Dáma a Král - Smrt na dlouhých vlnách (2018) (epizoda)

Skoro už mne přestává překvapovat, že pachatele (respektive v tomto případě hlavního zloducha) zločinů v tomto seriálu často snadno odhadnu.

Dáma a Král - Smrt v jezerní kotlině (2017) (epizoda)

Stvořidla byla fajn, vyřešení opět takové trochu pochybné. Tipnout si, kdo je pachatel, se mi podařilo ihned, jak se dotyčná postava objevila na scéně, což však byl trochu náhodný tip, nehledě k malému počtu postav. Ale o to ani tak nejde. V tomto seriálu jde spíše o zamotanost zápletky, která se vyšetřováním postupně odhaluje.

Dáma a Král - Tóny smrti (2018) (epizoda)

Příběh byl z těch zajímavějších. (A čert vem, že mne zapletený motiv i pachatel napadl ihned při prvním záběru na zúčastněné, když byly nenápadně zmíněny jisté okolnosti...)

Dáma a Král - Vražedné známosti (2017) (epizoda)

Znovu obdobně kvalitativně nastavená laťka jako předchozí díly. Záleží na vás, jak jste přísní. Seriál na mne pomalu začíná (Ha, nezačíná...on již končí. Alespoň první série.) působit trochu monotónně, jednotvárně a postrádám více osobního zapojení protagonistů, víc emocí (i když v tomto díle jsme se málem dočkali :D . Sice se připomnělo, že je tu jakási Prokopova disfunkční rodina, dcera na facku, cosi se stalo v minulosti, ale proč? K čemu? Prakticky úplně zbytečné, když se to po celý seriál vůbec nerozvinulo a nikam to nevede (nevedlo). Chtěli snad tvůrci alespoň v posledním díle nalákat diváky na další sérii záhadným "Rudým Johnem"? Na druhou stranu, vůbec by nevadilo, pokud by divákovi nějaký díl utekl. Klidně se dalo dívat i úplně na přeskáčku, protože jednotlivé díly neměly mezi sebou vůbec žádné pojítko, ani v oné vedlejší rodinné rovině.

Daredevil (2015) (seriál)

Na první pohled působí zavedeným schématem. Hrdina za spravedlnost žijící dvojím životem vykonává pořádek v nočních ulicích špinavé městské čtvrti, má nějaké to trauma a k tomu zachrání ženu v nesnázích... může to být jak Batman, tak třeba Spiderman. Seriál Daredevil je protkán všemi díly napínavým a kvalitně zpracovaným souvislým příběhem, který nutí k dalšímu pokračování. Atmosféra každým dílem o něco dramatičněji houstne a i hudební motiv mi velmi připomíná Temného rytíře. Po celé sérii (13 dílů) zvyšuji na plný počet! 90% (dal bych i víc, ale sedmý díl mi přišel nějaký nedořešený, s neobjasněnými motivy)

Daredevil (2003)

Po shlédnutí seriálu z roku 2015 (ze kterého jsem byl nadšen) si budu muset tento film ještě někdy pustit, zda se mi nebude třeba líbit víc než na dvě hvězdy, které jsem mu udělil...

Daredevil - Season 1 (2015) (série)

Na první pohled působí zevedeným schématem. Hrdina za spravedlnost žijící dvojím životem vykonává pořádek v nočních ulicích špinavé městské čtvrti, má nějaké to trauma a k tomu zachrání ženu v nesnázích... může to být jak Batman, tak třeba Spiderman. Seriál Daredevil je protkán všemi díly napínavým a kvalitně zpracovaným souvislým příběhem, který nutí k dalšímu pokračování. Atmosféra každým dílem o něco dramatičněji houstne a i hudební motiv mi velmi připomíná Temného rytíře. Po celé sérii (13 dílů) zvyšuji na plný počet! 90% (dal bych i víc, ale sedmý díl mi přišel nějaký nedořešený, s neobjasněnými motivy)

Dárek (2015)

Zajímavé psycho drama, které zápletky a odhalení servíruje hezky postupně, tudíž se divák nenudí. 75%

Dark (2017) (seriál)

Vyzkoušel jsem, ale ani ve čtvrté epizodě první série mne to nezačalo bavit, dostatečně nechytlo, tak jsem s tím sekl. Možná to trochu ovlivnilo, že jsem to sledoval s titulky, na přeskáčku v němčině a v angličtině. :-/

Deadpool (2016)

Husťárna! Již úvodní titulky dávají jasně najevo, že nepůjde o standardní superhrdinovský film. První dojem jsem měl jako u originálního KICK-ASS. Tady je však humor dávkovaný ještě na druhou. Hlášky pro dospělé puberťáky, utahování si z X-Menů a dalších filmů, povedený hudební mix. Jo, a samozřejmě stylová scéna po závěrečných titulcích opět nechybí - jak se stalo u marvelovek zvykem. Dokonalý film to sice není (a chvilku trochu uvadne) - ono v dnešní filmové přesycenosti mne již těžko něco úplně totálně chytí, ale povedená akční zábava to je určitě! Za svěží originalitu: 95% (viděno: 1x cz dabing)