• Fantasy

Flash - The Curious Case of Bartholomew Allen (2022) (epizoda)

Nejsem si jistý, zda je dobré takto ke konci série zařazovat výplňové epizody. Přeci jen ještě vůbec neznáme hlavního záporáka. Každopádně jsem spokojen. Takto přesně by se měly dělat "vycpávací" díly. Oceňuji zajímavého epizodního padoucha a konstatuji, že bylo zajímavé vidět Barryho starého. Tato epizoda mi z nějakého důvodu dala vibe první série. Dle mého názoru se v deváté sérii můžeme těšit na Caitlin jako na nového záporáka. 85%

Flash - Série 7 (2021) (série)

Tato série není vyloženě špatná, ale přesto mě trochu zklamala a považuji ji za druhou nejslabší sérii seriálu The Flash. Na začátku se Barry musel postavit Evě aka Mirror Monarch. Eva byla pro tým Flash opravdovou hrozbou, celkem jsem si ji oblíbil. Byla poražena ve třetí epizodě minutovou přesvědčovací řeči, což považuji za naprosto nepřijatelné řešení, jak se vypořádat s hlavním záporákem. Série 7A se týká hlavně Forces of Nature. Záporákem zde byl Speed Force. Celé mi to ale připadalo velmi zvláštní, jak se Forces považovaly za děti Barryho a Iris. Bohužel, nijak mě tato dějová linie nezaujala. Navíc byl Speed Force opět přesvědčen a přetáhnut na stranu dobra. Už zase. Zaznamenal jsem také jistý úpadek v CGI, zvláště Fuerza (Alexa) vypadala otřesně. Následuje 7 epizod určených pro sérii 7B. Nechápu ale z jakého důvodu nejsou všechny určeny hlavnímu zaporakovi a 3 z nich jsou vycpávací. Zvláště epizoda, týkající se Allegry, je naprosto nezajímavá a nudná. Epizoda, v níž se Cisco loučí by mohla být fajn, ale to by se Cisco nesměl o 5 epizod později vrátit. Naprosto zbytečná epizoda. Na hlavního záporáka série 7B, Godspeeda, čili zbyly jen 4 epizody. Tyto 4 epizody byly povedené, vrátil se John Diggle a také Barryho dcera Nora a poprvé jsme viděli jeho syna Barta. Vidět bojovat Barryho po boku svých dětí bylo naprosto parádní. Bohužel vše bylo uspěchané. Postavě Augusta Hearta jsme se věnovali až poslední dvě epizody, mohl být přitom v celé sérii a mohli bychom sledovat vývoj jeho postavy, jak si například postupně vzpomíná, kým je. Zde k tomu došlo až ke konci poslední epizody. Finální souboj Godspeeda s Flashem a Reverse-Flashem je ale podařený, část se "světelnými meči" přinejmenším zajímavá, možná mírně bizarn. Doufám, že se Reverse-Flashe dočkáme již příští sérii, protože ta rivalita mezi ním a Barrym je úžasná. Nejlepší epizody: Heart of the Matter, part 2, Heart of the Matter, part 1, The Speed of Thought Nejhorší epizody: Rayo de Luz, Masquerade, Central City Strong. Celkové hodnocení: 81%

Flash - Central City Strong (2021) (epizoda)

Já z této epizody úplně nadšený nejsem. Sice se vrátil zajímavý záporák Abra Kadabra, kterého jsme naposledy viděli ve třetí sérii, ale způsob, jakým byl poražen, se mi opět nelíbí. Opět minutková přesvědčovací řeč. Jinak došlo k nastínění toho, kam se první půlka sedmé série bude ubírat. Ke konci epizody Barryho napadlo monstrum, ale jeho CGI vůbec nebylo dobré. Oceňuji ale cliffhanger na samotném konci a jsem rád, že postava Killer Frost dostane prostor, stejně jako Caitlin. 71%

Flash - Mother (2021) (epizoda)

Celé město musí v této epizodě čelit útokům Evy a jejích dvojníků ze zrcadlového světa. Konstatuji, že Eva byla dobrým záporákem pro sérii 6B. Bohužel způsob, jakým byla poražena, se mi vůbec nelíbí. Stačilo dát minutovou řeč o tom, že Eva přece tohle nechce a že není zlý člověk. Považuji za naprosto nepřijatelné takovým způsobem porazit hlavního záporáka, čekal jsem nějakou epickou bojovou scénu. Také musím vytknout to, že původní Harrison Wells se zdržel jen pro tuto epizodu. Proto nemohu dát 5 hvězdiček této, jinak vydařené, epizodě. 82%

Flash - The People V. Killer Frost (2021) (epizoda)

Tato epizoda byla parádní. Moc mě bavila linka s Killer Frost u soudu. Opravdu oceňuji development této postavy. Ve třetí sérii spolupracovala se Savitarem, pak  postupně přešla z chránění Caitlin na chránění celého města a nyní zabránila vzniknutí precedentu, který by znamenal pro metalidi, jež se jakkoliv proviní proti zákonu, vymazání jejich schopností. Barryho linka se věnovala setkání s Fuerzou. Zvrat na konci epizody byl fajn, už jsem se bál, že první půlka série bude bez hlavního záporáka. 90%

Flash - The Speed of Thought (2021) (epizoda)

Tato epizoda byla opravdu úžasná. Líbilo se mi vidět Barryho s velmi rychlým mozkem, jeho souboj se členy svého vlastního týmu byl parádní. Připomínal mi trochu Thinkera ze čtvrté série, akorát se superrychlostí. A Killer Frost jako speedster? Wow. Iris je zpátky v normálním světě, ale není na tom úplně dobře. Otázkou zůstává, jak to bude se Singhem a Kamillou. Světu byla odhalena pravda o Evě a já se těším na finále, kdy Mirror Mistress konečně ukáže, čeho všeho je schopna. No a ten konec byl už jen třešnička na dortu. Moc se těším co bude dál. 93%

Flash - All's Wells That Ends Wells (2021) (epizoda)

Moc fajn epizoda, kterou pokračuje linka, Covidem dříve ukončené, šesté série. Rozhodně se jednalo o důstojné ukončení linky Nashe Wellse a možná i všech Harrisonů Wellsů (ale to si úplně nemyslím). Líbily se mi i scény, kdy za Barryho promlouvali jednotliví Wellsové. Bylo hezké zavzpomínat na Harryho, HR nebo Sheloqua. Scéna, kdy Barry získává zpět svou rychlost je po stránce CGI opravdu moc vydařená. Části této epizody, které se odehrávaly v zrcadlovém světě, také ušly. Je rozhodně škoda, že se v epizodě neobjevil ani Cisco, ani Caitlin/Killer Frost, bez kterých si seriál opravdu nedokážu představit. Mínusem je také fakt, že ke střetu Barryho a Evy došlo pouze na začátku epizody. Ale rozhodně oceňuji cliffhanger na závěr. Byl jsem velice překvapen. 86%

Vikingové - Moře starostí (2020) (epizoda)

V této epizodě přicházíme celkem o dvě důležité postavy. Uzavírá se nám linka, odehrávající se v Rusku, Ivarovo loučení s Igorem bylo celkem dojemné. Moc se mi líbí, že se Ivar v šesté sérii změnil, Linka na Grónsku byla také poměrně zajímavá, dalo se čekat, že nebude trvat dlouho, než Kjetillovi zase přeskočí. Linka v Kategattu byla také fajn, těším se, jak dějem zamíchá návrat Hvitserka a Ivara. Myslím si, že seriál Vikingové by se mohl dočkat důstojného zakončení. Já jsem osobně zatím s druhou polovinou šesté série spokojen.

Daredevil - Kinbaku (2016) (epizoda)

Postava Elektry je zajímavá a mohla by seriál ještě více oživit. Opravdu jsem si užil flashbacky s ní, ale i linku v přítomnosti. Je ale škoda, že se tato epizoda moc nesoustředila na Punishera a že jsme se nedočkali mnoho akčních scén (vlastně skoro žádné). Líbí se mi, že spolu Karen a Matt začali chodit, i když to není zrovna to, co čekám od akčního seriálu. Ale rozhodně to nebyla zlá epizoda. Někdy je třeba zvolnit.

Prvních 100 - The Garden (2020) (epizoda)

Moc pěkná epizoda, ve které se obě dějové linie věnují lince o anomálií, což oceňuji, protože linka v Sanctu pro mě není příliš zajímavá. Jak část odehrávající se v minulosti, tak část odehrávající se v přítomnosti byla velmi zajímavá, dozvěděli jsme se o tom, jak se Hope spřátelila s Octavii a jak se Octavia spřátelila s Diyozou. I tak ale zůstává spousta nedořešených otázek. Třeba ohledně zaporáků, kteří vypadají opravdu zajímavě nebo ohledně samotné anomálie. 90%