• Fantasy

Supergirl - Season 5 (2019) (série)

Pátá série měla potenciál překonat tu minulou, líbílo se mi, že tématem této série byly technologie. První polovina série je skvělá. Je zde několik pětihvězdičkových epizod a představila se nám organizace Leviathan. Navíc se Kara musela postavit Leně, která neunesla to, že jí Kara celou dobu lhala. Mi se linka s Lenou velmi líbila, i když by vše Leně mohlo dojít dřív než v předposlední epizodě této série. Kromě toho dostal prvních několik epizod prostor i Jonn, který se musel postavit svému bratrovi. Crossover byl úžasný, opravdu výborný děj a skvělý záporák. V druhé části této série ale nastává obrovský problém. Leviathanovi není totiž věnováno dostatek času, ke střetu dochází až v předposlední epizodě, což je pro mě naprosto nepřijatelné. Tato organizace byla představena jako jedna z nejnebezpečnějších organizací, ale přitom nic zas tak šíleného v této sérii neudělali. Na druhou stranu se vrátil Lex Luthor, který seriál rozhodně zachraňuje. Musím se ještě vyjádřit k týmu Supergirl. Ten je dle mého názoru až moc velký, Nia mi přijde úplně zbytečná postava, epizoda, která se jí věnovala, je vyloženě vycpávací. Alex už dlouhou dobu nic neudělala a její kostým mi až tak cool nepřipadá. Aspoň že Jonn dostal prostor na začátku série. Musím ještě zmínit úžasnou stou epizodu, ve které se objevuje Reign. Finále série je pořádně našláplá epizoda, která skóre této série trošku vylepšila. CGI a bojové scény jsou na úrovni Supergirl, takže nic moc. Nejlepší epizody: Crisis on Infinite Earths (1), It's a Super Life, Immortal Kombat. Nejhorší epizody: The Bodyguard; Back from the Future, part one; Reality Bytes. 80%

Flash - Série 6 (2019) (série)

Vůbec nechápu, proč je tolik skvělých epizod pod sedmdesát procent a absolutně s tím nesouhlasím. Tato série se totiž vydařila. Oceňuji její strukturu - série byla rozdělena na dvě části, oddělené crossoverem. V první části je záporákem Bloodwork. Za mě je to jeden z nejlepších záporáků ve Flashovi. Byl záporákem jen v prvních osmi epizodách a tak mě neomrzel jako minulou sérii Cicada, který vždy, když prohrál, odletěl, což bylo velmi otravné. Crossover byl dle mého názoru velmi vydařený, rozloučili jsme se s Oliverem Queenem. Druhá polovina série je malinko slabší, ale není vůbec zlá. Je ale škoda, že jsme se nedočkali více od postavy Evy, ale za to může Covid. Eva není vůbec špatný záporák, velkou část série je ale jenom v pozadí a tvoří si zrcadlové poskoky. Moc se na ni těším v sedmé sérii. Dokonce se v této sérii objevil i Reverse-Flash, který byl jako vždy úžasný. Pro celou sérii platí to, že CGI efekty byly velmi vydařené, zaporáci zajímaví, a dokonce mi ani moc nevadila Iris. Možná jen nové postavy - Allegra a Chester - mi přijdou pro tým Flash docela zbyteční a nezajímaví. Nejlepší epizody: Last temptation of Barry Allen, Pt. 2; Crisis on Infinite Earths, Part 3; Last temptation of Barry Allen, Pt. 1. Nejhorší epizody: Love is a Battlefield (jediná špatná epizoda této série), Into the Void, License to Elongate. Hodnotím 87%

Prvních 100 - From the Ashes (2020) (epizoda)

Velmi dobrý začátek poslední série. Prvních třicet minut se ale opravdu vleče, je to malinko nudné, více jsem si užíval linku o anomálií než linku v Sanctu. Poslední scény jsou ale opravdu parádní, Eliza mi opět ukázala, že je skvělá herečka. Jsem zvědavý na Sheidhedu, který může ještě hodně zamíchat kartama. Tato série má rozhodně potenciál být důstojným zakončením tohoto výborného seriálu. 86%

Flash - Liberation (2020) (epizoda)

Tato epizoda se plně věnuje hlavní dějové linii. Eva jako zaporák se mi docela líbí, jsem zvědavý na to, jak půjde svému manželovi po krku. Konfrontace Barryho a "Iris" byla parádní, stejně jako scéna, kdy skutečná Iris mluví přes zrcadlo k Barrymu a on k ní, i když vědí, že je ten druhý neslyší. Jsem rád, že jsme znovu mohli vidět Bloodworka, tento záporák je mnohokrát lepší než Eva a chtěl bych ho ještě vidět bojovat s Flashem. Objevila se také Killer Frost, ale jenom na skok, protože Danielle Panabaker byla těhotná. Výborná epizoda! 😊 95%

Supergirl - Deus Lex Machina (2020) (epizoda)

Série 5B byla zatím velmi slabá. Jediná epizoda, která stojí za zmínku, je ta třináctá. Ale v této epizodě jde konečně vidět snaha tvůrců, aby tato série byla velmi dobrá. Lex opět šikovně propojuje události této série. On je jeden z důvodů, proč tento seriál sleduji. Je to opravdu charismatický záporák, jeho plány jsou fakt skvěle promyšlené a bylo fajn vidět zase epizodu z jeho perspektivy. Konečně se také nejednalo o vycpávací epizodu, myslím, že už jich bylo dost, a už nastal čas věnovat hlavní lince s Leviathanem. Díky Lexovi je klidně možné, že tato série překoná tu minulou. Velmi vydařená epizoda! 92%

Legendy zítřka - Zari, Not Zari (2020) (epizoda)

Jedním slovem paráda. Konečně Legendy čelí pořádnému zaporákovi (po asi 25 epizodách), a to jedné ze sester Charlie. Jsem rád, že tato epizoda nebyla vycpávací, ale že opravdu posunula příběh této série o kousek dál. Atropos byla opravdu výborně představena a těším se na to, až společně s Astrou a Lachesis půjde proti Legendám. Každopádně ale doufám, že se jim Behrada podaří přivést zpět. Mickova linka byla také super, stejně jako linka Zari, která si mohla promluvit se Zari, kterou jsme znali minulé dvě série. Nesmím zapomenout ani na narážky na seriál Supernatural, které opravdu oceňuji. 93%

Flash - The Exorcism of Nash Wells (2020) (epizoda)

Tak tohle mě opravdu bavilo. Reverse Flash je úžasný záporák a ani tato epizoda nebyla výjimkou, byl fakt skvělý. Doufám, že si Barry brzy uvědomí, že Iris není Iris. Jsem zvědavý na Evu, mohl by se z ní vyklubat hlavní záporák. Nejslabší částí této epizody byl epizodní záporák Sunshine, i když vyloženě špatná nebyla. Mám že šesté série zatím opravdu skvělý pocit. Jenom stále nevíme jistě, kdo je hlavní záporák a série se pomalu blíží ke konci. Snad se to brzy dozvíme. 93%

Legendy zítřka - Mr. Parker's Cul-De-Sac (2020) (epizoda)

Opravdu skvělá a zábavná epizoda. Vrátil se nám Damien, sice jen na jeden díl, ale rád jsem ho viděl. Je škoda, že Nora a Ray budou odcházet že seriálu, Noru jsem si v poslední době vážně oblíbil. 94%

Supergirl - Reality Bytes (2020) (epizoda)

O poznání lepší epizoda než minule. Vůbec mi nevadilo, že se věnuje postavě Dreamera a tématu LGBT, ale byla to fakt nuda. Hlavně mě už začíná rozčilovat to, že jsme se stále skoro nic nedozvěděli o Leviathanovi. A to se blíží konec série. Mnohem raději bych byl za epizodu věnující se hlavní dějové linii než za vycpávací epizodu věnovanou Nie. I když uznávám, že to, jak Kara přesvědčovala Niu, aby nezabiíjela, byla dobrá scéna 🙂 71%

Supergirl - The Bodyguard (2020) (epizoda)

Tohle nebyla dobrá epizoda. A je to škoda, protože ta minulá patřila mezi nejlepší epizody Supergirl, ale tohle byl fakt otřes, nuda, zvláštní záporák a hlavně se řeší vztah Kary a Williama. A to jsem si myslel, že tato série Supergirl bude nejlepší. Pokud budou další epizody v tomto duchu, tak se obávám opaku. 62%