Dalších 48 hodin (1990)

Pokračování chybí elán, gagy působí křečovitěji nebo jsou nedotažené. Naštěstí nenudí. (viděl jsem: minimálně 3x)

Dáma a Král - Diamanty jsou věčné (2018) (epizoda)

Návrat k prapůvodnímu motivu na který jsme marně čekali dvě série a už to vypadalo, že na broušené kamínky scénárista snad i zapomněl. Nezapomněl a předhodil nám pěkně překombinovaný díl. Na pokračování...

Dáma a Král - Fajn víkend (2017) (epizoda)

Režisér s kameramanem opět naservírují divákovi takový jakoby mimochodem letmý nedůležitý záběr, ve kterém pravidelnému diváku hned blikne - ha, indície ukazující pachatele. Na tom není nic špatného, zvláště, pokud příběh zamotají, že pachatel není úplně jistý. Tento díl je opět dobrý detektivní standard, poněkud slabší než předešlé díly. ***Lehký spojler !*** Že ten guru, bude takový "guru Jára", snad bylo každému jasné na první pohled ;-) Trochu postrádám nějaký vývoj vztahu hlavních vyšetřovatelů. A ano, nějak se nám i vytratila dějová linie načatá v prvním díle, ohledně nezvěstných ukradených diamantů...!?!

Dáma a Král - Jak ukrást Rembrandta (2018) (epizoda)

Podstatu detektivní zápletky filmu, kterou samozvané vyšetřovatele z nepochopitelných důvodů vůbec nenapadla, musel odhalit (nebo alespoň napadnout) snad každého diváka již na začátku. Celkově se díl drží na průměrně standardní úrovni televizního detektivního seriálu.

Dáma a Král - Krvavá svatba (2017) (epizoda)

Naštěstí tvůrci nezkopírovali starý detektivní případ zamčeného pokoje, který nám okatě podsouvali a rozuzlení vraždy bylo překvapující. Dedukce tak komplikovaná (nebo jednoduchá?) až neuvěřitelná. (Tak se mi zdá, při letmém pohledu na obsah následujících přídadů, že "diamantový" případ z úvodního dílu scénáristé poslali do koše.)

Dáma a Král - Lék na vraždu (2018) (epizoda)

Několik předchozích dílů jsem vynechal a ... nestalo ve vůbec nic! A konečně, postava po které byl seriál pojmenován, se objevila. Na konci, na pár vteřin. (A kdo ví, zda-li tu vůbec hrál - připadal mi to jako implantovaný do záběru digitálně). A seriál končí... K čemu jako tato série byla? Matěj Hádek asi již v seriálu účinkovat nechtěl nebo nemohl, tak scénárista rychle vytvořil postavu novou, aby bylo čím zaplácnout tv krimi nabídku.

Dáma a Král - Milenci a vrazi (2017) (epizoda)

Opět zajímavá pointa či motiv, který pozorný divák detektivek (a z předešlých zkušeností z předchozích dílů seriálu) začne správně tipovat-hádat nejdříve po polovině času.

Dáma a Král - Návrat Krále (2017) (epizoda)

První epizoda, kterou jsem si dal ze záznamu těsně před dvojkou, byla celkem povedená.

Dáma a Král - Série 1 (2017) (série)

Kriminální seriál se solidními ambicemi, které nebyly naplněny. Zápletka týkající se minulosti hlavní postavy Matěje Hádka je nevyužita a prakticky úplně zapomenuta, takže místo zajímavého počinu s tajemnou linií, je zde jen průměrný detektivní televizní seriál s dobrým hereckým obsazením.

Dáma a Král - Smrtelné vyhlídky (2017) (epizoda)

První opravdový případ mne lehce zklamal. "Spiknutí" se dalo odhadnout ihned a pachatele jsem tipl při prvním náznaku aniž by se na plátně objevil. Trochu klišé, ale na další díly se podívám.