• Krátkometrážní

Bod zlomu (1991)

Dost netypický film s Patrickem Swayzem. Spolu s Keanu Reevesem hrají surfaře, ale ne ledajaké. Občas totiž vyloupí nějakou tu banku. Keanu je na něj nasazený jako tajný agent. Tajemství se ale nedá udržet věčně. Postavy přichází na úmysly těch druhých a podle toho reagují. Nechybí ani krev. Nevím, co víc dodat. "Tohle je jednou za život."

Dárek (2015)

Docela zajímavý film o tom, jak vám může nevyřešená minulosti převrátit celý život naruby. Manželský pár se přestěhuje do nového města, kde Simon naráží na spolužáka ze školy. Vše začne nevinně, Gordon jim neustále dává nějaké dárky. Časem se ale vše vyhrotí do větších rozměrů. Postupně se začne odhalovat jejich společná minulost, což manželku Robin celkem vyděsí. Pak už se děje jenom jedna psycho věc za druhou a vy nevíte, kam až to zajde. Místy je to vážně až děsivé. Rozhodně mě tento počin Joela Edgertona příjemně překvapil. "Gordo je magor."

Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem (2007)

Životopisný film s neskutečně pomalým tempem. Hned ze začátku bych vytkl stopáž, místy je to až ubíjející. Ačkoliv jsou herecké výkony dobré a tento příběh mě docela zajímal, je to místy docela nuda. Určitě to šlo natočit i jinak. Samotná postava Jessieho Jamese mi v podání Brada Pitta nepřišla moc sympatická. A Robert Ford, jeho konec mě celkem překvapil. Najdeme tu více známých tváří. Ani to na mě moc nepůsobilo jako western... "Jak je, Bobe?"

Jak vycvičit draka 3 (2019)

Tak jsme po letech dostali další dračí příběh. Popravdě je docela těžké neustále přicházet s něčím novým. Proto jde kvalita postupně dolů. Tentokrát jsme dostali nového záporáka v podobě lovce draků a Bezzubka dostal parťačku Běsku. Celý Škiťákův klan se vydává na útěk před těmito drakobijci. Samotný dračí svět mi přišel dost nevyužitý. Jinak se vše děje zhruba podle očekávání. Nic velkého vás ve filmu nepřekvapí. Na konci filmu je velký časový skok, takže naše postavy trochu zestárnou. Uvidíme, jestli ještě bude nějaké pokračování. Za mě už to stačí. "Leť, bráško."

Hon na ponorku (1990)

Neskutečně napínavý film s opravdu nabitým obsazením. Nespustíte z něj oči ani na chvíli. Nějak mě ty ponorkové filmy začínají bavit. Zběhlá ruská ponorka s názvem Rudý říjen se vydává na dlouhou trasu napříč Atlantikem. Jdou po ní jak Rusové, tak Američani. Velí jí ostřílený ruský kapitán ztvárněný Seanem Connerym. Na druhé straně je americký analytik CIA hraný Alecem Baldwinem. Je vážně napínavé sledovat, co všechno tato ruská ponorka s novým tichým pohonem dovede. Filmu nechybí ani skvělá akce. Nemám co dodat. Snad jen, že se jedná o fikci... "Ty hajzle! Vždyť nás zabiješ."

S nasazením života (1993)

Další skvělý snímek s Clintem Eastwoodem. Vystupuje tu jako téměř vysloužilý agent, který má poslední možnost zachránit prezidenta před svým odchodem do penze. Samozřejmě mu to ostatní dávají sežrat, hlavně jeho neúspěch při ochraně Kennedyho. Má proti sobě šíleného atentátníka v podobě Johna Malkoviche. Ta role mu dost sedla. Kdo nakonec koho přechytračí a a kdo ochrání/zabije prezidenta. Napětí se místy dá krájet. Clint i v pokročilém věku nepatří do starého železa. Objevuje se tu i víc známých herců. Možná bych vytkl delší stopáž. "Chyť se mě!"

48 hodin (1982)

Pro mě asi nejlepší film s Eddie Murphym. Kupodivu mu to s Nickem Noltem docela šlape. Jeden druhého vzájemně potřebují a i přes počáteční neshody si musí krýt záda, aby dopadli hledané vrahy. Ve filmu najdeme spoustu vtipných momentů. Akce není nijak závratná. Nakonec se ti dva sehrajou a vyšetřování se pohne. Na tu dobu je to dobré. "Budeš si přát, abys mě nepoznal. To si přeju už teď."

Slídil (2014)

Opravdu zajímavý a napínavý snímek. Jakeu Gyllenhaalovi role tohoto psychopata neskutečně sedne. Fascinace dopravními a jinými nehodami ho dožene až za hranice morálky či práva. Je neuvěřitelné, kam až může člověka zahnat touha po senzaci nebo uznání. Ztráty na lidských životech jdou stranou. S konkurencí se taky moc nemaže. Prostě se snaží získat senzaci za každou cenu, a pak ji dobře prodat do zpráv. Hlavně konec je dost drsný. Prostě v tom umí chodit. "Nikdy bych po vás nechtěl něco, co bych sám neudělal."

X-Men: Dark Phoenix (2019)

X-Menům se pod vedením Simona Kinberga už tolik nedaří. Není to špatné, ale něco tomu prostě chybí. Popravdě jsem po těch recenzích čekal něco horšího. Bitky mutantů jsou super, ale děj pokulhává. Samotná akce prostě nestačí. Nehledě na to, že to popírá ostatní díly. Děj se přesouvá do roku 1992 a zaměřuje se hlavně na osud Jean Grey. Z té se po kontaktu s vesmírnou anomálií stává neřízená střela a ničí vše ve svém okolí. Nikdo jí nedokáže pomoct nebo jí v tom zabránit. A to ji přivede na temnou stranu. Víc už nebudu prozrazovat. Jako například závěrečná scéna ve vlaku je super, ale to film nezachrání. Chtělo to buď lepší myšlenku nebo záporáka (záporačku). Na pár let máme asi od X-Menů klid... "Toho přítele si nech!"

Okamžik zlomu (2007)

O tomto filmu jsem vůbec nevěděl. Přesto mě ale dostal. Je třeba určitě vyzdvihnout skvělé výkony Anthonyho Hopkinse a Ryana Goslinga. Celou dobu sledujeme souboj těchto dvou mužů u soudu. Kdo vyhraje a kdo bude mít přesvědčivější důkazy? Je to vážně zajímavé. Hopkinsovi celou dobu vše vychází, takže máte pocit, že Gosliong nemá šanci. Závěr mě skutečně překvapil. Určitě doporučuju. Málokdo to umí tak prodat. "Jak je, sporťáku?"

Časové pásmo bylo změněno