Calvin a Frannie (2006) (TV film)

Televízna romantika o ženskej, ktorá svoj vzťah zoberie naopak. Najskôr otehotnie a potom sa do svojho chlapa zaľúbi. Neskutočná nuda.

Honba za lesním mužem (2006)

Hodne uletená komédia - čo by zas až tak nevadilo. Problémom skôr je, že aj dosť prázdna a ak nevidíte nič smiešne na puberťákoch, ktorí sa mastia po hlavách plastovými mečmi a kopijami, tak potom vám ostáva na pobavenie dosť málo iných vecí.

Vlny smrti (2000) odpad!

To už snáď ani nedokážem zrátať, koľko som videl hororov so zvieratkami. Bohužiaľ v tomto žánri často prevažuje kvantita nad kvalitou a tak je tomu aj v tomto prípade.

Revolver (2005)

Spojenie akcie a šachového umenia s Guyovou réžiou mi už dávnejšie vŕtalo v hlave a v budíčku. Som nakoniec rád, že som tento snímok so Stathamom masívne ochlpeným v tvárovej a hlavovej časti videl, aj keď sa určite nejedná o vrchol jeho tvorby. Ako jednorázovka však neuškodí, aj keď by som prijal viac akcie.

Vyvolávač deště (1997)

Dvojica Damon - DeVito ma dokázala strhnúť do stredu bojiska občan vs. zdravotná poisťovňa aj napriek tomu, že filmom zo súdnych siení moc neholdujem.

Pterodaktyl (2005) odpad!

Paleontológovia a milovníci kvalitných filmov by tento hnus mali radšej obísť oblúkom.

Sbal prachy a vypadni 2 (2000) (seriál)

Ak sa film tvári ako pokračovanie prvého dielu, potom musí obstáť aj porovnanie so svojim starším (a úspešnejším) bratom. Je však nad slnko jasnejšie, že dvojka zo svojim humorom balansujúcim na hranici trápnosti a prakticky nulovou akciou ťahá v tomto dueli za kratší koniec.

Samotář v Seattlu (1993)

Romantika presladená ako burčiak na jarmokoch. Po dopozeraní som sa cítil, akoby som sa vykúpal vo vani medu, posypal cukrom a vyexoval fľašu javorového sirupu. Ale zase na Toma a Meg ešte nedotknutú rukou plastického chirurga sa díva celkom fajn, takže tri.

Ricky (2009)

Podivný film. Zo začiatku dráma o obyčajnej frantícko - španielskej rodine sa v polovici sťaby mihnutím čarovného prútika zmení na akési zmagorené fantasy, ktorého ústrednou postavou je decko lietajúce po izbe a obchoďáku s rastúcimi krídlami s vypelichaným perím dosť podobnými sliepke. Dívať sa na ten blanitý "aparát" na chrbte malého dorastenca však vo mne vzbudzovalo neurčité pocity. Ale možno má film nejaký hlboký filozofický podtext, ktorý mne chlapcovi z dediny ovšem unikol. Do kina absolútne nevhodný film, ale aspoň už viem, ako to myslia niektorí ľudia, keď vravia: "Ten váš malý je ale anjelik" :)

Zkažená mládež (2007)

Šikana. Najsvinskejšia vec s akou sa v kolektíve dá stretnúť je, keď všetci robia ramená na jedného. Tomuto "postupu" sa chcel Kaspar vzoprieť a pomôcť Joosepovi vysporiadať sa s týmto hnusným terorom zo strany spolužiakov. Je k neuvereniu, pozrieť si, čo dokáže vykonať človek zatlačený do kúta a ak je pravda, že dráma je točená na základe reálnych udalostí, tak mi práve "trochu" odľahlo, že som už zo školy von a vojne som sa vyhol...