• Romantický
  • Historický
  • Thriller

Jeulgeoun naui jip (2016) (seriál)

Vedkyňa snaží žiť život s kyborgom, ktorému naprogramuje do pamäti minulosť, ktorú si len želala. Celkom dobrá pointa na záver, ale dosť mi vadilo neustále skákanie v čase. Našťastie bol film krátky.

Gajogkkili wae ilae (2014) (seriál)

V rodinnej dorame "Čo je to s našou rodinou" je aj trocha toho, čo mi u Kórejcov vadí - ukričané hádky s ťahaním za vlasy a trocha trápne grafické efekty (ako červenanie tvárí a dym z uší). Ale je tu oveľa viac toho, prečo práve túto kinematografiu milujem: oslava rodičovskej lásky, vernej lásky, úcty k starším, poukázanie na to, že peniaze nie sú všetko. Ako povedal Soulin dedko Dal Bongovi: Nie je hanba byť chudobný, hanba je stratiť sebaúctu. Napriek väčšiemu počtu častí (53) a tomu, že od začiatku sa dá predpokladať, aký bude koniec sa stále máte na čo pozerať a na čo sa tešiť. Páčilo sa mi vidieť aspoň z časti, ako sa vyrába a predáva tofu. Dal Bong a Kang Soul boli roztomilí na zožratie, doktor Gag Jae stále s kamennou tvárou, sekretárka Gang Shim ako keby hrala dve úplne odlišné ženy podľa toho, či je v práci, či je doma. Jej nápadník, výkonný riaditeľ dosť prehrával, ale časom si obľúbite aj jeho. Jeden zo seriálov, na ktorý len tak nezabudnete.

Gwisineun mwohana (2015) (seriál)

Zo začiatku sa zdá, že to bude ľahká duchárska komédia, ale postupne sa začne odhaľovať pointa príbehu a zistíte, že je to smutný, ale veľmi citlivý príbeh.

Geomsa peurinseseu (2010) (seriál)

Zopár obľúbených hercov, zaujímavá zápletka - taká oddychovka..

Neoui noraereul deulryeojweo (2019) (seriál)

Krásna klasická hudba, zaujímavé prostredie orchestru. Zo začiatku to bola dobrá zápletka, postupne to bolo trocha rozťahané a strácalo švih.

Areumdawoon naui shinboo (2015) (seriál)

Nádherná hudba, pekné herecké výkony, ale po niekoľkých dieloch dosť rozvláčny dej.

Anturaji (2016) (seriál)

Príbeh sa krúti okolo pekného herca, jeho troch kamarátov - čudného bratranca, ktorý chce byť tiež slávnym hercom,  naj kamaráta, ktorý je zároveň jeho manažérom, šaša Korytnačky a šéfa agentúry. Príbeh vcelku o ničom, ale z nejakého dôvodu to neviete prestať pozerať, kým sa nedozviete, či pekný herec konečne dostane roľu v dobrom filme, ako sa bratranec preslávi, či milý manažér bude mať prácu aj lásku, ktorú si zaslúži a či Korytnačka zarobí balík ničnerobením...

Joseon chongjabi (2014) (seriál)

Príbeh klasický - kúsok histórie Joseonu - šľachtici ako vždy hrabú pre seba a intrigujú, kráľ je len bábka a osvietení učitelia sa snažia o zmeny a zrovnoprávnenie... ale ja tieto príbehy na skutočnom historickom pozadí milujem.. Keďže Lee Joon-Gi je jedným z mojich najobľúbenejších hercov, veľmi som si to užívala, dokonca aj koniec sa mi páčil. Mojou najobľúbenejšou postavou bol vojak Jung Hoon, vždy som sa tešila, keď sa objavil.

Yookryongi nareusha (2015) (seriál)

Ako 50 hodín dejepisu by to bolo fajn - v titulkoch vám pripomenú kto je kto a dokonca, kým bude v budúcnosti. Ak by som to mala posudzovať ako príbeh - zo začiatku, kým boli hlavní hrdinovia ešte deti som bola úplne nadšená, aj stred bol fajn, ale po zhruba 20 častiach začala byť hlavná prevažne  politika a mala som problém dopozerať to skôr zo zotrvačnosti.

Ttaenppogeoljeu (2018) (seriál)

Nečakane dobrý seriál o dievčatách, ktoré vstúpia z rôznych dôvodov do tanečného klubu na dievčenskej strednej škole. Nie je to žiadny naivný pubertálny príbeh s obvyklou šikanou, ale okrem super nácvikov tanca sa dotýka aj vážnych tém. Nechýba aj romantická láska... Príbeh je inšpirovaný skutočnými udalosťami a jednou z jeho predností je polovičná dĺžka oproti obvyklým 16 hodinám.