Kletba Halloweenu (1995)

Proč z tak dobrého konceptu vznikne slabý film??? Film hlavně kazí nenapínavost, a sakramensky divní herci (až na toho kluka), a přitom efekty, které někdy šly, tak i ten nápad je suprový. Ne opravdu mě nezajímá, že Linnea tu hraje a je v jedné scéně nahá, a je to už navíc ubohé, když si režisér myslí, že dobrý horor dělají nahé baby.

Sonic X (2003) (seriál)

Tak to teda ne!!! Tohle si nezaslouží být v černé zóně. Podle mě tento seriál, je super, jenom škoda, že má tohle japonskou animaci. Spoustu epizod, je podle videoherního děje, jako např. Epizoda Duel Sonic proti Knucklesovi je inspirovaná podle videoher Sonic the hedgehog 3, a Sonic A Knuckles. Postavy jsou super, a jsem rád, že je tu i můj favorit z dětství, Ježura Knuckles. Škoda, že tu není Sally Acornová. Super seriál, ale ta animace mohla být lepší (Nemyslím tím jak postavy vypadají, ale jak se pohybují). P.S. ty čtyři hvězdičky jsou z důvodu, že jako mladšího mě tento seriál bavil, dnes jsem ho opustil.

Beetlejuice (1989) (seriál)

No dobrá, seriál s animací ve stylu Dobrodružství ježka Sonica (Adventures of sonic the hedgehog), jehož filmovou předlohou je super hororová komedie Beetlejuice. Tenhle seriál je podobný spoustu dalším jiným TV seriálům z tohoto období, je sice fajn, ale, že by to bylo něco extrémně suprového? Jako je tu supr seriál, ale jen mi prosím neříkejte (Každý má jiný názor, a každý názor je důležitý), že tenhle seriál je lepší než jeho filmový předchůdce.

Arachnid (2001)

Tohle není ani vtipné. Stejně jako Arachnia je tenhle film stejná nepovedenost (až na to, že Arachnid je na jedno procento napínavý, a Arachnia vtipnější). Ale Proč je v pár scénách pavouk dělán ze Stop Motion? Nepatří náhodou tyhle efekty do dvacátého století? Herci mohli být lepší. Na pavouka jsem musel čekat dost dlouho, a nezáživné. Asi jsem měl vážně Smolíčka.

Zámek hrůzy (1999)

Mohl bych se prosím zeptat, co tady všichni (Až na pár lidí) proti tomu máte? Podle mě to je velmi povedený horor. Sice ne nějak děsivý, ale povedený. Asi jsem velmi citlivý, ale já vždycky na tom konci filmu brečím, jak ta Eleanor vysvobodí ty děti, a ona odejde s něma mezi mrtvé. Tento horor patří mezi moje nejoblíbenější.

Curse of the Puppet Master (1998)

Vrací se režisér třetího dílu David DeCoteau, ketrý vytvořil další suprový díl (říkám dle atmosféry, ta totiž byla super) Loutkáře. Tenhle díl zná moje rodina úplně jako první, jelikož to běželo v devadesátých let na televizi s českým dabingem, ale bohužel to nikde v češtině tento díl nemůžu najít.Tenhle díl je samostatné pokračování, takže nenavazuje na žádný díl, ale tvrdí se, že tento díl je Prequelem k druhému dílu. André Toulona tady v tomto díle neuvidíme. V jedničce jsme ho viděli jako člověka, ve dvojce jako zombíka, ve trojce také jako člověka, a v čtyřce a pětce jako loutky s názvem Decapitron. Nový Loutkář nese jméno Dr. Magrew, který zde vytvoří takzvanou Robotickou loutku, která má přezdívku Tank, ale tato loutka se objeví až na konci. Co mě nesmírně naštvalo je to, že většina scén s loutkama pocházela z minulých dílech série, a také, že se jedná o částečnou kopii již existujícího filmu. Tenhle díl je strašně depresivní, a loutkám, se nezasmějete, a jsou opět posednuty démonama. Tento díl, není můj nejoblíbenější, ale z hlediska temně atmosférických hororů, je asi ten nejlepší. Škoda, že většina těch scén s loutkami pochází z předchozích dílů, a taky je škoda, že film je vlastně reinkarnovaná verze filmu Ssssss, ale narozdíl od Ssssss má tohle lepší atmosféru. a efekty Stop motion (až na jednu) tu nejsou, ale ty nitky byly trapné. Nakonec pro lásku k těm loutkám dávám 3*, ale bylo to takové nedodělané.

Puppet Master 5: The Final Chapter (1994)

Jo!!! Ohnivec (Torch) ten výbuch na konci filmu nepřežil!!!! Jsem rád, že Torch zde umřel, protože v něm byla duše nácka. Ohnivec je zlý jako vždycky, zatímco v tomto díle ho ostatní loutky (Hodné loutky) využívali k vyhrání boje mezi zemí a peklem. Film se odehrává od konce (průměrné) čtyřky, ketrá nic kromě efektů a nových loutek nic zajímavého nepřinesla. Poté co je Rick obviněn z vražd, zatímco Dr. Jennings a jeho kumpáni vnikli do Hotelu Bodega Bay Inn, kde už čekají ostatní loutky, a zničeho nic se objevil Torch, a co víc, Rick se choval jako kdyby ho znal. Torch byl v zajetí loutek, a tak poslouchal jejích příkazy, a loutky pomáhaly Rickovi, zatímco Sutekh vyslal svého nejsilnějšího Totema, jenž se do něho převtělil Sutekh. Loutky sice Jenningse i Sutekha zastavili, ale za cenou velké tragédie. Tunelář, Střelec, a má oblíbená loutka Kašpárek zemřela :(. Ale jsem naopak rád, že Sutekh i Torch jsou po smrti. Zbylé tři loutky: Čepelkář, Pinhead a Decapitron jsou opravení, a tím film končí. Stejně jako trojka s dvojkou se pětka u mě zařadila mezi mé nejoblíbenější díly této série. Stačilo kapku více se snažit, a Pětka by byla na stejné úrovni jako trojka. Také jsem si všimnul, že tu hraje herec z RoboCopa 2, který hral starostu Detroitu. Následující film Curse of the Puppet Master, také ohodnotím, a ten je také velmi..... Uvidíte sami.

Blade the Iron Cross (2020)

Co to je???? Tenhle díl, mistra loutkáře je pro mě překvapením, jelikož jsem si myslel, že po trilogii Axis Tato série definitivně spadne v špatném hodnocení, ale tohle mě opravdu překvapilo, jelikož děj je hodně fajn, Čepelkář taky fajn. Prostě Dobře udělané béčko. Škoda, že tam nejsou ještě lepší herci, a lepší CGI efekt Čepelkáře, protože v tom případě by si film zasloužil i čtyři hvězdičky.

Puppet Master: Axis of Evil (2010) odpad!

Pro Člověka, který má rád tuto sérii, je velká bolest spatřit takové pokračování, a ještě je horší, že můj nejoblíbenější díl je trojka, a tu točí úplně stejný režisér. Tento díl obsahuje fajn herce, fajn efekty, (teda až na pár scén) ale film je totální NUDA. A je to škoda. Mistr Loutkář je super hororová série. Tímto dílem začíná hrozivá trilogie Axis, nejhořší část této série (já si nepamatuji, že by mistr loutkář byl nejhorší).

Mistr loutkář 2 (1990)

Oproti jedničce, zde necítíte tu dobu filmů z osmdesátých let, jelikož tenhle díl už je z devadesátých. Výhoda, co je zde oproti jedničce je ta, že zaujme dvojka hned na první kouknutí (správně by měl každý dobrý film zaujmout na první kouknutí), jelikož aby vás jednička bavila, tak jste se museli na to kouknout třikrát. Další výhoda oproti jedničce jsou efekty, jako např. větší robotický pohyb loutek, CGI scéna s tunelářem, a mnoho dalších. Ale nevýhoda naopak o proti jedničce je, že jsem asi dvakrát zde všimnul nitek u loutek (stejně jako u Chuckyho, i u loutkáře musí být vidět nitka) . Ale jdeme k ději. Film začíná na starém hřbitově, kde loutky vyvolali svého přítele, Andrého Toulona. V hororech platí ale jedno pravidlo, i když je člověk hodný nebo zlý, jako Zombie je pouze zlý. A jelikož byl André zombie, a jako člověk byl hodný, tak byl zlý, pak příjde skupina paranormálních vyšetřovatelů, a zdémonizované loutky se pustí do práce. Pijavicovka a Tunelář během práce zemřou, a tak jde na pomoc ohnivec (Torch). André Toulon pomocí loutek získaval čerstvé kousky lidského masa na elixír nesmrtelnosti. Elixír se mu podaří vytvořit, ale s loutkama se nepodělí, a pokud loutky elixír nedostanou, zemřou. André totiž objevil ženu Caroline, jež je ve skutečnosti převtělenou Elsou (Jeho zesnulou ženu). Z Pinheada je odvolaný démon, a je najednou v něm původně převtělená duše Hermana Strausse, hodného člověka, který byl popraven za pašování jídla židům do getta v druhé světové. Pinhead se pustí do práce, a pokouší se zabít Toulona, zatímco kašpárek se utíká schovat se svým elixírem. Pinheadovi na pomoc příjde Čepelkář, jelikož v něm také už nebyla zlá duše, Bohužel ani tak Toulona nezastaví, až k tomu využijou Ohnivce, který Toulona zapálí. (já ohnivce strašně nenávidím, jelikož v něm nebyla hodná duše posednutá démonem, ale duše nácka, a takový člověk si nezaslouží posmrtný život. Naštěstí Ohnivec v pátém díle je loutkama zabit). Toulon je tedy po smrti (po druhé). Pinhead i Čepelkář jsou po smrti (kvůli nedostatku elixíru), Ohnivec uteče, a Kašpárek to také přežil, jelikož získal elixír. Během příběhu je podle mě dost zbytečných Toulonových monologů, ale nevadí. Kdyby bylo ještě o něco víc dobrých herců v tomto filmu (Super herci tu byli Nita Talbotová, a herečka co hrála Caroline společně s Michaelem, i herec Toulona), tak by tento film byl jasné áčko. Jenom škoda, že zde Kašpárka nedabuje Michael Laide (v originálu, Citoslovce). Tenhle horor je prostě povedený. Hodně doporučuji. Asi o mnohem lepší než jednička (pokud nepočítáme nostalgii)