Titanic (1997)

Pre niekoho možno obohrané klišé s tragickým príbehom lásky na jednej lodi (a s nedostatkom miesta na dosť veľkých dverách :D ). Ja za týmto filmom však vidím obrovskú snahu Jamesa Camerona o podanie tragédie, ktorú pozná snáď každý, v trochu inom svetle. Ikonická dvojica DiCaprio a Winslet celému filmu dodávajú iskru vášne, bez ktorej by sme boli svedkami 194 minútového dokumentu o potopení „nepotopitelnej“ lode. Zaslúžených 11 oscarov. 5/5

Návrat do budoucnosti (1985)

Skvelý film s premysleným príbehom, ktorému nechýba kvalitné herecké obsadenie. Takto by som zhrnul Návrat do budúcnosti I. Zo žánru sci-fi sa tento počin stal mojou srdcovou záležitosťou a to nie len kvôli neopakovateľnému nápadu ale aj vďaka výbornej réžii Roberta Zemeckisa a autentickému stvárneniu postáv v podobe Michaela J. Foxa a Christophera Loyda. Vizuálne efekty sa môžu pre dnešného diváka zdať chabé ale dovolím si tvrdiť, že na tú dobu sa jednalo o majstrovské dielo. Film má pre mňa mimo iné aj významnú osobnú hodnotu takže nemôžem inak ako hodnotiť na 5*.