The Punisher (2017) (seriál)

Za mě nejlepší netflix marvel seriál. A ano, myslím si, že punisher je lepší jak daredevil. Zde se prokázalo, že herec Jon Bernthal je přímo stvořený pro postavu punishera. Temný, seriózní a akční seriál, který se rozhodně liší od jakéhokoliv marvel seriálu. Měl jsem spíše problém s prvními díly první série, kde mi seriál přišel možná až zbytečně natahovaný, ale to se naopak změnilo v druhé polovině, kde seriál šlapal jako hodinky! Příběh Davida a jeho rodiny je naprosto skvělý a doplňuje krásně samotný příběh. První epizoda druhé série působí krásně, jako nový začátek, kde se ukazuje, že Frank Catle jen tak lehce punishera opustit nemůže. Nová postava Amy je krásný doplněk do života Franka, kde se ukazuje, že i když je každý úplně jiné osobnosti, tak se můžou navzájem krásně doplňovat. Billy Russo, jako záporák v první sérii je určitě solidní, ale ve druhé sérii, wow! To je úplně jiný level. Jeho terapie a jeho dialogy probouzí strach, naprostou temnotu a ztrátu. Postupné zjišťování, co se mu stalo a kdo mu to udělal, bylo naprosto úžasné. Samozřejmě akční scény skvělé. Curtis kdykoliv se objeví, tak naprosto sedne do příběhu a užíváte si každé jeho slovo. Madani i přes to, že jsem ji zezačátku nemusel, tak se později vykreslila v dobrou postavu. Doplněk postavy do příběhu Karen Page taky výborná - vůbec nepůsobí zbytečně. Zkráceně. Se všemi side charactery jsem nadmíru spokojený, až na Sam Steina, který mi celou dobu přišel takovej nezajímavej a do počtu. Řekl bych, že nejlepší projekt od marvelu celkově! CELKOVĚ: 9,3/10

Živí mrtví (2010) (seriál)

Řekl bych, že první série je opravdu solidní. Sledujeme Ricka a postavy přeživších, kteří se teprve učí jak žít v zombie apokalypse. Postavy dělají chyby a je jich spoustu, a to dělá příběh ještě reálnějším a zajímavějším. Největším problém v TWD vidím zbytečné natahování příběhu. Série, která má 12 dílů se v poho může vejít do 6 dílů a vůbec by tomu neuškodilo (krásným příkladem komiksová předloha). Pozdější série, které přejdou ke konfliktům mezi lidmi, jsou taktéž dobré, avšak s příchodem Negana - co je pro mě jedna z nejlepších postav (speciálně z komiksů), tak taktéž přichází ty dvě nejslabší série - 7. a 8. série - Seriál vypadá, že nemá co nabídnout, jenom nějakou bitvu, ve které není žádný příběh a působí jen tak lacině, aby se něco dělo. Zabitím Carla je ten nejvíc nevyužitý potenciál, co jsem zatím v tomhle seriálu viděl. Po výhře Ricka nad Neganem nám začíná 9. série, která má naprosto krásné tempo a prvních pět epizod šlape jako hodinky - Originální nápady, kde můžeme sledovat Leadera Ricka a jeho klidnější verzi od ostatních sérií, která se může zdát poněkuď nudná, ale má co nabídnout - Rozlučka s Rickem v podobě epizody 9x5 je excelentní. Návrat některých herců taktéž výborné. Další část 9. série je pro mě o něco slabší než prvních pět dílů, ale přicházejí šeptači - Válka mezi nimi skrz 9. a 10. sérii je dobrá a zajímavá. 11. série má pro mě menší úpadek - Příjde mi, že tam seriál již neměl co nabídnout - opět nesmyslnou válku mezi dvoumi komunitami bez hlubšího příběhu a zaměřování se na naprosto nesmyslné a nudné linky. Poslední epizoda byla dobrá, avšak mohla být lepší. Působila jako teasing na další spin-offy walking dead a né jako plnohodnotný konec. Aspoň to zachránilo návrat Ricka. Ikdyž jsem měl na nějaké série výhrady, tak TWD patří k jednomu z mých nejoblíbenějších seriálů za celou dobu. 8,7/10