2001: Vesmírná odysea (1968)

Přečti si knižní verzi Hale. Obávám se, že to nemohu udělat Dejve. Ale to bys měl Hale, jinak to ten konec filmu nebude moc dávat smysl...

Boží zápasník (2006)

Komedialni a pevecky talent Jacka Blacka, v dalsi prvno planove komedii, opet nezklamal a Ana de la Reguera, jako kouzelna radova sestra, tomu celemu nasazuje korunu. Ninos .. taky bych se nechal premluvit. Pro fanousky wrestlingu prijemna oddychovka, pro zbytek publika nenarocna komedie. PS: Mam pocit jako kdyby pisen ve spanelstine na konci filmu, behem titulku, zpival Jack Black, taky vam to tak prijde?

Predátor: Evoluce (2018)

Nic od tehle akcni komedie necekejte a budete mile prekvapeni. Alespon to byl muj pripad. Tehle film se nebere ani trochu vazne a dava to divaku najevo od prvnich okamziku. Z hereckeho obsazeni jsem, jakozto fanousek prvniho dilu z roku 1987, mel velke obavy, ktere se nastesti nevyplnily. Detska role nebyla ani trochu otravna a jeji predstavitel se ji shostil velmi dobre, dle meho nazoru. Doufam, ze predstavitele hlavni postavy uvidime v dalsich snimcich, udelal na me dobry, 80's action hero dobry, dojem. Chtelo to trohu jeste zapracovat na te casti v lese, proto ty 4*. Jo a Jake Busey jako tresnicka na dortu, diky :) Videno v kine, IMAX 3D.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

"Furiosa: Napric pousti" tak se mel dle meho soudu jmenovat tento vcelku vydareny 'post-apo' snimek. Max tady hraje jenom tzv. "druhe housle". Tato skutecnost ovsem nic nemeni na spadu, akcnosti, vyprave a celkovemu dojmu z teto dnes nevidane akcni podivane. Akce je svizna, herecke vykony dobre a trikove zabery ve skrze praktickeho razu. Dle vyjadreni filmaru, byly CGI efetky drzeny na minimu. BTW: Ten nakladak je postaven na podvozku TATRA :) "Black&Chrome" verze, ac dejove identicka, pro me osobne jeste lepsi, nez barevny original. Videno v kine, 2D. B&W verze na BluRay.

The Expert (2014)

Az neskutecne verne zobraneni diskuzi na jednanich uvnitr mnoha firem. Vsechny postavy jsou velmi dobre nastudovane. Z osobni zkusenosti mohu potvrdit, ze nadsazka u tohoto kratkometrazniho snimku je podstatne, ale podstatne mensi, nez by se mohlo na prvni pohled zdat. Videno online.

Blade Runner 2049 (2017)

Velmi uveritelne pokracovani puvodniho snimku Riddleho Scotta z roku 1982. Rvoucimi synthetizatory pocinaje, pres neonove reklamni poutace az po prijemne osuntely vzhled vyobrazneho sveta [ nablyskane podlahy Imperialnich krizniku za cely film nepotkate ani jednou] nam davaji zcela evidentne najevo, ze na tomto snimku spolupracovala skupina filmaru, kteri "to" chapou. Jelikoz jsem velkym fanouskem originalu, s velkymi obavami jsem kupoval listek do kina na toto pokracovani. Nastesti jsem byl velmi prijemne prekvapen. A nejen to, kolega, kteremu se original moc nelibil, je z tohoto moderniho snimku take nadsen. Videno v kine, 2D.

Star Wars: Poslední z Jediů (2017) odpad!

Soude dle reakci 'hlasite mensiny' na internetu, nejsem jediny, kteremu tento snimek ani trochu nesedl. Osobne mam pocit, ze se k dane IP dostala skupina lidi, kterym nezalezi na predchozich dilech sagy. Kde zacit... Pocinaje chundelatymi Porgs, prehnane roztomile 'neco', naprosto nemistne vyskakujici napric filmem [a z ceho bude super merchandising], pres video telefonicky hovor "Mary Sue" a Kyla napric vesmirem a konce nesmyslnosti smrti Snoka. Jak muze postava, ktera je nam, publiku, v predchozim snimku J.J. Abramsem predstavovana jakozto hlavni zaporak schopny cteni myslenek, prehlidnout ze se Kylo snazi zapnout a otocit svetelnym mecem, ktery si Snoke polozil vedle sebe na stolecek. Vzhledem k tomu, ze film "Han Solo" nevydelal ani zdaleka tolik, kolik predbezne odhady slibovaly, dovolil bych si spekulovat, ze "Last Jedi" krome nas skalnich priznivcu, nesedl ani beznym navstevnikum kin, kteri proste a jednoduse na "dalsi SW film" neprisli. Videno v kine, 2D