Lincoln (2012)

Spielberg to skvele zrežíroval a Daniel to fantasticky zahrál. Je to bezchybné. Pozrel som to naraz. Nenachádzam väčšej chyby., len snaď v stopáži a absencii hudby. Kostýmy a masky ma uchvátili. No čo ďalej ? Viem. že druhýkrát si to už nepozriem. Preto len za 3* .

Rozmary řeky (1996)

Francúzi historické filmy vedia a toto nebolo zlé. Najprv zo začiatku sa to sľubne rozbieha, ale potom neviem či stratili niektoré stránky scenára, či to blbo zostrihali, alebo došli peniaze. Druhá polovica filmu bola dosť nedotiahnutá. Čo na začiatku vyzeralo ako prínos,( príbeh rozpráva syn hlavného hrdinu ) na konci vyzerá divne. Film neurazí, ale na to koľko som ho zháňal, mierne sklamanie.

Skyfall (2012)

Tak toto bol pre mňa opäť zas čistý ,perfektný Bond. Prvý s Craigom. Starší, neoholený, unavený, ale BOND s nádhernými dialógmi, skvelými akciami. Herecké obsadenie a výkony bezchybné, len bondgirl v Macau mi tam pripadalo trochu nedokonale vsunuté ( ale scéna v sprche bezchybná ) Nový M a Q sľubné,sľubné.

Poslední Mohykán (1992)

Nevedel som sa dočkať kedy to výjde na blu ray. Hudba, kamera, scenérie sú nesmrteľné. Herecké výkony ( aj keď sa priznám, že mne tu hrajú traja obľúbený herci) bezchybné. Podľa mňa najlepší film M.Manna a jeden z najlepších, čo som kedy videl. Wes Studi sa pre úlohu Maguu narodil a pri záverečných súbojoch ma mrazí aj pri desiatom sledovaní.

Svatý (1997)

Presne ako píše Cival. Má to viaceré slabiny, ale keďže som ho videl včera piaty krát a kúpil som originál, nemôžem ísť nižšie. Hoci by som to ťažko zdôvodňoval. Asi ako všetci. Všetko pre Elisabeth...........

Bojiště Země: Sága roku 3000 (2000)

Tak ja neviem. Dvakrát som sa na skúšal pozrieť a znechutene som odišiel. Moja žena a synovia to už videli aspoň trikrát a stále sa na tom smejú a hovoria, že je to skvelá paródia. Keďže som nikdy nedopozeral a oni sú proti mne traja, tak radšej nehodnotím.

Lov lososů v Jemenu (2011)

Lasseho filmy milujem (snáď len Hačiko si nepozriem druhý krát ). Atmosféra v britskom úrade poľnohospodárstva a rybolovu s pedantným McGregorom ma dostala. Trpiaca,milá Emily Blunt, hoci patrí medzi moje obľúbenkyne ma teraz nepresvedčila, zato Kristína Thomaska ma svojim slovníkom dostala, ale to skoro vždy. Britský humor, slušná kamera a optimizmus z tohoto filmu robí výbornú pohodovku. Nutné asi vidieť v originálnom znení.

Stíhači Red Tails (2012)

Keď som videl trailer, začal som sa tešiť. No tento film zachránili len letecké súboje. Z tých zbytočných kecov, čo padlo na zemi a niekedy aj pri leteckých súbojoch mi padala sánka. Dúfam, že Lucas len vypísal šek a venoval sa niečomu rozumnejšiemu. Ako milovník histórie za tie staré P 40 Tomahawk bod, druhý za M 262 , tretí za nastratého nemeckého stíhača. Mýslím , že film Letci z Tuskegee, aj pri menšej akčnosti, bol o triedu lepší. Možno keby sa toto veľdielo jemne prestrihalo, tak na 90 minút........

Doktor Hollywood (1991)

Sú filmy, ktoré si človek aj napriek niektorým chybám zamiluje. Ak si tento film dokážem pozrieť niekoľkokrát a stráviť pri ňom stále príjemné chvílky, nemôžem ísť osobne pod 5*. Mňa tento pohodový film dostal.

Angely smerti (1993)

No aj takto môže Jurij robiť filmy. Zobral svoj film Stalingrad a občas vložil nejaku vsuvku s kamarátovým synom. Chvíľami som neveril na čo sa dívam, či ma už nezrádza pamäť. Poctivé dve hviezdy. Jedna za to, že nezabudol vystrihnúť zo Stalingradu kúpajúce sa dievčatá a druhá za súlož pri bombardovaní mesta., Scéna ktorá si získala aj kolegu Spinosaura. Inak majster asi film strihal sám.