• Krátkometrážní

Martin Garrix & Blinders - Breach (Walk Alone) (2018) (hudební videoklip)

Všimol som si, že Garrixov tím si z kinematografického hľadiska dáva dosť záležať aby všetko vyzeralo profesionálne. A tak to aj pôsobí. Zábery sú natočené zaujímavo, v spojení s rôznymi editmi a filtrami, ktoré mne však vôbec nesedia. Námet alebo skôr “príbeh” je dosť čudný. Neprišlo mi to zaujímavé. Ale aj napriek tomu, že sa mi samotné video bohvieako nepáčilo, celkom sa to aj k skladbe hodilo. EP s názvom BYLAW prináša štyri skladby a táto je prvá z nich. Temnejší houseový banger, ktorý považujem sa celkom dobrý začiatok Garrixovho projektu.

Sander van Doorn feat. Belle Humble - No Words (2018) (hudební videoklip)

Jeden z najlepších videoklipov od SPINNIN’ RECORDS. Jednoznačne. Perfektne zvládnutý z kinematografického hľadiska, zábery sú skutočne nádherné a výborne ladí so skladbou. Všetko to potvrdzuje, že SR vie vydať aj dobrý videoklip, len neviem z akého dôvodu to nerobí často a to je škoda.

ZAXX vs Riggi & Piros - Alpha (2015) (hudební videoklip)

Ak mám byť úprimný, videoklip je veľká slabota. Ku skladbe ako je Alpha od Američanov Zaxxa a dvojice Riggi & Piros by som čakal niečo oveľa lepšie. Úplne divný príbeh, ktorého zmysel mi akoby celý čas unikal mi k energickej pesničke nesedí a navyše mi príde, že aj téma je o dosť iná v porovnaní s klipom. Prvý drop mi veľmi pripomína spojenie štýlu, ktorý produkuje Zaxx a toho, ktorý vytvoril kanadský hudobník Snails. Aj napriek tomu skladba je fajn, no video ma sklamalo, pretože Alpha by si určite zaslúžila lepší videoklip.

MOTi - House of Now (Tiësto Edit) (2015) (hudební videoklip)

Toto je jeden z veľmi mála prípadov kedy sa mi videoklip páčil viac ako samotná skladba. Big roomové dielko od holandského rodáka MOTiho The House of Now editované legendou v podobe DJa Tiësta nie je zlé, no ani na druhej strane ničím veľmi výnimočné. Tradičná štruktúra s fajn dropom, ktorý mi trochu pripomínal R3hab & KSHMR - Karate. Videoklip odohrávajúci sa v slovinskej Ľubľane sleduje deň dvoch skaterov ako sa zdokonaľujú vo svojom remesle jazdením po meste. Zábery sú tiež veľmi kvalitné a aj keď sa nedá hovoriť úplne o príbehu, slovinský filmár Andro Kajzer odviedol skutočne dobrú prácu. Takéto niečo sa na YouTubeovom kanále SPINNIN’ RECORDS len tak nevidí. A už vôbec nie z roku 2015.

Vetřelci dávnověku - Důkaz (2010) (epizoda)

Prvá epizóda seriálu, ktorý sa stal tak milovaných a obviňovaným zároveň. Časť pojednávajúca o rôznych dôkazoch mimozemských návštev na Zemi zo širšieho pohľadu. Spomínané sú napríklad sanskritské texty, ktoré majú údajne popisovať lietajúce stroje nazývané Vimana či napríklad egyptské megality. Tie boli skutočne postavené aj na dnešnú dobu veľmi zložito a tak pochopiteľne, technológia, ktorú používali musela byť tiež výborná. To je pravda. No natíska sa otázka, odkiaľ mali tak dobré a vyspelé nástroje? Diskutuje sa tiež o židovskej knihe Zohar, kde sa rovnako ako v Biblii spomína manna ako akýsi "chlieb života". Teoretici prichádzajú s možno čudným vysvetlením: to čo živilo Izraelitov v egyptskej púšti bola riasa (vodný organizmus) Chlorela, ktorá má obsahuje veľké množstvo živín a tak mohla poskytnúť národu vhodnú dočasnú obživu v suchom prostredí. Toto je však len zlomok nekonečného mora otázok a potencionálnych (aj keď veľa krát pochybných) vysvetlení. Treba však hľadať. Možno odpovede nie sú tak ďaleko.

Mike Williams - I Got You (2019) (hudební videoklip)

Videoklip naväzujúci na dielo od Holanďanov Mike Williamsa a MESTA, Wait Another Day prináša pokračovanie smutného príbehu. Z filmového hľadiska fajn, aj samotný dej je dobrý, aj keď sa dalo natočiť niečo lepšie. Páči sa mi však ten nápad - urobiť z nasledujúcej skladby od Williamsa ďalší diel príbehu. Skladba I Got You presne vyjadruje to čo cíti postava v videoklipe a to v podobe príjemných future houseových tónoch a melódie.

KAAZE - The Legend of Kaaze (2018) (hudební videoklip)

Brilanté ukončenie KAAZEovho vianočného projektu KAAZEMAS. Perfektný progresívny house tvorený presne tým, čím by sa dalo od švédskeho EDM velikána ako je KAAZE dalo očakávať. Ide o vlastne o rework hlavnej skladby z japonskej počítačovej hry The Legend of Kaaze. Nikdy som ju nehral a dozvedel som sa o nej práve vďaka tomuto dielu. Melódia, z ktorej som mal zimomriavky v spojení s energickým drop a celkovou štruktúrou s prvkami filmovej hudby je jednoducho - nádhera. Videoklip sa skladá z rôznych záberov z hry. Aj keď nie som fanúšik anime, možno si The Legend of Zelda niekedy zahrám.

KSHMR & Yves V feat. Krewella - No Regrets (2019) (hudební videoklip)

Skladba je nádherná, rovnako aj videoklip. Ten je krásny po všetkých stránkach. Silný príbeh o postihnutom chlapcovi, ktorý miluje wrestling v spojený s výbornou kamerou a zábermi. Určite by sa žiadalo viac takýchto videí. Americký hudobník KSHMR spolu s Belgičanom Yvesom V a americkou hudobnou dvojicou Krewella odviedli čo sa hudby týka brilantnú prácu. No Regrets je prekrásna, povzbudzujúca pesnička plná energie a života. Spolu s úžasným videoklipom tvorí perfektné, indickou kultúrou obohatené dielo, ktoré sa len tak hocikde nevidí. A čo sa mi ešte veľmi páčilo, bol úvod v podobe indickej skladby s názvom Hanuman Chalisa. So I roll like a stone, hands up in the air, I don't wanna care. And I'll die with no regrets.

Firebeatz - Sky High (Tiësto Edit) (2015) (hudební videoklip)

Šestnásta skladbou z albumu Club Life: Volume Four New York City je Sky High (Tiësto Edit) od holandskej hudobnej dvojice Firebeatz. Holanďan Tiësto opäť preberá úlohu editora a tak ide už o tretiu skladbu z albumu editovanú ním. Výsledkom je fajn, aj keď nie nijako výnimočná progressive/electro houseová pesnička, ktorá mi viac pripomína štýl hudobníka MOTiho. Po prvý krát bola zahraná počas koncertu Firebeatz na Queens Domain (festival Beyond Wonderland) v USA 20. marca 2015. Celkom sa mi páči, no k mojim obľúbeným nepatrí. Videoklip je vskutku zvládnuteľný, sú tam použité zábery z koncertov oboch tvorcov a navádza takú festivalovú atmosféru. Príbeh to nejaký nemá a strih možno tiež nie je najlepší. Koniec koncov, klip pochádza z dielne SPINNIN' RECORDS a bol rok 2015.

Tiësto & DallasK - Show Me (2015) (hudební videoklip)

Holandská legenda Tiësto spojila s americkým hudobníkom DallasKom sily a v roku 2015 priniesli dielo "Show Me. Celkom fajn houseová skladba zaznela po prvý krát už v roku 2014 a to počas Tiëstovho spoločného setu s Martinom Garrixom na 538 JingleBall v Ziggo Dome, v holandskom Amsterdame. Odvtedy ju už hralo viac ako 200 hudobníkov a aj v súčastnosti je veľmi obľúbená. Mne samému sa tiež páči. Videoklip je už však niečo iné. Opäť bez príbehu či nejakého normálneho nápadu. Nejaké ženy sa prechádzajú po meste, jazdia v auta atď. Akosi tomu nechápem. Nevidím v tom žiaden hlbší význam a to je škoda - dalo sa natočiť niečo oveľa lepšie.