• Krátkometrážní

Ztracené město Z (2016)

Konečně jsem se k tomuto snímku dostal. Film je to celkem dlouhý, a ne každému může sednout jeho tempo. Vypráví příběh britského objevitele Percivala Fawcetta, který se v letech 1905-1925 třikrát vydal do Amazonského pralesa hledat onu ztracenou civilizaci. Zda se mu to povedlo, či ne, musí každý posoudit sám. Charlie Hunnam se této role zhostil opravdu slušně, a to samé mu říct i o jeho druhovi Robertu Pattinsonovi. Tom Holland je tam bohužel až na konci jako jeho syn. Bylo hezké sledovat jeho snahy napříč nelítostnou džunglí a i to, že mu jeho kolegové v Británii nevěřili a vysmívali se mu. Podepsalo se to i na jeho rodinném životě, protože věčně nebyl doma a na rodinu tedy moc času neměl. Sienna Miller se role jeho ženy ujala docela dobře. Je tam i jeden segment věnovaný jeho účasti v první světové válce. "Nebudu se omlouvat!"

Dálniční hlídka (2019)

Zajímavý historický snímek od Netflixu s pomalým tempem. Docela jsem v tom cítil westernový nádech. Film se odehrává v roce 1934, kdy je řádění Bonnie a Clyde na absolutním vrcholu. Nikdo si s nimi neví rady, a tak texaská guvernérka dá dohromady dva bývalé rangery, aby je dostali. Ti toho sice mají hodně za sebou, ale už nejsou nejmladší a dost často si to připomínají. Tento lov není jednoduchý, ale dřív nebo později musel skončit. Je rozhodně zajímavé, se na toto téma podívat z druhého úhlu. Kevin Costner a Woody Harrelson jsou skvělí a pro tyhle role se určitě hodí. "Ruce vzhůru!"

Trojí hranice (2019)

Asi bych to nenazval přímo akčním filmem. Obsazení je ale dost nabušené. Parta vysloužilých vojáků se vydá do brazilské džungle okrást a zabít drogového bosse. To, co ze začátku vypadá jako jednoduchý úkol, se ale zvrtne v boj o přežití. Věci samozřejmě nejdou podle plánu, a i mezi členy týmu to začne skřípat. Podaří se jim v klidu přejít Andy ve zdraví a s hromadou peněz? Dost se mi líbilo, že film působí docela autenticky. Ať už jde o akci nebo chování postav. Akce je tam jen málo, ale úplně stačí. Celé to působí dojmem, že by se to klidně mohlo stát. Taky je tu dobře použitá hudba. Škoda, že film celkem zapadnul... "Bude to jen průzkum."

Kancl (2001) (seriál)

Po dlouhé době jsem se dostal k této britské klasice od Rickyho Gervaise. Je to trochu jiné, než seriály, na které je člověk zvyklý. Kromě něj tu najdeme i například Martina Freemana. Celé je to o jedné firmě s příšerným šéfem, kde nic moc nefunguje. Chystá se sloučení s jinou firmou a zaměstnancům hrozí propouštění. Jejich šéf si s tím ale neláme hlavu a pokračuje ve svém nicnedělání. Uvidím, co bude dál. Zatím se u toho smíchy neválím. "Chodil jsi na zvláštní školu?" :D

Horizont ČT24 (2010) (pořad)

Další z řady publicistických pořadů ČT vysílaných v noci, kde se člověk i něco dozví.

Člověk: Svět uvnitř (2021) (seriál)

Zajímavý Netflix seriál o lidském těle. Každý díl zkoumá jinou z jeho částí. Dozvíme se, jak fungují reakce, pulz, trávení, imunita až po smysly a zrození. Spousta věcí je tam názorně ukázána a doplněna lidmi, kteří se v tomto oboru buď pohybují, nebo nám představují nějakou svou osobní zkušenost. Určitě se tu toho dá dost dozvědět.

Přátelé: Zase spolu (2021) (TV film)

Neskučná nostalgie! Je hezké vidět všechny ty herce po letech v jedné místnosti, jak si jen povídají a vzpomínají na staré časy. Nikdy jsem nebyl velký fanda Přátel a dlouho jsem si k nim hledal cestu. Nakonec jsem si ji našel a těžko hledat člověka, co by ten seriál neměl rád. Asi je to nejlepší varianta, jakou mohli zvolit. Zavzpomínalo se na staréí dobré časy a člověk se dozvěděl pár drbů ze zákulisí. "Ten pořad z vás neudělá hvězdu." :D

8 Out of 10 Cats Does Countdown (2012) (pořad)

Britský komediální zábavný pořad, viděna verze s celebritami, ale i tak je to na mě moc psycho...

Pacific Rim: Země nikoho (2021) (seriál)

Skvělé pokračování filmu tentokrát v animované podobě. Děj se zaměřuje na odlehlou skupinku lidí, která se dobytí Austrálie monstry usídlí v jedné rokli, kde čeká na záchranu. Ta ale nepřichází, a tak se dva sourozenci vydají hledat své rodiče v tréninkovém Jaegerovi. Dobrodružství pokračuje v dalších dílech, kdy narazí na zvláštního chlapce a skupinku překupníků. Neustále naráží na jednoho Kaijua, snaží se opravit svého Jaegara a najít rodiče. Dozvíme se i pár zajímavých věcí ohledně války a těchto potvor. Líbí se mi akce i tempo, i když by jí tam mohlo být i víc. Končí to lehce otevřeně, takže se možná dočkáme další série. "Rodiče jsou mrtví!"

Diova krev (2020) (seriál)

Zajímavý animák od Netflixu z prostředí starověkého Řecka. Příběh sleduje život obyčejného smrtelníka Herona, jehož život s změní, když se dozví, že je synem Dia. Héra z tohoto zjištění není moc nadšená a začne se mstít. Na jejich město svolá démony a jeho obyvatelé musí prchnout. Heron se musí postavit situaci a rozhodnout se, zda mu stojí za to v tomto boji bojovat nebo ne. Nakonec tento souboj mezi dobrem a zlem sledujeme celý seriál. Finále je skutečně epické a dojde i k pár překvapivým zvratům. Dost se mi líbí propracované akční scény a antické prostředí. "Už tě nechci nikdy vidět!"