Krvavý příliv (1995)

Výborné drama odehrávající se na palubě nukleární ponorky. Hudební doprovod Hanse Zimmera je naprosto vynikající a asi to nejlepší na celém filmu. Washington a Hackman zahráli své roli skvěle a Tony Scott uvařil atmosféru, která vás chvílemi zařeže do židle a nepustí.

Gauneři (1992)

Skromný debut Quentina Tarantina, odehrávající se téměř výhradně v garáži. Klasický Tarantino se nedá zapřít: hodně kecání, hodně krve, hodně roztahaných záběrů, ale to je přesně to co od něj čekám. Herecky zvládnuto skvěle. Prostě mu dejte kameru, polorozpadlou garáž a skupinku herců a budete z toho mít vynikající snímek.

Barry Seal: Nebeský gauner (2017)

American Made má v podstatě všechno, co potřebujete na uvaření kvalitně zábavného filmu. Příběh je na výbornou, režie Douga Limana je podobně jako v případe Edge of Tomorrow taky za jedna. Tempo filmu je přesně takové jaké bych si u takového filmu přál, nenechá vás vydechnout a vznikající situace jdou od lehkého bizáru, až do šílených výšin. Jediné co mi chybí je nějaká větší hloubka, ale v tomto případě to asi ani nejde moc očekávat.

Predátor (1987)

Je Predátor Arnold Schwarzenegger v roli majora Dutche nebo Kevin Peter Hall v roli mimozemského stvoření... to je otázka. Nikdy nekončící hudební doprovod Alana Silvestriho, který vynikajícně umocňuje napětí a toho je ve filmu na rozdávání. Atmosféra je prostě dokonalá, držící diváka celou dobu před plátnem.

Kingsman: První mise (2021)

Jestli něco filmu nechybí tak je to originalita a nápaditost se kterou jen tak nějaký špionážní snímek soupeřit nemůže. Bohužel celý film mi kazí děj, který je takový všelijaký... Je to velká škoda, když spousta nových filmů nesahá nápaditostí Kingsmanům ani po paty a s tou originalitou, potažmo extravagancí, to taky není kdovíjak slavné. Být lépe uvařený příběh a zápletka mohl mít film lepší hodnocení.

Vražda v Orient expresu (2017)

Kdyby nemusela Branaghova verze konkurovat té Suchetově, byl bych býval dal hodnocení výš, ale oproti Davidu Suchetovi a jeho verzi poněkud obtloustlého a značně "roztomilejšího" Poirota, mi Kenneth Branagh zkrátka tolik nesedl a až u opakovaného zhlédnutí jsem si na jeho verzi zvykl. Jinak je film vizuálně velice příjemný, CGI efekty jsou v pořádku a silné herecké obsazení, hádám, že málokoho zklame. Adaptace vyžadovala asi více než trochu odvahy, která se však Branaghovi rozhodně vyplatila.

Až na krev (2007)

Drama o přerodu církve z té křesťanské na kapitalistickou poháněnou egoismem, chamtivostí a hněvem. Daniel Day-Lewis roli ropného magnáta zahrál dokonale a Paul Dano v roli až fanatického kněze rozhodně nezaostává, ale na Lewise zkrátka nemá. Pomalá kamera mi párkrát připomněla Stanleyho Kubricka nebo Andreje Tarkovského což je jedině plus. Stopáž přes dvě a půl hodiny je na můj vkus odvážná, ale k filmu s pomalým tempem, jako je tento, sedí. Celkově je film trochu těžko stravitelný a určitě není pro každého.