Místo zločinu Ostrava - Krásné světlo (2020) (epizoda)

Škoda, že tu není více herců z regionu, jinak hodně televizní, zatím nepřesvědčilo, ale ještě tomu dám šanci. Bořem mluví jak Ostravský Ukrajinec, trhá to uši

Na vlastní nebezpečí (2007)

jedna hvězda za krásnou přírodu a pěkné baby, jinak film o ničem. Škoda, od Renče bych čekal víc, promarněná šance.

Salon krásy (2005)

Už jsem to chtěl přepnout, když se zjevila Andie, dal jsem tomu šanci a opět lituji. Nepřestávám se divit, že se k takovým stupiditám propůjčují takové osobnosti jako je Kevin, Djimon a Andie, snad už nebudou jen vzpomínat na zašlou slávu z devadesátých let a přelomu století a dostanou příležitost dokázat své kvality v důstojnějších projektech.

Andělé a démoni (2009)

Možná, kdyby jsem před tím nečetl knížku, tak by jsem dal za 3, ale prostě mi ty změny vadily. Základní osa knihy ponechána, avšak se zcela zásadními dějovými odchylkami a nějak jsem se od předlohy neuměl myšlenkama oprostit. Nechci spoilerovat, ale nějak mi připadá, jako by si Hanks dal do smlouvy, že nebude dělat akční scény a souboje. Pokud se chcete bavit, tak doporučuju nečíst knižní předlohu.

Ed TV (1999)

Jednou se na to kouknout dá, ale do čistokrevné komedie to má daleko. Jedná se spíše o sociální pohled na americkou veřejnost a o pohled do zákulisí mediální masáže. Děj je dost předvídatelný, ničím nepřekvapí a chvílemi jsem zíval nudou. Nevím co na tom stálo 80milionů$.

Cesta do fantazie (2001)

Hodnocení vypovídá hlavně o vizuální stránce filmu a odvaze být originální. Osobně jsem se po značnou část filmu nudil.

Román pro ženy (2004)

Možná Vám budu připadat úchylný, ale mě se to i po třetím shlédnutí opravdu líbilo. Renč tenhle film diriguje skvostně a obsazení se taky povedlo. Zuzana Kanócz je sexy kočka, nenapodobitelná Simona Stašová ční svým výkonem nad všemi, Marek Vašut skvělé prolíná sebevědomí, džentlmenství a buranské chlapáctví a Laďka Něrgešová se na tu krávu taky úžasně hodí, ta to ani nemusela hrát. V některých pasážích mě film vždy od srdce rozesměje a pokud chce člověk vypnout, uvolnit se a o ničem nepřemýšlet tak nikdy nezklame. Skvělá oddychovka, kterou můžu jen doporučit.

Kriminál (1989)

Pro mě je to tak na 3,5*. Vzhledem k tomu, že tento film nepatří k jednohubkám, ale člověk se na něj rád čas od času podívá znovu, tak jsem dal za 4*.