• Romantický
  • Reality-TV

Maiden Holmes (2020) (seriál)

Pohodové historické detektivní drama s romantikou se sympatickými postavami, které na rozdíl od jiných cdramat byly vcelku rozumné, takže ideální podívaná pro ty, kteří mají rádi konzistentní páry bez nějakých velkých hádek, rozchodů atd.. a jsou schopni vše rozumně vyřešit (až na jeden moment, který sice netrval dlouho, ale přišlo mi to na sílu a proti charakteru postavy). I když nejsem fanda detektivek, tak tady mi to vyšetřování přišlo zajímavé a v podstatě jsem vůbec nepřetáčela, což se mi často nestává, takže to je velký kompliment seriálu.

Ming yue zhao wo xin (2019) (seriál)

Popravdě nevím, jak úplně hodnotit. Je to v podstatě klasické historické cdrama, nic zvláštního, takových je spousty, ale určitě jsem čekala víc, kdy ta klišé (nejdřív se nesnáší, ale kvůli politice se musí vzít a pak se do sebe zamilují) mám vlastně ráda. Hlavní hrdina ok, ale ona mě teda často štvala a chovala se jak bezohledný spratek, který si dělá co chce bez ohledu na kohokoli. Ani nemluvím o dalších postavách (zhrzené lásky obou hlavních postav), které se staly naprostými šílenci schopní čehokoli. Nakonec pak nikdo není ani potrestán, vše odpuštěno, no nevím.. + Romantické momenty byly fajn a bylo jich hodně a trio přátel prince bylo nejlepší. Takže mezi 3-4, ale vzhledem k jiným seriálům, které jsem hodnotila výš, musím zůstat u 3

Toši no sakon (2020) (seriál)

Na takto kratky serial velke mnozstvi priserne otravnych vedlejsich postav. Prvni dil byl fajn a cekala jsem, ze to bude pokracovat podobne a bude to predevsim o hlavnim paru a vyvoji jejich vztahu, ale zklamalo me to. Dokoukala jsem jen kvuli hlavnimu hrdinovi, ktery se jako jediny choval normalne.

Šanai marriage honey (2020) (seriál)

Ano, je to moc… dokonale, nerealne, pohadkove, sladke, ale i to clovek obcas v zivote potrebuje a tenhle vcelku kratky kousek mu da uplne vse z toho, navic temer kazdy dil konci sexem :D Tresnickou na dortu je pak hlavni hrdina, ktery je naprosto k sezrani a i hrdinka je sympaticka, ne zadna uplne blba naivka, jak japonci casto ty zeny prezentuji.. Pro beznadejne romantiky je tohle must see!

My Sassy Princess (2022) (seriál)

Uz dlouho jsem nevidela tolik nesmyslu v jednom drama. Scenariste se opravdu prekonali a ani herci to nakonec nemohli zachranit. Jestli po par epizodach nemate radi hlavni hrdinku, necekejte, ze se to zlepsi, spis naopak, chova se tak kdyby byla bipolarni. Hlavniho hrdiny mi bylo fakt lito, zaslouzil by si lepsi a vlastne nechapu jak kdy a proc se do ni zamiloval. Celkove ten vznik lovestory je velmi slaby a tezko uveritelny. Urcite najdete desitky lepsich cinskych historickych dramat..

I Need Romance (2021) (seriál)

Podle recenzi to mel byt pohodovy serial s prijatelnou delkou, ale ne.. pokud si chcete usetrit nekolik hodin frustrace radsi toto vynechte. Hlavni hrdinka a jeji “uzasny” sef jsou snad nejotravnejsi postavy a myslim, ze by si sami sebe zaslouzili, fakt nevim co na ni ten vcelku sympaticky hlavni hrdina videl.. Jediny z tech paru, na ktere se dalo koukat byla tehotna kolegyne, tam jsem zadnou scenu nepreskocila narozdil od ostatnich trech

Crush (2021) (seriál)

Tak nevim.. Podle recenzi na drama list jsem cekala vic. Zatim jsem videla 11 dilu a mam popravde dost problem se donutit to dokoukat, i kdyz jsem zvedava na tu druhou cast pote… Mozna je to tim, ze me od zacatku desne irituje hlavni hrdinka, ktera se chova jako blba krava a vlastne se spis tesim na ten jejich rozchod, coz bych si nemyslela, ze nekdy reknu, protoze naopak ve vetsine dramat mi rozchody prijdou na silu. Zatim teda za me slabsi prumer, snad bude zbytek lepsi.. EDIT: zvladla jsem dokoukat, ale dojem o moc lepsi neni, takze zustavam u hodnoceni slabsi prumer. Diky hlavnimu predstaviteli 3***, na prvni roli slusne.

Láska je slepá: Japonsko (2022) (pořad)

Musim srovnavat s americkou verzi (1. rada), a pro me osobne americka vyhrava nad japonskou. Jednim z hlavnich duvodu je urcite odlisna mentalita, kdy v japonske verzi nam ‘zapadakum’ spoustu veci prijde prinejmensim zvlastni, ale to bych jeste skousla. Co me vsak opravdu zklamalo byli samotni ucastnici (az na vyjimky jako Wataru, Shuntaro, Midori nebo Ryotaru), kdy mi prislo jako by vybrali zoufalce, ktere v realu nikdo nechce a tak se chteji pokusit seznamit takto nekonvencne. Uz jen to mnozstvi paru, ktere se zasnoubili bylo dle mne prehnane a u nekterych mi to prislo proste na silu, ze jen nechteli odejit sami a opravdove city jsem tam nevidela. Chapu, ze to je zcasti asi dane japonskou povahou, ale aspon nejake emoce by snad projevit mohli. Cekam na posledni 2 dily a jsem uprimne zvedava, zda si nekteri reknou skutecne ano (osobne smysl a budoucnost vidim u dvou paru). Popravde u vetsiny jsem si prala, aby to odpiskali co nejdriv, protoze proste bylo videt, ze to nefunguje a ani nebude. EDIT: tak nakonec jsem s finale spokojena a dopadlo to tak, jak se mi to celou dobu zdalo, takze to celkove hodnotim pozitivne neco mezi 3 a 4*.

Dynastie (2017) (seriál)

Naprosto dokonalý a boží! Původní seriál jsem neviděl,  ( ale samozřejme znal ) jelikož jsem byl spíše fanoušek konkurenčního Dallasu. Nemám teď nejlepší období a chtěl jsem si pustit něco u čeho prijdu na jiné myšlenky. Čekal jsem béčkovou záležitost plnou klišé a stereotypních rodinných vztahů.  Misto toho mi scenáristé namixovali koktejl plný překvapení,  zvratů a emocí. Okázalost, luxus a moc v podání rodiny Carringtonu je tak nakažlivá, že jsem si chvílemi připadal jak mezi nimi u společného večera. I přesto,  že charakter hlavních hrdinů je občas pochybný, máte tendenci jim fandit a chtít at jim všechno projde. Absolutní peckou pro mě je účinkování herce Granta Showa, toho si pamatuji jako sebevědomého "hejska" z Melrose Place a najednou po takřka 30 letech ho okamzite poznávám v tomto skvostnem počinu. Diky Ameriko a díky Dynastie.  Závislost

My Fated Boy (2021) (seriál)

Objektivně bych asi dala hvězdy 4, ale prostě po delší době mě potěšil čínský seriál, který se nesnažil hledat za vším drama, ale vyřešit vše normálně a hlavně komunikací a ne nějakým samodomýšlením si věcí nebo sebeobětováním... to, že hlavní hrdinka byla starší mi vůbec nevadilo, zbytečně tam z toho dělali vědu, což ani nebylo potřeba. Je třeba říct, že kromě začátku tam nebyly žádné otravné postavy a vyloženě záporná byla jen jedna postava, ale vlastně nebyla v příběhu nějak významná. Výborní rodiče, kolegové, šéfové... Prostě opravdu pohodový seriál ,kde se člověk nemusí stresovat kolikrát se hlavní postavy rozejdou a proč... A Mr. Ma byl třešnička na dortu, opravdu zábavná postava, navíc dobrák od kosti. Víc takových seriálů na relax!