Dvanáct (2007)

Jeden jasný případ a dvanáctičlenná porota z lidu uzavřená v jedné místnosti která se má jednomyslně rozhodnout o vině či nevině obžalovaného. Nečekal jsem, že se dá z tak mála udělat tak hodně. Po shlédnutí tohoto filmu musí člověk chtě nechtě zapřemýšlet nad výrazem slova NIKDY a možná se i zamyslet nad rozsudkem smrti. Věci totiž nemusí být vždy tak jasné, jak se na první pohled zdají. I když jsem toto kombinování v podstatě od začátku očekával, způsob, jakým se jednotlivé charaktery porotců odhalovaly a jejich životní příběhy mne naprosto dostali. Na závěr filmu malé zamyšlení nad tím, jestli i přes to, že známe pravdu, nebude lépe obžalovaného přesto „schovat“ do vězení, to už byla jenom třešnička na dortu.

Vesnice (2004)

Film, který mne naprosto uchvátil. Režisér Night Shyamalan už prokázal své kvality svou předchozí tvorbou a i když by se podle hodnocení dalo usuzovat že to nejlepší už má za sebou a vrcholem byl Šestý smysl, je u mě jasným vítězem právě film Vesnice. První polovinu filmu divák vlastně ani neví, o čem celý děj bude a je obeznamován s univerzem celé vesnice a s jejími obyvateli. V druhé půli se vše zlomí, děj začne mít jasný cíl, do kterého když film dorazil, byl jsem šokován a sledoval poslední minuty s otevřenou pusou. Na filmech mám rád právě nečekané konce a zvraty které dají tomu co jsem ve filmu do teď sledoval nový význam a pořádně pohnou dějem a přesně tohle Vesnice předvedla.

Já, legenda (2007)

Především první část filmu, ve které se popisuje způsob života Roberta Nevilleho, způsob, jakým se přizpůsobil situaci jediného přeživšího ve městě kde v každém temném koutě číhá smrt a vycházet po setmění je rovno sebevraždě je skvělá, stejně jako záběry na prázdné město kde se už pomalu začíná dařit bujné vegetaci. Bohužel v pozdější fázi začíná film upadat do klasického tuctového klišé. Stačilo přitom tak málo a to použít alternativní konec filmu a všechno mohlo být jinak a film by to nejmíň o třídu vylepšilo.