Avatar (2009)

James Cameron přišel už s jinými ,,peckami,, , přičemž v tomhle musím smeknout. Neřekl bych, že se jedná o nějaký zkušební film, do něhož chtěl Cameron vtěsnat ,,kulturu,, všech známých a chytlavých filmů. Je zde větší myšlenka, alespoň takto film vidím já osobně. Vidím zde neskutečný potenciál, kdy se zde může vidět lidstvo samo, protože film vyzdvihuje kulturu jiných národů, ať už hudbu nebo zvyky. K tomuto filmu nelze říct, že je nekoukatelný, nýbrž to, že je opravdu chytlavý ve všech směrech. Myslím, že každý si zde přijde na své. Pro mě dokonalost, jak příběh, herecké výkony, prostě nádhera.

Interstellar (2014)

Začnu hudbou, která zde hraje obrovskou roli, kdy Hans Zimmer je skutečně mistrem. Hudba by však v tomto případě nebyla ničím, pokud by sám snímek nebyl diamantem v dnešním filmovém světě. Je mnoho akčních trháků, na které se chytám i já, avšak v tomto snímku jsem neměl celou dobu filmu téměř slov, což bylo zapříčiněno přemýšlením a chutí pochopit celý záměr filmu. Interstellar nabízí pro každého diváka něco, ať už se jedná o akční scény, o určitou romantiku, která zde též nechybí, tak i napětí, lásku a to, abychom věřili v sami sebe a těm, co jsou nám blízko. Na můj vkus je film příliš dlouhý, ale když se člověk opravdu vžije do příběhu, ani si to neuvědomí. Osobně jsem tento snímek shlédl již pětkrát, kdy i přesto vím, že se na něj podívat ještě alespoň jednou, protože při každém shlédnutí je osobní výklad filmu jiný. Příběh nabízí scény, jejichž vyvrcholení lze očekávat, ale i přesto je film opravdovým potěšením pro oko i pro mysl. Hodnocení je tak jasné, za mě pět hvězd a jak rád říkám, kdyby hodnocení bylo od nuly do deseti, dal bych víc. V tomto případě bych dal klidně i deset hvězd.

Lucy (2014)

Uznávám, že z počátku mě film moc nezaujal, ale když konečně Scarlet (Lucy) dostala svou dávku a začala vnímat svět jinak, celkem jsem se bavil. Luc Besson zde nádherně dokázal spojit filozofii s evolucí, ve které lze spatřit spleť myšlenek, které si klade celá civilizace, tedy to, zda opravdu lidstvo svůj mozek využívá jen v minimální míře. Uznávám, že některé části bych osobně z filmu vymazal, ale jako celek je film velkým překvapením, kdy evoluce je skutečně nepředvídatelná, kdy v tomto snímku Besson opravdu válí tím, jak je celý příběh vyprávěn, jelikož pro mě téměř celou dobu v napětí. Za mě pět hvězd, kdy měnit určitě nebudu. Příběh krásně ukazuje, jak je lidská mysl nespoutaná, alespoň pokud chceme.

Chatrč (2017)

Nemůžu si pomoct, ale musím dát pět hvězd, kdyby byla možnost dát od nuly do deseti, dám i těch sedm, protože na příběh se nelze dívat jen z pohledu náboženství, ve kterém uznáváme nějakého boha. Na příběh se člověk musí dívat určitým pohledem, avšak zcela jiným, aby mu skutečně příběh dával smysl. Osobně na příběh hledím z vlastních názorů, hodnot, které v životě člověk má a které si postupem času utváří, kdy právě v Chatrči lze trochu těch ,,správných,, hodnot najít, avšak jen tehdy, když člověk příběh pochopí. Neznám režiséra a ani scénáristy, kdy přiznávám, že jsem se zde o to ani nezajímal, ale zcela jistě film stojí za shlédnutí. Samozřejmě, vždy má každý nárok na svůj názor a tak neberu nikomu, když film odsoudí, ale jak jsem už psal, někdy se člověk na věc musí dívat i z jiného úhlu, aby pochopil.

Srdce Zóny (2018) (amatérský film)

Myslím, že když někdo hodnotí tento film, měl by si nejprve říct, že jde o amatérský film nadšenců, kteří do filmového světa dávají vše. Nelze hodnotit jen samotný výkon některých herců, protože celkově film působí velmi dobře. Samozřejmě, jsou zde nějaké nedostatky, ale ty lze bez jakýchkoliv neduhů přejít, jelikož střih oproti předchozí tvorbě, lze zde hodnotit jako opravdu povedený. Ačkoliv děj lze předpovídat, kdy samotné vyprávění příběhu lehce zavání určitým amatérstvím, hodnotím za pět hvězd, protože Goldenview se netají tím, že se jedná o amatérskou tvorbu. Sám můžu uvést, že znám veškerou tvorbu, která je na internetu ke Goldenview dostupná, kdy tuto skupinu nelze házet mezi nicky, nýbrž mezi opravdové nadšence, kteří dokázali s téměř nulovým rozpočtem zázrak. Za mě tedy pět hvězd.