Ad Astra (2019)

Sci-fi? No, on ten vesmír tu hraje druhé housle, je pouze kulisou k poklidnému dramatu o sebepoznání. Hodně připravené omáčky, která však není plnohodnotně ochucena a naservírována. 60% (viděl jsem: 1x cz)

Adikts (2024) (seriál)

Zrovna jsem dokoukal závěrečné dva díly najednou. A tak nějak si nejsem jist, zda to bylo tak rafinovaně psychologicky podprahově svým způsobem zajímavé nebo to to byla ulítlá nesmyslná psycho blbost. Nejpřesnější by bylo asi - bylo to zajímavě divné. V prvních dílech jsem si musel vygooglit, zda si (ne)dělají s nějakou adiktologií srandu, nějaký program pro totálně ujeté existence, nebo takový obor fakt existuje. Když už požili ty šmakulády, nebylo ztvárnění různých "schopností" nezajímavé. Zajímavá herecká sestava.

Aféry - neuvěřitelné životní příběhy (2016) (pořad) odpad!

S tímto typem pořadů "rádoby reality talk-show" se nějak v televizích roztrhl pytel. Ordinace je málo, Ulice málo dynamická... Aféry jsou taková zoufalost až je to směšné, zvláště když dochází k vyhroceným situacím, že i `turecký Rambo` bledne závisí, když tato "talk-show" ho na poli nechtěné komedie místy i překonává. Když účinkující strhnou "spontánní" rvačku, tak už jen čekám, kdo z nich se začne smát dřív...

Afrika (2013) (seriál)

Víc než jen úchvatné záběry přírody!

Agenti S.H.I.E.L.D. (2013) (seriál)

Po první sérii spokojenost. Akce, sci-fi, humor i místy dost ukecané. Připomínání a odkazy na Avengery a návštěvy z jiných galaxií, které přinesly mnoho sci-fi udělátek, o které je nutné vést boje, aby nepadly do špatných rukou. Budu se dívat na další díly. edit: Druhá série, kterou si pouštím s dvouměsíční prodlevou po té druhé, mne už tolik neuchvacuje...

Agresivní virus - Den předtím (2014) (epizoda)

Viděl jsem první díl. Pouze a jen první díl. Nevypadá to vůbec špatně, ale vzhledem k vidině nekonečnosti sérií to však dál vzdávám a nebudu se raději do toho zakoukávat dál.

Air Force One (1997)

Film jsem viděl už ...pětkrát, sedmkrát... minimálně. V době vzniku paráda. Z dnešního pohledu to není nijak objevné, taková dobrá klasika, kde (relativně) normální člověk v ohrožení nakope padouchům zadky. A Harrison Ford mne pořád baví. A filmový soundtrack taky. A basta!

Akta Pentagon: Skrytá válka (2017)

Skvělí, ba vynikající herci, působivé dobové reálie, krásná filmařská práce proti které se snad nedá vůbec nic namítat. I nádhera má však své proti: docela dost se tu konverzuje a je tu velké množství postav. A za chvíli pořádně nevím, kdo je přesně kdo a kom se to baví. Ano, časem to docvakne i mojí palici a vše se ujasní, ale trvá to. Je to jeden z těch výborných filmů, ve kterých Tom Hanks poslední léta hraje, u kterých uznale pokýváte hlavou, jak je to zručně zfilmováno, objeví se při udělování nějakých filmových cen, ale vám to jednou vidět stačilo. 70% (viděl jsem: 1x cz dabing)

Akta X (1993) (seriál)

Snad až legendární fantastický konspirační seriál. Pro zachování vysoce pozitivního dojmu je však třeba včas s jeho sledováním skončit, neb -jak se bohužel u většiny seriálů stává smutným pravidlem- s nastavovanou kaší ubývá kvalita. 75-90%

Akta X - Babylon (2016) (epizoda)

Z docela aktuálního příběhu o terorismu udělali tvůrci větší mišmaš než Pejsek s kočičkou, když vařili dort. Díl nakonec není v podstatě o ničem. Nejslabší z X-té série.