Lásky čas (2013)

Většinou tyhle slaďárny nemusím, ale tenhle kousek je natočen s takovou lehkostí a je tak nenuceně příjemný, že ho prostě musím ohodnotit kladně - i když moje temná stránka u toho skřípe zubama. ;-)

Hemlock Grove (2013) (seriál)

Vemte Twin Peaks, smíchejte s American Horror Story a vychrstněte na to pár kýblů krve navíc a máte Hemlock Grove. Po první sérii 4*.

Upstream Color (2013)

Téměř nedokoukatelný kousek - a to jsem se fakt snažil. Přitom předchozí originální dílko Primer jsem si užil, ale tohle je fakt už moc. Začátek celkem slibný, hudba dokreslující atmosféru, ale zhruba po první třetině už máte jen pocit zmatku a zbytečnosti z toho blivajzu, v kterém by se ani ta všudypřítomná prasátka nevyznala. Kurva, Shane - už to nehul!

Asmodexia (2014)

Asmodexia se většinu času tváří jako další z řady neoriginálních horůrků o vymítání ďábla, ale kdo vydrží do konce, ten bude odměněn originálním a překvapivým finále.

Babadook (2014)

Celkem slušný psycho s hutnou atmosférou beznaděje. Filmu by ovšem dost prospělo kdyby skončil u scény ve sklepě - pak by to byla krásná studie zoufalé matky, které jebne z uřvaného malého smrada. (Btw ten hajzlík je daleko děsivější než jakejkoliv démon z pekla.) Zbývajících cca 15min je bohužel zbytečná spatlanina, která film degraduje o hvězdičku níž mezi záplavu dalších duchařin.

The Scribbler (2014)

Psycho-noirová komiksová jízda, která neurazí. Pořádná porce cecků lehce okořeněná sci-fi, se špetkou Sashy Grey = 3,5 *

Young Ones (2014)

Absolutně nedoceněný film s dokonalou atmosférou a kamerou. Herecké výkony v čele s Michaelem Shannonem taky za 1.

Želvy Ninja (2014)

Moc rapování a málo srandy. Většina vtipů zaváněla trapností. Ten jedinej dobrej (Batmanův hlas) už viděl každej v traileru.. Digitální želvouni sice ujdou, ale to bohužel nestačí. Navíc můj oblíbený padouch Trhač nějak přišel o své kouzlo a z April je tu totální kosočtverec. 2,5*

Železná srdce (2014)

Chtěl jsem si vyzkoušet 4D kino a film o tančíkách se jevil jako ideální adept... Nevím jestli jsou ostatní 4D kina víc vymakaný, ale v Cinema city na andělu to bylo celkem nablblé - sedačky se nakláněly úplně jinak než podle toho co se ve filmu právě odehrávalo a neustále mi foukalo do uší takový stylem, že jsem litoval že nemám beranici. Občasná sprška do xichtu (doufám že vody) a smradlavý kouř to moc nezachránili - spíš naopak. Co se týče samotného filmu, tak mě potěšila tanková bitva 1 Tiger vs 4 Shermany, kde amíci dostávali krutě na prdel a působilo to uvěřitelně. Ovšem finále filmu pokus o realističnost dokonale zazdí. Když se hrdinný Brad Pytel postaví proti 300 němcům s Panzerfausty a do jednoho je pokosí, tak film začne připomínat PC střílečku nastavenou na EASY. Fašouni mu pochodují pod kulomet jako lumíci a na nic se v podstatě nezmůžou. Nebýt toho nablblého konce, tak bych dal možná o hvězdičku navíc.