Po zániku Země (2013)

Jedine co ma po skonceni filmu zaujimalo bolo, ze by som rad vedel kto si prvy uvedomil ze toci desnu sracku a v ktorej faze natacania to asi bolo.

Hostitel (2013)

Je sranda citat, ako to tu vsetci s chutou rozcupovali a pritom je to minimalne o triedu lepsie sci-fi ako Niccolova predchadzajuca sragora In time. Ma to vsetky atributy cajdaku a nie je to ani o nic hlupejsie ako ktorekolvek ine sci-fi minimalne za poslednu dekadu. Takze je otazka, co na tom vlastne kritizovat, to ze niekto toci to co je trendy alebo ze od Matrixu nikto nikam zaner neposunul?

Pomsta mrtvého muže (2013)

Cela zapletka medzi ustrednou dvojicou bola vytiahnuta niekde z prdele a disfunkcna natolko, ze spolahlivo prebila aj ich jednotlive motivacie na pomstu. Nejak som to nezbastil aj ked som sa snazil a finale to pochovalo uplne.

Nevědomí (2013)

Velmi pekne natocene, chvilami az komorne scifi z ktoreho netrcia preplacane efekty a dokonca aj ten Krujs mi tam celkom sedel. Jediny dovod, preco nedam 5 hviezd je ten, ze neprinasa absolutne nic nove. Kto v zivote videl aspon 5 scifi filmov, tak videl uz vsetko coho sa docka v Oblivion. Uz by to chcelo, aby sa zas niekto vytasil s nejakym originalnym a odvaznejsim napadom. Roky marne cakam na "novy Matrix".

Jedna mezi oči (2012)

Tak cakal som viacej prestreliek, bitiek a asi vsetkeho. Cakal som tak cely film a zrazu bol koniec, aj ked finalny duel bol solidny. Sly to mohol rozbalit aj trosku viac a sikovny, ale totalne nevyuzity aziat sa vlastne ani nedostal k lizu. Je to skoda, ale z gauca pohoda.

Konečná (2013)

Ale nebolo to take hrozne. Arnold uz hral aj horsie a kedze ma v plane urcite este par filmov, hadam sa este trosku rozhybe. Ked uz je to cele o tej retro vlne, tak to ani nebolo horsie a hlupejsie ako taki Expandables 2.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Pre mna je film sklamanim. Nie ze sa takmer za tri hodiny nic podstatne nestalo, dokonca tam nebolo nic, co by som nevidel uz v PP. Chyba tu nejaka silna scena, ktoru by som si zapamatal a velmi mi vadi to detske (casto az detinske) prevedenie. Tvrdenie, ze je to preto lebo je Hobbit (tiez som ho kedysi cital) detska knizka u mna neobstoji, bolo totiz len na Jacksonovi ako film uchopi. Bohuzial pre mna, miesto toho aby ho posunul blizsie k PP, zvolil detsku formu. Urcite si mohol dovolit natocit to ponurejsie voci predlohe, ked do nej aj tak zasahoval pridavanim postav a neviem ci vsetkym este, len aby nahustil material riedkej knihy na 3 filmy. Vyprava je vdaka rozmanitej prirode Zelandu velmi pekna, caste prelety kamery su ako vystrinute z turistickeho zurnalu a s CGI trikmi je to tak pol na pol. Niektore su skvele (na Glumovi vidno, ze animacia od cias PP predsa len trochu pokrocila) a ine zas vyzeraju ako z 40 rokov stareho stop-motion filmu (pad druziny na odtrhnutom moste do priepasti). Nesuhlasim ani s nazorom, ze Hobbit by sa nemal porovnavat s PP, prave naopak. Sam Jackson sa snazi filmy co najviac previazat (vid. trebars uvodne sceny s Frodom) a aj preto, ze cely projekt Hobbit ocividne hra na strunu nostalgie a zvedavosti divakov znova sa vratit do Stredozeme. Ako rozjazd novej trilogie podla mna velmi slabe, uvidim co prinesu pokracovania. (Kino 2D, povodne znenie, titulky)

Melancholie (2011)

Neviem, o com bola ta prva polovica a druha sa celkom dala, ale tvarit sa kvoli tomu, ze je to dobry film... Pozeral som to nadvakrat s asi mesacnou pauzou.

Temný rytíř povstal (2012)

Tak som dnes aj ja dorazil trilogiu a len som sa utvrdil v tom, ze kazdy kto pouzil v komentari slova ako epicke, kolosalne, ohromujuce, monumentalne a podobne zvasty je uplne mimo. Nolan si sam podrazil nohy snahou ignorovat, ze Batman je v prvom rade komiks a to so svojimi kladmi aj zapormi. Dokazal natocit nieco, co nema ani stipku atmosfery, napatia a dokonca ani kusok vlastnej invencie ci napadu. Su to filmy bez Batmana a bez Gothamu. Naivny pribeh sucho zasadeny do normalneho moderneho velkomesta posobi smiesne, v tomto pripade je o to smutnejsie, ze nechcene infantilne a poslednym klincom do rakvy je mizerna akcia, ktoru Nolan zufalo nevie natocit a je niekde na urovni amaterskeho videa. No a tym som sa dostal zasa k prvej vete komentara, cela Nolanova batmanovska trilogia je z hovna upleteny bic, ktory podla miestnych koprofilov skvele praska.

Skyfall (2012)

U mna je to tak na pol. Na jednej strane sa mi pacilo take to staromilske podanie tlacene tentokrat viac do osobnej roviny ako politiky, to navyse ramovane nenasilnym navratom niektorych typickych bondovskych postav. Na druhej strane sice skvely a zabavny Bardem, ale podla mna mal skor blizsie ku komiksovemu Jokerovi, ako bondovskemu zaporakovi, co bolo este umocnene barlickami typu "zazracne" nacasovanie akcie aj v prakticky bezvychodiskovej situacii a pod. Nemam rad ani otrepane klise s lamanim najdokonalejsich pocitacovych kodov za minutu a celkove cely napad s hacknutymi pocitacmi. Sem sa to skratka nehodilo. Film je vcelku odklon od doterajsich dvoch craigovskych bondoviek, mne nevadi a dokonca sa mi aj paci, len to podla mna zostalo zaseknute tak niekde na pol ceste. Ked uz sa na to Mendes dal, mal asi pritlacit na pilu este viac, ale ktovie, mozno nabuduce - udajne by sa dalsiemu Bondovi nebranil. Davam 4* s prizmurenym okom, pretoze aj napriek vyhradam co mam je to ovela lepsie ako vacsina tych sraciek co sa dnes toci, ale cakal som trochu viac.Edit: Tak sa mi to po par dnoch ulezalo v hlave a musim ist o jednu dolu, je to za tri.