• Krátkometrážní
  • Fantasy

Pokoj 113 (2015) (studentský film)

Ten chybějící výstřel udělal hodně. Celá scéna o to víc zapůsobí. Dobrá kamera a světla (titulky na konci - hrozně rychlé rolování). Každopádně precizní práce.

Svatý Mikuláš (2014)

V posledních letech jsou found footage filmy opravdu oblíbené a velmi často po nich sahají nízkorozpočtové produkce. Což nevidím jako chybu. Musí se to ale aspoň trochu povést. Tady mi to trochu přijde, jako kdyby autor příliš neznal základy takového žánru. Pravda - přináší nás do opuštěné budovy s pochybnou minulostí (to je dokonalé) ale dále už to je přeci jenom horší. Moc střihů - rozbíjí to napětí, záběry to chtělo rozhodně delší. A celé by to nesmělo být s hudbou v podkresu, kterou jsem tam nepochopil. Díky těmhle základům mi to nedovolilo film lépe prožít. Samozřejmě tam je víc problémů, ale to by bylo na delší povídaní a rozbor.

V zajetí démonů (2013)

Z mého pohledu jeden z nejlepších hororů v poslední době. Strach a napětí je cítit hned od první minuty filmu.

Gravitace (2013)

Krásně dlouhé a poutavé záběry, které víc vnáší do situace, ve které se hlavní postava ocitne.

To není moje sestra! (2015) (amatérský film)

Kamerově to není špatné, stejně tak obsazení, které je hvězdné! Ale vázne tu trochu celé to vyznění filmu, děje, scény. Film prakticky skončí a já nevím nějak co .. nebo to možná jenom nebylo srozumitelněji vysvětleno.

Prstýnek (2015) (amatérský film)

Co to mělo Óčko za hurá akci zas? Chvilku jsem si říkal, jestli se z toho nevyklube porno :D Král mi tam opravdu neseděl, Princezna ale měla pěkný kostým a celkově se to celé snaží být pěkně laskavé.

Paranoia (2014) (amatérský film)

Tady to má už docela nakročeno k filmovějšímu zážitku. Své mouchy to má, ale supr práce s barvou. Chtělo by to zapojit i zvuk.

Karkulák (2015) (amatérský film)

Asi nemá smysl rozebírat nějaké zásady ve filmové výrobě. Budu věřit tomu, že to vznikalo především pro osobní pobavení.

Little Dreams (2015) (amatérský film)

Moc moc dlouhé a nezáživné. Nevím, jestli to mělo nějaký příběh, nebo to mělo dávat nějaký smysl, ale aspoň, že si autoři dali práci s obrazovou složkou v postprodukci.

Kauza perník (2014) (studentský film)

Výborný námět a výborné zpracování. Není tomu co vytýkat. Nejsem si jist vypravěčem, jestli by bývalo nebylo lepší zvolit někoho staršího, ale na hlas jsem si zvykl a musel jsem si to z toho nadšení pouštět několikrát.