Pavučina (2023)

Očakával som veru viac...

Flash (2023)

Podobnosť so Spider-Manom čisto náhodná- a to s rovnako duchapustým predstaviteľom v hlavnej úlohe.

Medvěd na koksu (2023)

Hviezdička iba za to, že som túto sračku dokázal dopozerať až do záverečných titulkov.

Pán prstenů: Prsteny moci (2022) (seriál)

Ako celok nestála prvá séria za nič, renomé značky tým trápne utrpelo. Prvý raz mi je u prdele pokračovanie takejto vágnosti. Byť Tolkienovým potomkom, tak Bezosa niečím schuti trepnem po tej jeho plešatej lebeni a za tie nehorázne prachy za práva si nakrútim svoj vlastný mizerný seriál.

Black Adam (2022)

Oproti sprostituovaným egocentrickým maniodepresívnym ufňukancom  z Marvelu je to po dlhej odmlke opäť príjemné hard prekvapenie na poli tohto popcorn žánru. Dwayna Johnsona osobne nemusím, film ma však od začiatku až do svojho záveru vskutku bavil, dokonca (čuduj sa!) mi neprekážal ani ten náš sk dabing, ktorý sa k tomuto žánru ale že absolútne nehodí (a zakaždým sa mu snažím vyhnúť). Reakcie v kinosále na predpremiére boli... pozitívne rozpačité(?) Našinec sa totižto ešte vždy nestotožnil s kultom hrdinu inej farby pleti, čo ma neprekvapuje (raz darmo, sme národ rasistov a čudákov-ufňukancov-deviantov). Reakcia prísediacej slečny, keď film zjavne začal, ktorá navyše na predstavenie meškala (prečo sú, kristepane, poniektorí tak otravne vražedne nedochvíľni?!) ma znepokojila a pobavila zároveň: "To je ešte reklama?" Nuž, smutná to pripomienka našej prespatej domáckej mediálnej mizérie... Režiséra Jaume Collet-Serra chválim za odvedenú prácu, videl som od neho skoro všetko, čo zrežíroval, a moc mu do budúcna fandím. A záverom apelujem na WB, aby sa konečne zobudili a chopili sa šance na prebudovanie DC impéria, pokým nezaspia nadobro, a čo by bolo omnoho, omnoho neprípustnejšie, pokým by tento vydarený drsne potemnený comics world zaživa nepochoval napr. Amazon.

Pán prstenů: Prsteny moci - Slitina (2022) (epizoda)

Prachy sú prachy... a celkový výsledok... veľmi rozpačitý. Žiaľ. Aj ôsma epizóda je zlátanina a nie zliatina. Kiež by tie práva získal radšej Netflix, možnože by bol seriál o málo menej roz....ný.