Smrtelné stroje (2018)

Dialogy houpacího koně... Tak jak mám Jacksona rád, i jeho rukopis (který je ve snímku silně cítit, ačkoli ho osobně nerežiroval), tak tenhle film naprosto zklamal. Absolutně zbytečný... Napad by nebyl ani tak špatný, ale provedení... Jak by tenhle film vypadal, kdyby ho režíroval sám Jackson, a ne jeho "pomocníčci", to je otázkou. Myslím že lépe, ale kdo ví. Každopádně mi ukápla slza, nad směšností tohoto snímku.

Blade Runner 2049 (2017)

Na "pokračování" briliantního a rvolučního Blade Runnera jsem se nejdříve koukal skepticky, jelikož například remake Total Recallu, mě až tak neuchvátil.. Což o 2049 řict nemohu a jsem velmi RÁD! Naprosto skvělé zpracování, ve feelingu původního "dílu". Brilliantní kamera a barvy. Synthesizerová hudba ve stylu 80tek a zároveň /jakoby/ budoucna, mrazí pod kůží... Myslím že, milovníky Blade Runnera nemůže tento film urazit, stejně jako nadchne nové generace. Story je jednodušší než v původním snímku, ale i přesto neurazí. Nepříliš konkrétní záběry zahalené ve smoku podmalovávají snovou a trpkou atmosféru našeho budoucna. Nekonečné lány skleníků, rozlehlé smetiště v LA a nukleární Vegas, mluví samy za vše. Scott přidal i několik novinek a detailů, které jsou ve světě Blade Runnera naprosto přijatelné a nepřehnané... Například holografická milenka! Jediná výtka, kterou si bohužel na tomto jinak skvělém snímku nemohu odpustit, je výkon Jareda Leta... nevím, jestli ho nedokážu brat vážně potom jak se ztrapnil v roli Jokera, nebo jestli prostě neumí hrát.. (až na Dallas Buyers Club, v roli transvestity se nejspíš našel). Věřím, že na hlavního záporáka má Hollywood víc co nabídnout...ale dobrá, někomu možná vyhovuje. Jinak bezvadný film, který me potěšil a uklidnil. Dávám 5*****!

Zlato (2016)

Zase jednou film, který je plný zvratů a překvapení! McConaughey opět bliríruje ve filmu plného napětí. Film kritizuje i naší společnost, která se dá krásně oklamat a strhnout jen kvúli vidině peněz. Důkaz že člověk je schopen udělat cokoli pro peníze a zároveň pro své sny. Paráda

V pasti (2016)

Příjde to jen mě, že tento film pouze špatně kopíruje The Shining? V mnoha ohledech to tak vypadá... Chata ve sněhové bouři (sice o ní pořád ve filmu mluví ale zdá se že nikdy nepříjde), psychopat co vraždí (snaží se vypadat nebezpečně), malý klučina také s hendycapem (nechápu proč se vůbec za hlavní hrdinkou vrátil...), stopy ve sněhu, běh zasněženým lesem, utěk z okna, dobívaní se do dveří kladivem....a mnoho a mnoho dalších. Podle mě, zbytečnej film, plný nevyšvětlených a nedotažených prvků.

V jako Vendeta (2005)

Genialní hlavní hrdina, Genialní téma, geniálně zpracované.

Nespoutaný Django (2012) odpad!

Quentin Tarantino. Kluk z videopujčovny, cinefil, génius. Jeho filmy probourali dosud neprobořenou zeď na hranici akčnosti, absurdity a inteligence. Ale co je prosím vás Nespoutaný Django?... Jistě, i běžný divák, který nemá příliš nakoukáno zná jméno QT a ví, že od jeho filmů může čekat násílí a hlavně cákance krve. Jenže divák, který již něco nakoukáno má, a může prohlásit že Tarantina (alespoň trochu) chápe, ví, že jeho filmu nejsou pouze o násilí. Je to především Story. Story plná zvratů, překvapení, stylizovaných gegů, odkazů na své i jiné filmy...ale také ODPLATA. Ta je jiste v Nespoutaném Djangovi zřejmá. Jenomže né příliš dobře zasazená do story. Podívejme se na fakta.... Tipické pro Tarantinovy story je, že se v nich objeví silná žena, která umí situaci popadnout do svych rukou. - Kill Bill, Auto Zabiják, Inglorious Basterds, Jackie Brown, True Romance, Natural Born Killers i částečně Od soumraku do úsvitu.... Ale Django?? Autor neustále upozorňuje na ženu v šátku, která se v pozdějším příběhu vůbec neprojeví.... Broomhilda je jen ukňouraná chudinka... Moje očekávání od vyvrcholujícího filmu bylo to, že Django bude v háji a v Broomhildě se projeví krvežíznivá pomsta!! Nedotažená postava.... Dále, Tarantino - mistr zvratů. Jak ste si mohli povšimnout, v předchozím jeho filmu Hanební pancharti, zvratů není zrovna málo... Vlastně nemůžete ani vydechnout kolim se tam toho děje. Hraje si s vaší myslí, On (Tarantino) chce, aby divák věděl, takže my/vy víme/te, ale postavy neví, ale zaporne postavy ví, a ví také že kladné postavy neví....dokonale. V Djangovi nic podobného není. snaha je, ale nefunguje to. Vlastne, drůhá půlka filmu je o něco víc nudnější než ta první... Christoph Waltz. Gigantický úspěch v předešlém filmu. Vyhral vše, co mohl za svou neskutečně propracovanou roli vyhrát. Pochopitelně to Tarantino zkusil znova. Jenže marně. King Schulz nesaha Landovi ani po kotníky. Ještě k tomu zemře absolutně zbytečně. Jak si můžete pamatovat, několikrat je řečeno že Django je "nejrychlejší střelec na západě". Proč se tedy Django nepokusil svého přítele alespoň zachránit? Jen stojí a zírá. Zbytečné... nedomyšlené... Až moc naturalistické utrpení. ANO ano ano...tarantino miluje násilí..víme o tom. Ale křečovitý řev lidí o život a bolest se nelíbí žádnému z nás... viz první scéna nebo naprosto zbytečná scéna se psi. Možná mě nařknete, "a co kill bill?" Kill Bill je na hraně vážnosti a absurdity a částečně i dekadence... Člověk má z celkového filmu úplně jiný pocit a tudíž tu brutalitu je schopen zkousnout, protože ho na to Tarantino postupem času připravuje. Komu to nestačí, přečtěte si třeba knihu QT od Jima Smitha... Naprosto stupidní konec. K tomu se nebudu ani vyjadřovat.... A mnoho a mnoho dalších chyb na tomto filmu. Jako milovník Tarantina a jeho filmů, musím bohužel říct, že Nespoutaný Django je scénaristicky a dramaturgicky špatný film, který (a to opravdu nemohu pochopit) vyhrál Oskar za nejlepší scénář. Asi to bude tím obrovským "HALÓ" co kolem tohodle filmu bylo, a který dosud žádný jeho jiný film neměl. Pokud chtěl Tarantino odejít z filmového byznysu, jak sám říkal ("Nechci skončit jako někteří mý kolegové..., Odejít v tom nejlepším. Jsi tak dobrý jako tvůj poslední film), měl to udělat po Hanebných Panchartech, který je jeho majstrštyk. Bohužel, jeho další film Hateful 8 není o moc lepší... Kam se poděl Tarantino jak ho známe? Co se to děje? Takové otázky si kladu.... Jediné co mohu pochválit na filmu Nespoutaný Django je hudba. Ta je geniálně zvolená, jako v jeho všech ostatních filmech.