Občanský průkaz (2010)

Veľmi , veľmi príjemné prekvapenie. Učitelia ako by vypadli z mojich spomienok. Len kto to zažil, asi to komediou nenazve. Latinák ako eštebácky zmrd, skvelý.

Jindřich IV. Navarrský (2010)

Slušne spravený historický film. Už to , že si ho spravilli francúzi o jednom zo svojich najväčších kráľov bolo povinnosťou ho nesprzniť.Chvíľami síce akoby som sledoval Kráľovnu Margot, ale stopáž ma neunavila. Historických nepresnosti (hlavne počet Henrichových detí) bolo dosť, ale to sa dá pri celom živote jedného veľkého kráľa prehrýzť. Striedme dobové kostými, výprava a čerešnička na torte krásna Gabriela( v skutočnost matka troch Henrichových detí).

Pod jednou střechou (2010)

Pristupoval som k tomuto filmu opatrne, keď som videl, že pod produkciou je dvakrát meno Heigl. Dostal som ale veľmi slušnú, pohodovú oddychovku. Scény boli väčšinou milé a prvá návšteva sociálnej kurátorky ma vyslovene pobavila. Slušné 60%

Červená Karkulka (2011)

Na historické a fantazy filmy sa teším dlho dopredu, ale väčšinou zbytočne. Jednoduchý , úplne predvídateľný dej,stupidne až priblblé dialógy, spadnutie do inkvizičných postupov , zaslúžená odplata. Bieda. Nezachránil to ani Oldman a čistulinká Amanda. Do zúrivosti ma ale dokázal privieť nagelovaný účes drevorubača Petara a upravené kotlety