Obchodník s hrůzou (1993)

Knihu jsem četl a film mě zklamal víc než jsem si podle těchto komentářů pode mnou myslel. Čekal jsem, že to sice bude slabší, ale ne až tak. Komentář píšu hned po dokoukání abych to měl čerstvé. A teď k tomu co jsem chtěl.Jak je v jednom komentáři pode mnou napsáno ,že dítě nemůže ve filmu umřít tak to je lež, například můj nejoblíbenější film IT 1990.Je typický film kde děti umírají. Ale Eso Merril tam fakt chyběl, i ty úkoly co lidi měli splnit, tak je dělali úplně jiní lidi, než měli taky mě štvalo že úplně vynechávali děj co na sebe zapadal v knize, ten kdo ji nečetl tak podle mě neměl čas pochopit co se stalo.Prostě opakuji co již v komentáři zaznělo ten kdo to filmoval neměl šanci vystihnout děj knihy, když už, měl se aspoň zaměřit na tu druhou část kde neměl vynechat tolik těch vražd. Já bych aspoň dal sestřih těch věcí za koupené zboží. Ne vynechávat a dávat tam jiné věci a jiný lidi. Třeba Hugh Priest si koupil liščí ohon ne bundu.zklamalo mě ale že souboj baptistů a katolíků byl dán jen na reverenda Rose a otce Bringhama , a vůbec mi v první polovině nepřišlo,že by Poly měla bolesti rukou když se třeba opírala o pult, nosila talíře. Ale zase tam byli i scény který byli dobrý. Ale celkově hodně velké zklamání