Vlk z Wall Street (2013)

„BRAL JSEM DENNĚ TOLIK DROG, ŽE BY STAČILY Manhatanu, Long Islandu a Queensu NA CELÝ MĚSÍC. BRAŮ JSEM Quaaludes NA ZÁDA, DESET AŽ PATNÁCT DENNĚ, Adderall NA SOUSTŘEDĚNÍ, Xanax NA UKLIDNĚNÍ, Trávu NA UVOLNĚNÍ, Kokain NA NABUZENÍ A Morfium… PROTOŽE JE SKVĚLÝ.“ Vlk z Wall Street, co dodat pokud očekáváte dokument o akciové společnosti TAK JSTE TADY ŠPATNĚ. Tohle je pravý opa. Je to skvělý příběh o chlápkovi, kterej začne jako mladík v akciové společnosti a skončí jako MULTI-MILIONÁŘ. A mezitím? Mezitím si užijete TUNY A TUNY drog, vtipné hlášky a výroky, a hlavně děvky a že těch tam bude :). Leonardu DiCapriovi tahle role padne jako ušitá, hned od prvního okamžiku vás přesvědčí o svém chtíči, povaze, a dokonce začnete chtít být jako on. Pokud jste SERIÓZNÍ KONZERVATIVCI tak od tohohle filmu ruce pryč. Za mě si tenhle film ZASLOUŽÍ 11/10 hvězd. Je to prostě skvělý film jak po herecké, hudební i dějové stránce.

Vetřelec: Covenant (2017)

No co k tomu říct. Film by se dal nazvat spíše prometheus 2, protože Scott jede ve stejném "vyšším smyslu" stylu, který se moc neosvědčil ani u Promethea. Nejhorší na tomto filmu jsou hlavní postavy s vyjimkou Davida. Nemají žádný zajímavý charakter jejich rozhodnutí jsou řízené tak, aby šli co nejrychleji na porážku. Vývoj vetřelců je z větší části nelogický a úplně pitomý. SPOILER: jak sakra David mohl vyrobit z nějakýho pitomýho viru zmrzačený bílý vetřelce a z nich potom Normální vejce s Face hagry??!!!! KONEC SPOILERU. Film měl sice i zajímavé okamžiky, ale převažovali z obrovské části ty negativný. Scott zkusil vsadit vše na "krvavou lázeň" a vetřelce kteří vraždí jako smyslu zbavení, což se mu ani omylem nepovedlo. Dávám proto filmu slabých 6/10. Kdyby Prometheus nebyl počítán do vetřelčí ságy tak by Scott mohl klidně natočit krásného Promethea 2

Prometheus (2012)

Pokud jste si tento film chtěli pustit kvůli VETŘELCI tak to rozhodně nedělejte tento film nemá co dělat mezi ostatními vetřelčími filmy. VETŘELEC se tu objeví na jednom absolutně nelogisckým záběru, přestože celý film spěje úplně na opačnou stranu od vetřelce. Každopadně z tohohle filmu mám dojem, že scénáristům bylo řečeno, aby napsali pěkný Sci-Fi s VETŘELCEM scénáristi přikývli a začali psát. Šlo jim to velmi dobře, práce jim šla od ruky, jenže těsně před koncem si uvědomili "SAKRA ONO TO MĚLO BÝT O VETŘELCI" tak poslední scénu zasvětili absolutně nelogickýmu vývoji vetřelce. SPOILER: co to sakra je že na vývoj prvního vetřelce je potřeba aby se někdo napil divný černý vody z ještě divnějších nádob, pak se vyspal se svojí holkou, nepoužil kondom, jí se narodila nějaká divná vesmírná chobotnice, který má super zrychlenej vývin A NAKONEC, aby ta chobotnice někomu narvala svůj jazyko-penis do krku, a z se až pak stane VETŘELEC???!!!! KONEC SPOILERU Kdyby se páni scénaristi nepodělat to tím, že tam zakomponují vetřelce tak mohlo vzniknout skvělý a napínavý sci-fi o pátrání po našich stvořitelích. Jenže oni to museli na posledních 10 minut prostě podělat aby si pak lidi mohli říkat: WTF? Vetřelec vznikl z nějaaký divný vesmírný chobotnice??? Kdyby tento film nebyl zařazen mezi vetřelce tak bych tomu dal 4*, ale tím že to podělali vetřelcem tak 3* s velmi odřenýma ušima

Stranger Things - Season 3 (2019) (série)

Apokalypsa v Hollywoodu (2013)

Tento film je skvěle natočený, jak humorem tak tím, že herci ve filmu hrají sami sebe. Jedna z nejlepších scén je jak se chlapi baví o znásilnění Emmy Watson, která je poslouchá za dveřmi ze svého pokoje. Film je nabitý humorem (cynismem, ironií, sexuálními narážkami a vtipy, oplzlostí). Dále tu je neustálé zdůrazňování že herci v Hollywoodu neustále musí mít nějaké drogy (kokain. heroin, trávu...). Pokud se chcete skvěle zasmát a vidět co by se stalo se světem v době apokalypsy tak s chutí se na něj jděte kouknout. UPOZORNĚNÍ: nevhodné pro křesťany, věřící, lidi co mají sklony ke kanibalismu, a lidi co věří na převtělování ďábla :). Já dávám filmu 9/10.

Stranger Things (2016) (seriál)

Tady je souhrn mých recenzí u každé série. 1.série S tímto seriálem jsem začal v pandemii Covid-19 2020. Většina mých známých a kamarádů již tento seriál viděla tak jsem se rozhodl ho shlédnout a po první sérii jsem byl velmi potěšen tím, že to není jen taková "americká slátanina" kýčovitých blbostí jak jsem si původně myslel. Atmosféra je vynikající, zápletka skvělá, po shlédnutí jednoho dílu hned chcete vědět co se stane dál a proto jdete hned na další díl, i když jste si řekli že dáte jen dva... a skončíte celou první sérii místo v 11 večer ve 4 ráno. Je to hlavně tím že každý díl končí obrovským clifhangrem (novou skutečností, napínavým momentem). Za mě si první série zaslouží 10/10 hvězd jak za hudbu tak za herecké výkony jak dětských herců tak dospělých. 2.série Tím že jsem začal se sledováním v pandemii Covid-19 2020 byly už první tři série přístupné tak jsem hned po první sérii šel na druhou a nebyl jsem zklamán ba naopak, rozpočet se zvětšil tím pádem tvůrci nemuseli vymýšlet zápletku téměř jen mezi lidmi a Demogordon jen zřídka kdy, ale tady jsou monstra v každém díle. El konečně dovolili mít dlouhé vlasy, tudíž hned vypadala jako holka, vývoj postav je zde znát opravdu hodně, změna Willa a jeho matky. Hudba je svkělá jako v první sérii. herecké výkony taktéž. Jediné co můžu 2. sérii vytknout je jen, že úplně nevysvětlili proč tolik nestvůr neproniklo do světa i v první sérii, ale jinak bravurní výkon bratrů Dufferových. Druhá série si zaslouží stejně jako první 10/10 hvězd. Takovým nepřímým vrcholem série je, když si El s Mikem dají na školním plese pusu :) 3. série Třetí série je tu a s ní i nový nepřítel, a kdo jiný by to měl být než KGB. U prvních 3 dílů jsem se musel přemlouvat abych pokračoval ve sledování seriálu, protože změna obrovská: děj se točí téměř jen kolem vztahů puberťáků a ostatních na něco jiného potom už nezbývá čas. Naštěstí čtvrtým dílem se vše obrátilo opět a hlavně jsem se nesmírně potěšil když se vrátila postava Murray Bauman (Brett Gelman). Série je nabitá skvělými efekty, barvami, a podstatně vetším rozpočtem než měly první dvě. Velké překvapení bylo když v posledním díle Dustin se Suzie začaly zpívat píseň Never Ending Story, a ještě větším překvapením je, že ji zpívali sami herci i verzi kde se Max s Lucasem posmívají Dustinovi (https://www.hollywoodreporter.com/live-feed/stranger-things-season-3-finale-neverending-story-song-explained-1222689). Za mě si i tato série zaslouží vysoké hodnocení, přestože první tři díly byly velmi slabé, dávám proto 8/10

Stranger Things - Season 2 (2017) (série)

2.série Tím že jsem začal se sledováním v pandemii Covid-19 2020 byly už první tři série přístupné tak jsem hned po první sérii šel na druhou a nebyl jsem zklamán ba naopak, rozpočet se zvětšil tím pádem tvůrci nemuseli vymýšlet zápletku téměř jen mezi lidmi a Demogordon jen zřídka kdy, ale tady jsou monstra v každém díle. El konečně dovolili mít dlouhé vlasy, tudíž hned vypadala jako holka, vývoj postav je zde znát opravdu hodně, změna Willa a jeho matky. Hudba je svkělá jako v první sérii. herecké výkony taktéž. Jediné co můžu 2. sérii vytknout je jen, že úplně nevysvětlili proč tolik nestvůr neproniklo do světa i v první sérii, ale jinak bravurní výkon bratrů Dufferových. Druhá série si zaslouží stejně jako první 10/10 hvězd. Takovým nepřímým vyvrcholením série je, když si El s Mikem dají na školním plese pusu :)

Stranger Things - Season 1 (2016) (série)

Jigsaw (2017)

Poslední díl kultovní série SAW, která si posledními 3 díly velmi ublížila. Co bych k tomuto ŽÍT, NEBO ZEMŘÍT po 8 dodal? Že je to učiněná hrůza a režiséři se očividně snažili sérii SAW zničit co nejvíc to šlo. Děj stojí zanic ,nemluvě o hercích a ani Tobin Bell nedokáže filmu dát ani tu trochu kvality. Zápletka a závěr? No prostě SODOMA GOMORA. Nic horšího jsem neviděl. Po posledních 2 dílech jsem si nedělal velké nadějě ale TOHLE?!!!! Proč nedali JIGSAWOVI pokoj? Protože prachy, prachy a ještě jednou prachy. Tento poslední díl (kromě restartu série 2021) je zároveň tím NEJHORŠÍM a NEJVÍC CRING ze všech. Povíte mi odkdy padají nože na zem jen čepelí?! Nebo odkdy se těla po několika letech nerozloží v prach?! Prostě pokud chcete zabít 90 minut tak vzhůru do toho. Ale jinak moje varování RADŠI SE NA TO ANI NEDÍVEJTE. Dávám filmu 3/10 za Tobina Bella.

Carrie (2013)

Tento remake je velmi povedený, výběr hlavní představitelky seděl věkově velmi přesně, protože v době natáčení bylo Grace Chloë Moretz pouze 15 let, tudíž se věkem téměř shodovala s Carrie v knize. Oproti původnímu filmu Briana de Palmi je film pochopitelně lepší co se triků týče. Julianne Moore zahrála skvěle démonickou matku Carrei. také spolužačky, které ji šikanují byly ztvárněny velmi dobře zvláště postavy Christine a Sue. Grace hraje na to, že jí bylo teprve 15 velmi skvěle. Dávám filmu 8/10.