Šmoulové (1981) (seriál)

Dýchla na mně nostalgie..

Klan létajících dýk (2004)

Mě to provazové skákání nijak nebere. Choregrafie jenom na efekt (copak někoho můžete zranit šleháním látky?). Měsíční přitažlivost. Hrdina vystřelí 5 šípů po sobě. Všechny doletí ve stejný čas do stejné roviny. Copak tu neplatí žádné fyzikální zákony? Fantazii mám rád, ale ne takhle. A navíc mě ta pšíšerná hudba už po deseti minutách lezla hrozně na nervy.

Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

To byla jízda! Spousta vtipu (hlavně vtipného), akce. Hodně překvapivé rozuzlení. Přestřelka s řezníky prostě nemá chybu:-). Jen trochu škoda zběsilé kamery, která se zakaždou cenu snaží navodit epileptický záchvat.

Sherlock Holmes (2009)

Skvěle padnoucí hudba. Skvělý výkon hlavního představitele. Od teď, až si budu číst nějakou knížku o Sherlockovi, budu si ho představovat takhle. Záporák je hrozně podobný Sherlockovi ze seriálu. Ve filmu neni sprosté slovo, krev, žádný sex. Atmosféra je stylizovaná v mezích únosnosti pro děti tak nad 10 let. Ach jo.. Co taky můžem čekat od filmu s takovým rozpočtem v době krize. V první řadě si na sebe musí vydělat.

Interstate 60 (2002)

Hodně filozofický film, trochu morálky a poučení nakonec. Některé momenty jsou opravdu trefné a vtipné. Kurta Russella mám prostě rád. Akorát ta výprava je občas taková televizní.

Flákači (1995)

Filmem probíhají dva hrdinové. Jeden co se chová jako Randel, akorát, že má holku a druhý co má podobné problémy jako Dante. Vtipi mi už nepřipadají tak geniální. Jay s Mlčenlivým Bobem už mi taky nepřipadají tak vtipný, i když jsou pohyblivější. Poučení nakonec taky nic světoborného. Něco se sice povedlo, ale už se s tím nedokážu zžít jako s Clerks.

Telefonní budka (2002)

Napětí, strhující herecké výkony, hlavně v hlavní roli. Všechno je v pořádku. Až na záporáka. Tyhle moralizující typy typu Jigsaw opravdu nemusim.

Sedm (1995)

Hodně sirový a překvapivý konec mi otevřel hubu dokořán.

Sám v temnotě (2005) odpad!

Asi se budu trochu opakovat. Byl to můj první Uweho film. Na docela vysoký rozpočet. Odfláknuté akční scény se známými, ale nudně hrajícími herci. Strašná hudba, která se do filmu vůbec nehodí a ještě je hrozně zasazená. Nezajímavý a nudný děj. Námět měl rozhodně velký potenciál. Proč se proboha režisér pouštěl do takvých megalomanských přestřelek, když vidíme akorát světýlka s kulek. Film nemá absolutně nic společného se svou počítačovou přelohou. Hra byla horor. Tohle je špatný akční film s hrdinou v plášti. Děs.. Ani jsem to nedokoukal, ale určitě to dopadlo dobře:-)

JONAS (2009) (seriál) odpad!

Pro děti to může být lákavé. Kouká na to i má dvanáctiletá sestra:-)