Duna (2021)

Velice milé překvapení, povedlo se udělat něco specifického a svého. Dialogy, hudba, obsazení, to vše na velmi slušné úrovni. K postavám jsem si dokázal vytvořit vztah, padouši i hrdinové působí věrohodně a mají své charisma. Určitě si tento snímek mnohem více užijete v kině. Akorát výběr herce pro hlavní mužskou postavu  mi přišel trochu  hůře stravitelný, ovšem časem jsem si na tu pubertální zženštilou vyzáblinu  zvykl.

Zlaté oko (1995)

U bondovek s Piercem jsem vyrůstal, takže pro mě mají jistou nostalgickou hodnotu i přesto, že dneska působí některé efekty trochu úsměvně, stejně jako některé akční scény, kdy třeba James padá k zemi rychleji než letadlo, což je výkon hodný Chucka Norrise :))

Duše (2020)

Tak se zdá, že Pixar pokračuje v nastoleném trendu a posouvá se k čím dál dospělejším tématům. Cesta, kterou za víc než 30 let své existence podstoupil je úctyhodná, od krátkometrážního skeče s natvrdlým sněhulákem ve snežítku až po smysl a podstatu existence, života a nás samých. Ono už V hlavě a CoCo ukazovalo kam se Pixar hodlá posouvat. V čem zase ale zůstal stejný, je animace, ve které je prostě nejlepší už pěknou řádku let a i teď to prokázal. Samotné vyznění filmu je tak trochu ve stylu knihy: Život mezi životy, zpracované do podoby mentální úrovně školáků prvního stupně základní školy, s tímhle ale kluci od Pixaru uměli vždycky pracovat, proto se jim dlouhodobě daří oslovovat malé i velké a každý si najde to své, což oceňuji. Jsem zvědavý s čím přijdou příště (trochu akorát zamrzalo ono striktně menšinové složení všech animovaných postav, mimo pasáže astrálního světa). Na jednu stranu se těším s čím chtějí přijít příště, na druhou, se trochu obávám aby do animáku pro děti nezačali cpát i sexuální menšiny a lgtb propagandu obecně.

Zátopek (2021)

Po švech stranách solidní dílo, kterému jde jen málo co vytknout. Režie, hudba, scénář, herecké výkony, vše precizně odmakané. Nehodlám teď posuzovat to, jestli na něčí vkus vykreslilo Zátopka dostatečně hodnověrně i v jeho vztahu ke komunismu, husky jsem s ním nepásl. Hlavní přínos filmu totiž tkví v tom, že posiluje národní uvědomění a vlastenectví a to Češi potřebují jako sůl. Víc takových filmů a méně Habr-mlýnů a podobných sebemrskačských hovadin.

Na lovu (2021) (pořad)

Si dělále prdel ne, je to vědomostní soutěžní pořad, je zpracován tedy poněkud okázale ale je to napínavé. Otázky jsou opravdu různorodé a dají se tam vyhrát, narozdíl od AZ, nějaké peníze a pěkně to odsejpa. Líbí se mi také pointa boje proti lovcům, kteří jsou opravdu dobří ale pořád jenom lidé... Má to aspoň nějakou přidanou hodnotu, narozdíl od hromady jiných konzumních pořadu. Není důvod tomu dát pod 3 a jelikož většina lidí si očividně při sledování připadala hloupě, páč prd věděla, tak tomu dám na truc plný počet, jděte a vzdelavejte se balíci ;)

Sexuální výchova (2019) (seriál) odpad!

První série fajn, dost mě to chytlo, druhou jsem už ale nedokoukal, než jsem si to uvědomil, ocitl jsem se ve světě sexuálních odchylek a nevyhraněných osobností, kde se i z heterosexuálů přes noc stávají homo a všichni nakonec chtějí být trans. Nakonec si uvědomíte tu děsivou pravdu, že v celém seriálu je jediná heterosexuální hlavní postava a i ta je navíc silně submisivní, přecitlivělá a zženštilá, ano tohle z vás teď chtějí udělat :)) Představte si, že je vaším dětem 13-15 let (tohle je totiž cílovka), a tenhle seriál prostě žerou, jako pomyslný perníček z perníkové chaloupky, díl za dílem, kousek po kousku. Pořád si myslíte že vaše děti vychováte vy ? Zapomeňte, Netflix je vychovává a než se nadějete...... nechci ani vědět, co za sprosťárny musí bejt v dalších sériích *IDEOLOGICKÉ ZAMĚŘENÍ: 10/10 MÍRA ZÁVADOVOSTI: 10/10 viz profil

Prvok, Šampón, Tečka a Karel (2021)

Myslím, že hodnocení ještě trochu sleze ale těch 70% si to zaslouží, celkem povedené komediální melodrama, které i přes náročný rozsah repertoáru drží pohromadě a tak nějak mu to věříte a právě proto jsou vtipné scény opravdu vtipné a ne trapné jak se často u českých komedií stává, za mě solidní záležitost na české poměry...

Hra na oliheň (2021) (seriál)

Korejci bodují! Až na třetí díl, plný nesmyslů kdy si scénáristi vybrali volno. Naproti tomu musím vyzdvihnout zejména 6. díl v životě bych nevěřil, jak hluboké emoce se dají vyvolat cvrnkáním kuliček!!  Po dlouhé době se tu jedná o vskutku komplexně kvalitní tvorbu a precizní řemeslo. Závěrečné rozuzlení nebylo vůbec tuctový a dodává bonusový druhý rozměr, protože zpětně změní váš pohled na to, co jste od začátku sledovali natolik, že začnete uvažovat nad možným opakováným shlédnutím celé série, obohacení o zásadní fakta, která vám umožní prožít to zase jinak. Zároveň si logicky nechávají dost pootevřená zadní vrátka pro pokračování, které sice z vysokou pravděpodobností nedosáhne onoho úspěchu první série ale i tak by druhá série mohla mít, vzhledem k nastaveným parametrům, vysokou úroveň. Navíc jako velké plus u tohoto seriálu vnímám, na Netflix, až nečekaně konzervativní (z pohledu dnešní doby) projev, bez výrazných ideologických nátlaku, ano jsou tam menšiny ale jsou překvapivě opravdu v menšině, ano dostane se nám homosexuálních scén, ovšem ne zrovna v takové formě, v jaké by si to dnešní propaganda přála, ano ženy zde rozhodně nehrají druhé housle ale rozhodně jim tu muži nedělají jenom opelichané křoví. Tohle všechno z toho dělá nadideologické, apolitické dílo, což je zrovna na Netflixu kurevský zázrak a já žádám církev o zvážení uznání oficiálního statusu seriálu za zázračné zjevení!

Hra na oliheň - Muž s deštníkem (2021) (epizoda)

S tímhle dílem mám trochu problém, rozhodně mě zarazila sledovačka mladého plody, seriál se nám snaží prezentovat jak je strana organizátorů propracovaná a sofistikovaná, na druhou stranu stačí prostě jet za autem a v přístavu není nikoho kdo by hlídal nakládku ani kamera, jak se borec dostal do samotného auta je však teprve záhadou. Hlavní feme fatale si v autě plném plynu prostě dá límec přes pusu, zadrží dech a já tou dobou stírám další plyvanec scénáristů do ksichtu, abych následně viděl to největší klišoidní hovno v podobě 'chce se mi čůrat, pusťte mě ven'....jako fakt ? 200 lidí v jedný hale a nemají tam ani nočník? Proti tomu je předchozí šaráda s nožíkama v kapsičkách ještě 110% real a schovávaní cigaret do pochvy 130% logic. Takhle dementní organizace by neuhlídala ani střídání nádechu s výdechem..mám proto obavy že se seriál po skvělém začátku rychle začne zvrhávát do naivní pohádky a bude se u toho navíc tvářit děsně cool, smart, clever....