• Fantasy

Liga spravedlnosti Zacka Snydera (2021)

Původní film jsem BOHUŽEL viděla a to v kině. NAŠTĚSTÍ ale zadarmo takže jsem nemusela litovat vyhozených peněz s popcornem též zadarmo a nejspíš jen tyhle dvě věci mě v sálu celou dobu držely. Klady: Srovnání se tady asi jako většina prostě nevyhnu. Takže ano tato verze pro mě byla rozhodně stravitelnější než ta původní debilita kterou jsem musela zhlédnout. Tento film nabízí mnohem temnější atmosféru, která se snáší rozhodně lépe než původní "dětštější" verze, což bylo značné zlepšení. I k postavám tu divák má nějak blíž a konečně se mi všichni dohromady nezdají tak mimo. Upuštěno bylo naštěstí od trapných vtipů, které bohužel nepřišly úsměvné ani mladším divákům a za to jsem rozhodně ráda. Navíc se mi jako někomu, který je světem DC téměř nepolíbený dostalo širšího pohledu zejména na dle mého názoru dosti důležité postavy o které nás nevím proč původní verze ochudila. Zápory: Ano jak jsem řekla tato verze je rozhodně lepší ALE… Zásadním ale pro mě je pořád nepochopitelná délka. Nemyslím si, že k dokonalému filmu jsou potřeba čtyři hodiny, zejména když ten film obsahuje tolik zpomalených scén, že to diváka po chvíli neskutečně utahá. Rozdělení na dva filmy bych moožná snesla ale tohle nevim, nevim. Představení jednotlivých postav je fajn ale zase proč je to všechno tak šíleně zdlouhavé? Za mě totální zbytečnost. Na mě je tu na jeden film až přespříliš nesmyslů a pokračovat bych mohla donekonečna. Například dělení filmu do kapitol, nezáživná finální bitva a některé trapné hlášky si tvůrci prostě nemohli odpustit. Navíc až na Supermana jsou mi veškeré postavy ve filmu protivné a poměrně nestravitelné. Hodnocení: (3*) za seznámení se více s DC a temnější atmosféru

Camelot - Meč a koruna (2011) (epizoda)

SPOILERY! Je vážně smutné začít se dívat na seriál kvůli jedné postavě, která po dvou dílech umře… škoda ale co jsem si navařila to si taky sním. I když už nebudu v seriálu pokračovat s tím nadšením jako po prvním díle, přesto jsem rozhodnutá koukat až do konce. I když mám nutkání to po téhle epizodě zabalit. Postava Artuše mě štve víc a víc. Neustále se mi jeví jako rozmazlený malý fakan, kterému Merlin strká všechno pod nos a neustále mu opakuje jak je strašně chytrý a odvážný i když debilita této postavy nezná mezí. Naštěstí to zatím ještě jakž takž zachraňuje Eva Green jako Morgana jelikož na další postavy je také zatím utrpení pohledět. Dialogy až na výjimky děs běs a i když pořád tvrdím, že je to ještě koukatelný tak bez Jamese Purefoye už to přeci jen nebude pro mě ono. Hodnocení: (2*)

Camelot - Návrat domů (2011) (epizoda)

Podle hodnocení jsem opravdu nečekala žádnou slávu. Co mě k seriálu přilákalo? Dejme tomu že jeho obsah. Artuše a legendy o něm jsem měla vždycky ráda a viděla jsem téměř všechny filmy s ním spojené. A dále herec James Purefoy a mnoho dalších. Seriál je až překvapivě dobře obsazený i přes to mě některé postavy hned ze začátku štvaly. Bohužel tady asi budu neobvykle fanouškem "záporné" strany, jelikož je v tomto seriálu postava Artuše jednak opravdu špatně zahraná, napsaná a herce, který Artuše ztvárnil nemám moc v lásce. Postava Merlina kupodivu není zarostlý stařík a zatím nevím co si o něm myslet protože jeho podoba mě hned na začátku trochu zarazila. Slavný Camelot je ruina a o nějakém vojsku se tu nedá moc mluvit. Postavy ale zatím fungují jako zajímavá směsice a Eva Green je příjemným překvapením. Kostýmy jsou někdy dost úděsné a scénář taky není žádná sláva. Seriál sází dost na nahotu a scény pro dospělé a i když nevím proč, nějak se mi to sem moc nehodí. Ale k mému překvapení to zatím koukatelný je tak uvidíme co další díly… Hodnocení: (3*)

12 let v řetězech (2013)

Přiznám se není to film, na který bych se obvykle dívala ale výborné herecké obsazení mě přeci jen dostatečně navnadilo. Klady: Co jen k tématu můžu říci? Silné opravdu silné, dojemné, dechberoucí a jednoznačně fascinující. Podle hodnocení jsem mohla čekat opravdu strhující film s vynikajícími hereckými výkony. To vše tu bylo a nic nezklamalo. Musím říct, že jen stěží nalézám slov. Myslím si, že největší síla je v hlavní dějové lince. Ta zdrcující chvíle, kdy se ze svobodného muže stane otrok, ta beznaděj a prázdnota pocit smutku, zoufalství a nekončící utrpení… Všechny emoce podtržené dokonalou prací kamery a především HUDBOU. Tady opět pomyslně smekám klobouk před mistrovským Hansem Zimmerem, jehož dílo jsem poznala i přes to, že jsem dopředu o jeho příspěvku do filmu netušila. Divák jakoby se s každým tónem propadal více do děje a na konci byl rád, že film skončil a on není jeho součástí. Musím také ale dodat, že příběh Patsey mi přišel více zajímavý než hlavní postavy a je škoda že se o ní nedozvídáme na konci více. Zápory: I přes všechno, co film nabízí a že toho opravdu není málo musím říct, že i přes to všechno děj přeci jen působil místy dost utahaně. Na rozdíl od Djanga, se kterým dílo srovnat trochu musím se tohle odehrává v jakémsi mlžném oparu, který diváka přejde až ke konci filmu. Film ukolébává, poslední půl hodina se slévá dohromady a divák pak ani nemá radost ze závěru filmu, protože tahle důležitá část se odehraje jen během chvíle. Což je z více jak dvou hodin vážně málo a o nějakém grandiózním finále se tu nedá moc mluvit. A upřímně kdyby film neměl tak výmluvný název asi bych si jinak nedokázala představit nějakou časovou osu, ve které se děj odehrává. Ale jsou to jen detaily, které rozhodně nijak extrémně finální dojem z filmu nekazí. Hodnocení: (4*) za dokonalé herecké výkony, vynikající hudbu a úchvatnou atmosféru

Chata (2019)

Dlouho jsem nebyla tak na vážkách s hodnocením jako u tohoto filmu. Z jedné hvězdičky přes odpad až po pět, a nakonec k finálním dvěma jsem se posouvala celý film a stejně pořád si nejsem jistá, jestli jsem zhodnotila dobře... Klady: Jo přiznám se nechala jsem se oblbnout a zlákat postavou Richarda Armitage. A lituji, že ve filmu nedostal více prostoru. Nakonec vlastně nemám, co moc pochválit snad jen dokonale zvolené prostředí chaty uprostřed zasněženého NIC. Jinak mám z filmu opravdu smíšené pocity a líbili se mi vesměs jen některé scény ke konci filmu. Zápory: Chtěla jsem se koukat na horor což měl film i v popisku. Spíš si, ale myslím, že se jednalo o psychologické thrillero – drama (pokud něco takového existuje). Ale budiž mráz po zádech mi lezl často ale nevím, jestli z prostředí filmu a nebo jestli z napětí či co… První skoro hodinu by se dalo říct, že se vlastně film nikam nehýbe. Pak nastane zajímavá část, ze které jsem byla dost nadšená, která bohužel ale končí následuje rozuzlení a konec. Pecka… Film má mimo jiného extrémní počet děr, nevyřešených příběhů a spoustu dalších věcí co mě štvaly. Postavy jsou zajímavé hlavně tedy Grace ale nějak tvůrci zapomněli zmínit co že byla vlastně zač? Kde se v rodině vzala, co znamenala její minulost, proč brala prášky atd.? U téhle postavy nakousali takových věcí, že mi Grace přišla jako 4 různí lidé v jednom. Když nad tím teď přemýšlím tak tyhle nesmysly byly vážně do nebe volající. Nesmyslné se mi také občas zdály i záběry na různé předměty u kterých jsem vážně nevěděla, jak s filmem souvisí. Celkově mi toto dílo přijde nedotažený a moc rozkouskovaný. I přes velmi malý počet postav prostě nějak nedrží pohromadě. Tady je holt vidět nezkušenost tvůrců, kteří nějak zapomněli v průběhu filmu, co že to vlastně točí, jaké vymysleli postavy a vlastně ani netušili, jak by to mohlo končit. A proto mám nejspíš po zhlédnutí tak rozporuplné pocity… Hodnocení: (2*) za Richarda Armitage a mrazivou atmosféru

Stranger Things - Kapitola čtvrtá: Tělo (2016) (epizoda)

SPOILERY! Po zdařilém závěru třetího dílu je tu opět slušně vypadající pokračování. Se záhadami kolem Willova těla se trochu roztrhl pytel a z kousíčků těchto podivností jsem si celý díl skládala obrázek toho, co se tam vlastně děje. A s tím mám taky trochu problém. Podivné potvory, mizející děti, hra se světly, jiná dimenze (?) a další prapodivnosti se dějí pořád dokola ale zatím se nic nevysvětlilo. Když už to konečně vypadá na rozuzlení jedné podivnosti objeví se hned další. Tady mi místy přijde, že se děj točí pořád dokola, a ne, a ne se pohnout z místa. Průběh čtvrtého dílu je sice plný akce a napětí ale tak nějak je to celé dobře předvídatelné, a i když se mi velmi pomalu začíná seriál zamlouvat pořád čekám na nějakou tu senzaci, kvůli které jsou všichni z tohoto díla celý pryč. Hodnocení: (slabší 4*)

Stranger Things - Kapitola třetí: Šťastné a veselé (2016) (epizoda)

Díl začíná rozhodně zajímavým vstupem, při kterém mi tedy poprvé lezl mráz po zádech. Ten pocit se ale rychle vytratil a přišlo mi, že se seriál opět stáčí k monotónnosti předchozích dvou dílů. Skoro celou dobu se vlastně nedělo nic tak extra zajímavého. Dočkali jsme se akorát několika střípků ze života 11 a dost podivné vánoční světelné show. Celý děj plyne tak nějak poklidně až možná zase místy nudně a já napjatá čekala a pořád jsem si říkala že aspoň na konci se něco konečně musí stát. A konečně jsem se dočkala. Závěrečná scéna je skutečně děsivá, silná a emotivní zároveň v doprovodu skvělé písničky. I přes výborné zakončení nemůžu ohodnotit plným počtem, protože bez těch pár minut na konci by to bylo jen neustálé omílání toho, co předtím proběhlo. Závěr mě ale dost naladil na zhlédnutí dalšího dílu. Hodnocení: (4*)

Stranger Things - Kapitola druhá: Pošuk na Maple Street (2016) (epizoda)

Opět bohužel ale ani druhý díl mi zatím nepřišel o moc lepší. Děj se stále točí pořád dokola. Willa se pořád nepodařilo najít, ale za to se podařilo najít někoho, o kom si všichni myslí že je holka, ale ono samo to ani neví, jak se to jmenuje, takže vážně není jistý, co je to vlastně zač. Musím ale říct, že se mi to zatím jeví jako zajímavá záhadná postava, ze které se může ještě něco vyklubat. Kromě místního šerifa se děj ale pořád drží hlavně u dětí, což je pro mě prostě katastrofa. I přes to jsem si všimla, že na rozdíl od prvního dílu jsem i trochu více napjatá a konečně jsem se dočkala i krátkého pohledu na cosi co považuju za příšeru způsobující celý ten zmatek kolem Willa. Druhý díl skončil zajímavě no konečně se mi trochu více chce na seriál koukat. Hodnocení: (3*)

Stranger Things - Kapitola první: Zmizení Willa Byerse (2016) (epizoda)

Poslední dobou narážím jen na průměrné až podprůměrné filmy a seriály… Tak jsem si řekla, co takhle začít sledovat něco, co má skvělá hodnocení, těší se všeobecné oblíbenosti, a navíc mi to všichni horem dolem cpou. Výsledkem hledání bylo toto dílo. Bohužel, a to fakt hodně smutný bohužel mě po prvním díle vážně nic na tomhle seriálu neuchvátilo. Já nevím ale má představa je taková, že první díl má diváka nadchnout a zaujmout natolik že se zatajeným dechem bude sledovat až do úplného konce. Nejspíš jsem asi od tohohle seriálu prostě jen moc očekávala. Zatím mě zaujala tajemná atmosféra, hororové prvky, a to že se jedná o fantasy. Zmizení dítěte za záhadných okolností je fajn téma stejně jako i to, co se kolem této záhady děje. Jinak kromě zatím dobrého děje jsou postavy pro mě trochu katastrofa jelikož – je to divný ale je to tak – prostě nemám ráda a nevyhledávám filmy/seriály kde hlavní roli hrají děti. Co mi dál vadí a dost je téma osmdesátek. Proboha, co mají všichni s touhle dobou. Já prostě na ní nevidím nic tak extra a možná taky proto mě seriál moc neoslovil. Ale hodlám u něj zatím vydržet i když to podle mě ZATÍM není taková bomba, jak jsem čekala. Hodnocení: (3*)

True Blood: Pravá krev (2008) (seriál)

Přiznám se, že k seriálu mě moc věcí nejdříve netáhlo, protože upírů už mám trochu po krk. Snad jen postava Alcida (Joe Manganiello). Hlavně jsem se bála dalšího seriálu ve stylu Upířích deníků, ale nakonec jsem byla mile překvapena. Klady: Za prvé mě nejvíce potěšilo především to, že seriál se nepodobá ničemu, co jsem až doposud s upíří tématikou viděla. O upírech každý ví, chodí mezi ostatními a ani se to nesnaží maskovat. Konečně se neschovávají, a to dává seriálu možnost zcela nových zvratů. A díky syntetické krvi se jich lidé prý ani nemusí bát. Jako téma skvělé v tomto duchu se v seriálu stále vedou spory o upírech a jsou tu jejich zapřisáhlí odpůrci i obdivovatelé, a to všechno se hezky celým seriálem prolíná. Seriál je drsný surový plný krve, zubů a nespočtu erotických scén. Jupí. Máme tu dokonce i nový druh závislosti, a to pití upíří krve, která je nevím proč pro všechny lepší než kterákoliv droga na světě. Dějově je každá série laděná trochu jinak akce je tu dost pokaždé nabízí nové zajímavé postavy a nadpřirozené bytosti. I když je děj ze začátku trochu pomalejší vyplatí se počkat na další série. Mezi tou spoustou postav si navíc určitě každý najde svého oblíbence. Tenhle svět upírů pro dospělé se mi rozhodně zamlouvá a určitě se k jeho sledování vrátím. Zápory: V jednoduchosti je vážně někdy je síla a tady se toho tvůrci měli držet. Postavy a zase jenom další a další postavy. Kdybych je měla spočítat asi bych tu byla týden. Navíc každá tady musí mít nějaké záhadné nadpřirozené schopnosti!? To proč jako? V tomhle směru mi seriál bohužel přišel opravdu až nesmyslně přeplácaný. Některé nadpřirozené bytosti mi navíc přišly úplně mimo téma seriálu. Vrchol seriálu mi přišel dějově tak nějak uprostřed. Lenivý začátek, poklidný prostředek slušná předposlední série a konec se nám propadá tak hluboko jak jen to jde. Hlavně zpackané finále mi nejvíce kazí celkový dojem ze seriálu, ale asi jsem po šesté sérii prostě čekala moc. I přes to všechno se jedná o velmi slušný seriál, který ráda řadím mezi své oblíbené. Hodnocení: (4*) za skvělý nápad, dospěláckou upíří podívanou a za zajímavé postavy