Pat a Mat - Rogalo (2003) (epizoda)

Pat a Mat míří do oblak a možná ještě víš anebo by si to alespoň oba moc přáli. Trochu zábavy si užijeme jen, když se ti dva začnou ohánět motorovou pilou, ale jinak je to slabota. Tahle epizoda má jeden z nejslabších závěrů.

Pat a Mat - Obraz (1979) (epizoda)

Pat a Mat předvádí co dělat, když se nemůžete ve dveřích vytočit s rozměrným obrazem. Tihle dva sice dokáží přesně vypočítat jak má teoreticky vypadat rám, ale s jeho praktickým složením už mají problém. Na některé jejich výtvory by byl pyšný i sám Pablo Picasso. Velmi pěkný díl - nejlepší scéna je ta s vrtačkou.

Pat a Mat - Puzzle (2002) (epizoda)

Pat a Mat se za pomoci kreativních nápadů snaží poskládat obtížné puzzle. Skoro se jim ho podaří dokončit, ale pak se vynoří problém, který známe snad všichni. Poslední dílek chybí! Po jeho nalezení je jiný kousek zničen a oba pánové musí uplatnit svoji vynalézavost. V tomto díle se mi nejvíc líbil závěrečný vtip.

Pat a Mat - Porucha (1985) (epizoda)

Pat a Mat mají ale smůlu, zrovna v době probíhajícího fotbalového EURA jim začne vypovídat službu televizní anténa. Místo toho, aby si pořídily set-top-box a přešli na digitál, se rozhodnou tu zrezlou anténu opravovat. Vynikající pointu trochu sráží její přílišné natahování.

Pat a Mat - Nábytek (1989) (epizoda)

Pat a Mat nakupovali v obchodě IKEA a přivezli si odtud spoustu nového zařízení do bytu. Háček je v tom, že návod je ve Švédštině a tak se montáž nábytku příliš nezdaří. Nakonec alespoň budou mít v zimě čím topit. V téhle super epizodě mi bylo vyloženě líto těch zničených věcí.

Pat a Mat - Malování (1982) (epizoda)

Pat a Mat se rozhodli, že už je na čase vymalovat svůj útulný byteček. Naši borci se nespokojí s obyčejným bílým Primalexem a tak si stěny vyzdobí vším možným od lidové tvorby přes kýč až po modernu. Kouzlo epizody spočívá hlavně v závěrečné pointě.

Pat a Mat - Pračka (1983) (epizoda)

Pat a Mat si přivezli domů novou automatickou pračku a první problém, který musí řešit, je jak ji dostat nahoru po schodech. Při zapojování pračky vytopí sousedy, ale to je moc netrápí, neboť zjistí, že nový spotřebič jim pomůže s jejich koníčkem - filatelií. V epizodě je nejzábavnější hlavně jízda po schodišti.

Kuťáci (1976)

Pat a Mat jsou pro mě, hned za Krkonošskými pohádkami, druhým nejlepším večerníčkem. A tahle epizoda odstartovala jejich cestu ke slávě. Díl stojí za shlédnutí už jen proto, abyste viděli létat pečené kuře či se dozvěděli jak spravedlivě rozdělit vejce.

Kýchnutí Freda Otta (1894)

Tenhle film dokazuje, že se filmaři v začátcích filmové éry snažili zachytit úplně vše.

The Boxing Cats (Prof. Welton's) (1894)

Dvě kočičky si dávají do čumáků až lítají chlupy. Ta bílá je pěkně v ráži, ta by dala zabrat i Rockymu.