Blondýnka (2022)

Na poměry Netflixu je Blonde nadprůměr. To ale nic moc neznamená. Film je moc útržkovitý a jako životopisný snímek je málo informativní. Stopáž je v poměru s děním strašně dlouhá a některé scény mi připadaly zcela zbytečné. Ale film má i světlé momenty. Jedním je Ana de Armas, která prostě exceluje (jinak to ani nejde). A druhým je kamera a vizuální stránka snímku, která se mi hodně líbila. Je škoda, že film s takovým potenciálem a geniální herečkou v hlavní roli nedosahuje ostatních kvalit, aby si zasloužil vyšší hodnocení.

BANGER. (2022)

Adam Sedlák přišel a doručil. Doručil film, který tady chyběl, komedii, která je opravdu vtipná a její humor není ve stylu "šli dva a prostřední upad". Kladů má snímek spousty: vtipy, téma, kamera, Sergei Barracuda a jeho ig stories, ale naprostým unikátem je Marsell Bendig, který zahrál svou roli sidekicka naprosto dokonale. Zápory film má, ale klady je silně upozaďují takže suma sumárum za tento rozvoz kokainu po Praze je minimálně výborný snímek.

Talentovaný pan Ripley (1999)

Příběh o dokonalém zločinu. Příběh o člověku, který postupně propadá zlu, ničí vše kolem sebe za vidinou ctižádosti a bohatství, jehož se v roli uklízeče, za normálních okolností, nedočká. Matt Damon předvedl fantastický herecký výkon a Jude Law, jakožto jeho dvojka, ztvárnil svou roli na výbornou. Stopáž je trochu delší, ale film jinak odsýpá a obsahu filmu naprosto vyhovuje. Třešničkou na dortu je zasazení do malebné Itálie a zbytek hereckého ansáblu.

Truman Show (1998)

Zrcadlo americké konzumní společnosti. Trumanův chtíč zažít něco nového je neustále vyvracen ostatními, že má přeci dokonalý život a proč ho tedy měnit. A v tom je ta dokonalost tohoto snímku. Stereotypní, nijak neohrožený život je přeci ten nejlepší, nebo alespoň to tak tvrdí. Proč dělat něco nového, když můžete celý život strávit v pohodlí své řadovky, stokrát stejné.

Elvis (2022)

Výtvarný styl Baze Luhrmanna určitě nesedne každému, ale pro tento motiv se hodí skvěle a zejména v první polovině filmu vypadá fenomenálně. Austin Butler sedl roli Elvise jaho hrnec na prdel a řekl bych, že se s ním v budoucnu budeme potkávat častěji. Jen je škoda stopáže, která mohla být kratší, aby si film držel silné tempo i v druhé polovině filmu, která je za mě největším kamenem úrazu celého snímku. Podobně jako v Gatsbym je melancholicky laděná, což problém není, ale s blížícím se koncem, filmu dochází dech.

Apokalypsa (1979)

Apocalypse Now patří do mé Svaté trojice filmů s tématikou války ve Vietnamu (ještě Full Metal Jacket a Platoon) a je z nich nejlepší. Název filmu je naprosto výstižný pro celkové dění a i jeho pozadí. Ačkoliv je většina filmu silně ponurá tak má i veselejší momenty, hlavně v části s plukovníkem Kilgorem, ze které pocházejí i dnes legendární hlášky, při kterých se člověk pousměje. Vizuálně je film nádherný a i přes už relativně vysoký věk, je většina scén lépe natočených než v dnešních filmech. Stejně jako mnohé vynikající snímky, je i tento těžký na strávení, obzvlášť po filozofické stránce, takže určitě není pro každého a určitě si u něj moc neodpočinete. Ale pokud chcete film co vám zůstane v paměti a rádi se k němu vrátíte, je Apocalypse Now zfilmovanou dokonalostí.

Interstellar (2014)

Nolan se po dvouleté pauze vrátil, aby uvařil skvělou a částečně syrovou sci-fi jízdu s vynikajícím hudební doprovod z dílny Hanse Zimmera  a stejně vynikajícím hereckým výkonem Matthewa McConaugheye, který stále dokazuje, že je lepším hercem než se na první pohled může zdát. Jistě se film nelíbí všem, ale nejde odepřít, že má silné kvality, na které většina hollywoodských AAA snímků nedosáhne ani ve snu. Jediná škoda, že je konec moc přehnaný

The Gray Man (2022)

Chvíli John Wick, potom Mission Impossible a nakonec Jason Bourne s kapkou Jamese Bonda. Je to všechno a zároveň nic. Gosling a Evans nejsou špatní, ale ve filmu, který měl být tahounem Netflixu, to prostě není ono. Kamerové záběry jsou často hrozně zmatené (primárně část v tramvaji v Praze) a dron tomu do kvality absolutně nepomáhá. Chce to být špionážně akční film, Bournovského střihu, akorát je mnohem horší a za mnohem víc peněz. Třešničkou na dortu je Žižkův památník v Baku a Federální shromáždění v Berlíně.

Premiér (2019) (seriál) odpad!

K seriálu Premiér by se toho dalo napsat mnoho negativního. Scénář připomíná kvalitou pornografické snímky, herecké výkony ani nejsou improvizační a kamera je jako z nízkonákladového seriálu z Turkmenistánu. Na seriálu je všechno špatně, ale v tom je právě jeho genialita. Genialita něčeho tak tragikomického, co tady dlouho nebylo a asi ani dlouho nebude. Genialita, která vyvrcholila v jednom z pořadů Jaromíra Soukupa, kdy si pozval "de facto" sám sebe na rozhovor. Doporučuji alespoň pár dílů vidět, protože to je "klenot", jaký nemá obdoby.

Komando (1985)

Arnold si v tomto one man army akčním snímku střihl roli, která se s každým filmem opakuje, ale na druhou stranu mu dobře sedí. Stejně jako v ostatních filmech je tady ohromně moc klišé a nelogických blbostí a naprostým vrcholem je finální "zúčtování" na ostrově, kde je nelogických scén a záběrů (například arnoldova muška a náboje, které s každým výstřelem spíš přibývají než aby ubývaly...) až moc. Jinak to není špatný film na oddechnutí a určitě pobaví více než jednou.