MacGyver (1985) (seriál)

Dať menej ako 4* by znamenalo odignorovať moje snahy v detsvte vytvoriť robota z plechovky od Salka :))

Zlo (2012)

Kúpil som si DVD. Myslím, že to by mohlo ako koment stačiť :) Ale doplním ešte jednu vec: vyššie hodnotenie pre Zlo než pre Attonitas dávam kvôli faktu, že na Zlo ma baví pozerať sa aj v pasážach, keď tam ešte nestraší.

Hlava-22 (1970)

Jedna z dvoch adaptácií kníh, ktoré som videl i čítal, čo sa fakt podarili. Mám ale dojem, že kto knihu nečítal, asi sotva pochopí film :) Toto nie je adaptácia, toto je doslovné sfilmovanie úrivkov knihy nie ako predlohy, ale ako scenára. Fakt osm bol unesený pri sledovaní a fakt som nadšený dodnes. Plné hodnotenie nedávam iba preto, že aj keď kniha bola plná sarkazmu a vtipných situácií, film vyznieva viac ponuro. Najmä kvôli (alebo vďaka?) scénam, ktoré sú sfilmované.

Dracula (1992)

Filmové adaptácie kníh, ktoré som čítal, boli výborne len dve. Toto je jedna z nich. Čo sa mne na tomto filme páčilo a prečo má u mňa toto spracovanie Drakulu veľké + je to, že úvod a záver sa mi páčil vo filme viac, ako v knihe(!). Kniha bola super, čítal som ju na intraku potajomky po vecierke, niekedy (ked nám odpojili prúd, aby sme už nesvietili) dokonca pri svetle sviečky :) TO bola atmosféra! :D A napriek tomu sa mi páčili úvod aj záver filmového spracovania viac, ako v knihe.