Transformers 3 (2011)

Autoboti sú späť, Decepticoni sú späť a späť je bohužiaľ aj Bay. Spielbergov rukopis je síce patrný ale v miere ktorá je ešte malá na to aby dokázala urobiť nejaké zásadné a podstatné zmeny. Ten základný predpoklad , akčné scény , sú perfektné, lenže všetko ostatné je prakticky znova zle. Namiesto jedného retardovaného robota sú tu hneď dvaja, rodičia sú naspäť ( aj keď nie v takej miere ako v dvojke ) a príbeh nedáva absolútne žiadny zmysel či už ide o základnú kostru alebo dej ako taký. Shockwave bol užasný ( možno najlepší robot ) lenže čo z toho keď mu chudákovi dali všeho všudy 3 mizerné scény . Všetky tie výbuchy, transformácie a bitky sú ale nádnerné, prehľadné, výborne zvládnuté a premakané ( Bay odhodil roztrepanú kameru a nahradil ju dlhými kĺzavými pohybmi. ). A to do takej miery že dokázali ten film potiahnúť. Ono je to v skratke asi takto. Oproti dvojke určite jasný skok dopredu ( Je proste vidno že Bay bol pod dohľadom ) lenže to žiaľ ešte nezaručuje nejakú veľkú kvalitu. Klasický blockbuster, plný mainstreamových stupídností a zbytočností ale tentokrát aspoň s vynikajúcou, v druhej polovici, až epickou akciu. 3D využité, dabing príšerný.

Cestování červí dírou s Morganem Freemanem (2010) (seriál)

Seriál ktorý má konečne aj nejakú novú informačnú hodnotu, pracuje s novými vedomosťami a tak ,na rozdiel od iných podobných kde sa 100 krát dookola omieľajú tie isté a známe veci, naozaj dokáže zaujať. Aj keď niektoré pasáže si priamo požičiava alebo ,,kradne,, od svojho predchodcu THE UNIVERSE, je tu množstvo nových názorov, teórií a hypotéz ktoré z neho robia niečo nové. Plné hodnotenie sa tomu ale nedá dať ani pri najlepšej vôli, ak už nie kôli ničomu inému, tak kôli absolútnemu failu v podobe obsadenia Morgana Freemana ako narratora. Je to vynikajúci herec ale komentovať niečo takéto to bol pre mňa totálny kiks. Inak prakticky bez výhrad. Skvelý dokument.

Perverzáci (2011)

No tak čo už zasa bolo toto :D. Little Deaths je poviedkový film ktorý by bol vynikajúci keby sa z neho stal krátkometrážňák s dohromady 30 minútovou stopážou lebo všetky tri námety sú perfektné ale vyslovene vymyslené na 10 minút pri ktorých by sa dosiahla maximálna možná účinnosť. Udržať niečo takéto v slušnej pozerateľnosti dlhšie ako štvrť hodiny na jeden, to by chcelo už kusisko talentu a zručnejšieho režiséra ( a nie som si istý či by stačilo aj to ). Koniec druhej a tretej časti je ale každopádne parádny, tam nie je o čom. Škoda tej hluchoty pomedzi. Ale zasa to nie je také zlé aby sa to nedalo pozerať. Rozhodne neľutujem že som Little Deaths videl ale či ich niekomu budem môcť aj odporuciť tak to si netrúfam povedať. A kategorizácia horror je tu dosť zavádzajúca.

Pohanský rituál (2009)

Aj cez to mizerné všeobecné hodnotenie ( na ktoré sa pri horroroch spoliehať aj tak nedá ) som šiel do toho celkom s optimizmom a to aj napriek tomu že som o filme nezisťoval nič dopredu. Pravdu povediac sa mi tak nejak zapáčil hlavne poster. Nakoniec sa ukázalo že som stúpil riadne vedľa. Peniažky tomu citeľne chýbali pomaly v každom druhom zábere, herci boli strašní ( nesympatické obsadenie, monotónne prenášanie viet, konštantný nemenný výraz na ksichte ) atmosféra nikde, rušivá televízna kamera. No dá sa pokračovať a bol by z toho pekný zoznam. Keď nemali prachy, mohli to tupci natočiť ako nejaký real alebo found footage a aspoň by to všetko tak nebilo do očúú. Pre mňa to bola strata času. Nedoporučujem.

Raw Iron: The Making of 'Pumping Iron' (2002) (TV film)

Úžasný dokument ktorý vysvetľuje mnoho skrýtých vecí ktoré sa do Pumping Iron nedostali, a na mnoho vecí ktoré tam boli vrhá úplne nové svetlo. Záverečný rozhovor s Arnoldom nemá jedinú chybu.

Rumah Dara (2009)

Chvíľami to naozaj vyzeralo že Macabre bude prekvapenie ako hrom. Rýchly úvod, nepríjemná atmosféra, brutálne gore. Všetko išlo ako po masle a tým viac zamrzí že sa to potom celé zviezlo do totálne predvídateľnej, zabehnutej naháňačky po dome kde sa razom to kúzlo prvých 40 tich minút vyparilo. Ku koncu sa síce ešte dočkáme nejakej tej krvavej scény ale na tú hneď prvú už sa to nechytalo. Indonézia ale ukázala že potenciál tam rozhodne je len ho treba vedieť lepšie spracovať.

Pařba v Bangkoku (2011)

No jo, opakovaný vtip nie je vtipom a aj keď sa Philips snažil aby to navonok vyzeralo ako niečo nové, vnútri to nie je nič iné iba primitívna zrecyklovaná šablónka prvého dielu. Ak by to pobavilo, nebol by s tým žiadny problém. Takto? Ku koncu už bol pohľad viac na hodinách ako na plátne. Pár vtipov a sympoš Cooper si zaslúžia tie dve hviezdy, inak nič.

Minotaur (2006)

Ako to že také perfektné horrorové mytologické stvorenie akým je Minotaur sa ešte nedočkal poriadneho prevedenia? Pritom atmosféra bájneho labyrintu v rukách schopného horror mastera má potenciál rozsekať ľudí na kusy

The Shrine (2010)

Paňe Moj, i Bože Moj. Fantastické štyri hviezdy pretože v momente keď už som ani nedúfal že sa niečo môže stať, film sa nepozorovane prehupol do svojej druhej polovice ktorá vyzerá doslova akokeby ju točil niekto úplne iný. Je skrátka vidno že Jon Knautz nemá s celovečerákmi absolútne žiadne skúsenosti ( krátkometrážna prvotina Still Life je výborná ) a tak kým sa dostal k tomu čo vlastne chcel povedať, varil riedučkú podpriemernú stokrát zohriatu šablónovitú kašičku ktorú vygúglil niekde pod heslom ,,shoot your own horror movie,,. Takže ja to vidím takto. Prvých 30 minút absolútne ignorujem a Knautzov druhý ,,krátkometrážný,, snímok The Shrine je znova parádny. Nenáročný ale parádny.

La frusta e il corpo (1963)

Moje tretie stretnutie s Bavom. Tentoraz bol zážitok o niečo slabší ako pri Black Sunday alebo Black Sabbath ale stále je to dobrý a podarený gotický horror so skvelou dobovou atmosférou a samozrejme režisérovým nezameniteľným rukopisom premietnutým hlavne do perfektného vizuálu. Ale aj napriek tomu mi tu nejak moc vadilo to drhnutie príbehu. Pekné 3.