• Romantický
  • Historický
  • Thriller

Zamilovaní ve městě (2020) (seriál)

Forma dokumentu, či akože interview mi nevyhovovalo, dosť ma to vyrušovalo. Herecké výkony výborné, skôr ako príbeh ma viac potešili scenérie a ich kontrast - hipisácka pláž a všedný ale krásny Soul. Všetko je otvorené na ďalšiu sériu..

Oneulbooteo saranghae (2015) (seriál)

101 x 33 minút. Typická plnokrvná kórejská dorama. Spústa postáv, ktorým by ste najradšej dali po papuli: despotická babička, ktorá si zakladá viac na tradíciách, a na tom, čo by si mysleli predkovia ako na skutočných vzťahoch a kašle na to, po čom vlastne jej rodina túži. Tatko ťuťko, sebecká dcéra Seunga, dve trocha bláznivé tety, bývalá ťuťkova milenka, plná túžby po pomste. Zopár postáv, ktoré keď sa zaľúbia, je im úplne jedno, či ich druhá osoba chce a či náhodou nie sú otravní. V tomto kŕdli sa zjavia drahokamy ako Seung-Hye – skromná, milá a šikovná či už robí sestričku, či robí čaj alebo kávu a jej mladší braček Seng-Jae – nielen múdry ale aj pekný model. Po 20 častiach sa zapoviete, že takú dlhú doramu už nikdy! Po 50 začínate pochybovať, či sa dej ešte nejako zvrtne, Po 70 príde ku zvratu a aj keď už od začiatku tušíte koniec, predsa len vám stretnutia Seng-Hye a Dojina vytvoria príjemné mrazenie v zápästí… Na to, že Dojinova vášeň boli dezerty a bolo toľko času, mohli tomu venovať trocha viac času oproti neustálemu propagovaniu sendvičov a vyprážaným kurčatám.. Diely sú polhodinové, čo je fajn, ak máte polhodinku času napríklad pri varení..  Miešaný čaj, ktorý Seng-Hye a Dojin vytvorili, pomenovali „Líščí“ podľa letného dažďa, ktorý prichádza náhle za slnečného počasia. Podľa mytológie sa Gumiho – líšky s deviatimi chvostami sobášia práve za takého počasia a preto sa mu hovorí „Líščí dážď.“ V anglických titulkoch ho prekladali ako „letná sprcha“ alebo slnečný čaj, čo mi bolo trocha ľúto - ale čo.. práve preto sa učím po kórejsky a občas sa to zíde.. ;)

Geurin rojeu (2005) (seriál)

Na Green Rose trocha vidno, že je to "old fashioned", bolo tam veľa hluchých scén, ktoré som si občas posunula, ako chodenie a jazdy v aute... 22 častí bolo veľa... ak by to bolo klasických 16, bolo by to dokonalé! Kórejský Gróg Monte Cristo...

Handmade Love (2020) (seriál)

Nádherná až rozprávková minidráma, ktorá by si zaslúžila aj dlhšie spracovanie na viac dielov. Lee Soo-hyeok je pre mňa navždy upír, tie nadprirodzené postavy mu proste sedia. Kúsky kúzelného oblečenia neohúrili, ale to asi nebolo zámerom, hlavne, že ich nositeľov pomohli utešiť.

Ohjik geudaeman (2011)

Jedným slovom nádherné. Pretrpela som aj box a samozrejme som sa obávala typicky kórejského konca" ale nakoniec to piatu hviezdičku nestratilo...

If You Wish Upon Me (2022) (seriál)

Aj keď je seriál hlavne o smrti a plnení posledných želaní a je dosť dojemný, príbehmi sa nesie nádej. Smrťou sa nič nekončí..  Potešilo ma obsadenie mojimi obľúbenými hercami.

Agiwa na (2008)

Okrem už spomínaného čudného hlasu, ktorý nahovoril myšlienky bábätka vydarený film.

Palangsaeui jib (2015) (seriál)

Seriál je rodinný, dosť rozvláčny - na to, koľko je tam deja by stačilo aj klasických 16 dielov. Mrzí ma, že nebol rozvinutý nejaký dej okolo hudobnej skupiny a na to, ako sa dej celý čas dlho ťahal, tak koniec a podrobnosti vzťahu dvoch párov boli dosť strohé.

Oppa saenggak (2016)

Oppa saenggak - doslovný preklad - myslím na svojho brata.  Film z obdobia kórejskej vojny. Poručík Sang-Yeol - (Siwan) sa pri vedení svojej čaty stretne so skupinou sirôt. Vytvorí s deťmi spevácky zbor, aby ich chránil. Silný a dojemný príbeh podľa skutočnej udalosti. Trocha mi chýbalo, ako skončil "pán Hák.."

Byeolui sori (2004) (seriál)

Pekný príbeh o láske a hviezdach. Lee Joon-Gi tu má malú roličku..