morriconeho hudbu.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Já nevím... Mám ten film rád, herecké obsazení výborné, hlášky z něj jsou nesmrtelné a rád je v různých situacích dávám do placu. ale prostě se v současnosti nedokážu přinutit dát víc jak 3 hvězdy. Kdyby Tarantino natočil jen tenhle kousek bylo by všechno OK. Odpustil bych i dlouhé nudné dialogy o ničem a tím ztrácející švih filmu. Ale díky tomu, že pořád točí filmy jako přes kopírák degraduje tenhle kultovní biják na film který vypadl z mého TOP 10 a možná už i TOP 20. Promiň Quentine.

Jako Ali G byl Sacha Baron Cohen geniální. Po přeplutí oceánu a transformaci na fiktivního kazašského reportéra povýšil ještě o jeden level. Komedie která těží hlavně ze situčního humoru a šokování překvapivě funguje, jak u zpívání hymny na rodeu nebo u návštěvy kostela plného šílených amíků. Jasně, nejsem včerejší, spousta věcí je nahraná, ale i tak sem se královsky bavil. Tenhle film se rozhodně nebude líbit těm, kteří nepochopí, že je to promyšlená satira.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Tak po Birdmanovi natočil Iñárritu další dechberoucí film. Bylo to správně syrové, špinavé a realistické. Herci i štáb si museli sáhnout na dno, a při sledování filmu mi byla zima i doma v ušáku u přímotopu. Lubezkiho kamera opět nepřekonatelná. Scéna s medvědem mluví sama za sebe. Člověk si občas řekne jak to vůbec dělá. Leo by si toho Oscara konečně zasloužil. Když ne za tohle, tak už nevím za co jiného. Hardy ze svým ,,buranským'' hlasem se na záporáka parádně hodí. Dějová linka filmu je sice jednodušší ale v tomhle případě to na kvalitě neubírá. Bez debat 5 hvězd.