Cesta na Hrad: Debata (2023) (pořad)

Kabaret! Kabaret! Musím se přiznat, že při sledování večerní části jsem se dost nasmála.

Limonádový Joe aneb Koňská opera (1964)

"Když střílí konzument Kolalokovy limonády, netřeba volat lékaře." "Chceš-li pistolníkem býti, stačí Kolaloku píti." "Prohrál jste, saláte!" "Padouch nebo hrdina, my jsme jedna rodina!" A mohla bych pokračovat dál a dál. Úžasný film s geniálními hláškami, které zlidověly, osvědčeným padouchem Milošem Kopeckým, krásnou Olgou Schoberovou a neohroženým Karlem Fialou coby Limonádovým Joem je jedna z nejlepších československých, ale možná i světových komedií. Pěkné písničky, a obzvlášť se mi líbí způsob natočení filmu, to jest 2,35:1 a tónování. To už se dnes jen tak nevidí. Nesmím zapomenout na velice zajímavý jazyk, kterým zpívá Karel Gott, zní jako angličtina, ale angličtina to není. Osvědčená dvojice tvůrců Lipský - Brdečka ani zde nezklamala. Dávám ☆☆☆☆☆ a zařazuji mezi své oblíbené filmy.

Příběhy starých hospod - Vysočina (2023) (epizoda)

Dívala jsem se na část s hospodou na Veselíčku, protože nedaleko bydlím. Dokument dobrý, pěkné záběry okolní přírody. ☆☆☆☆☆

Mariša (1984) (divadelní záznam)

Divadlo pěkné, herecké výkony skvělé, akorát musím vytknout divný střih a zvláštní kameru.

Evžen Oněgin (1988) (TV film)

Klasický příklad v podstatě tragického příběhu. Výborné zpracování. Konec byl úžasný. I když jsem věděla jak to dopadne, tak jsem byla napnutá jak kšandy, až jsem se lekla, že to končí. Michal Dočolomanský se hodil na úlohu Evžena Oněgina, a u mě i on sám zvyšuje hodnocení o jednu hvězdičku. A ještě musím zmínit nádhernou hudbu Petra Iljiče Čajkovského.

Na shledanou, Zuzanko! (1978) (TV film)

Hezký příběh... Musím zmínit úžasný ekvilibristický výkon Michala Dočolomanského. Takovéhle lidi obdivuji.

Banánové rybičky (1999) (pořad)

No úplně nevím. Viděla jsem jeden díl a to konkrétně s Michalem Dočolomanským a Lubošem Beniakem. "Fórky" Haliny Pawlovské mi moc vtipné nepřipadaly, zasmála jsem se asi jednou. Snaha byla, uvidím, jestli se podívám na další díl, ale zatím dávám ☆☆.

Případy detektiva Murdocha (2008) (seriál)

Po asi 5 měsících nadšeného sledování u mě seriál kapku "vyvanul". S přibývajícím počtem sérií jsou díly čím dál tím méně originální a takové stejné. Prvních pět dílů 1. série 100 %, protože obsahují jistou "detektivnost" a vtip, hlavně 4. díl. Poté už to pomalu ztrácí šmrnc, ale u šesté série, kdy seriál vzala pod svá křídla CBC, se zdá, že se to pomalu zlepšuje. Avšak i u této společnosti začíná seriál ochabovat hlavně tím, že se současní tvůrci nakazili zamícháváním osobních vztahů a problémů do děje, takže už to moc detektivní není. Vadí mi jak do všeho zamíchávají osobní problémy det. Wattse, i když ho mám ráda. Po těch cca 5 měsících dávám ☆☆☆☆ a 70 %.

Na skle maľované (1980) (TV film)

Hluboce obdivuji a smekám klobouk nad hereckým, pěveckým ale hlavně artistickým výkonem Michala Dočolomanského. Všechna čest.