Ride with Norman Reedus (2016) (pořad)

No, pro získávání znalostí o motorkách se na to nikdo nekoukal, ruku na srdce (a na ten bordel na stole), čučíme na to kvůli Reedusovi. Nicméně těch současných 94% si to zaslouží (pro porovnání: nejlépe hodnocený film na ČSFD je The Shawshank Redemption s 95,3% ) a třeba jednou tenhle pořad, my, skalní uctívači, vytáhnem na 96%.

Zlatá horda (2019)

Nízkorozpočtový velkofilm o velké bitvě, ve které se potká třicet na třicet komparzistů a kde koní je dostatek pouze pro jednu stranu (a to i když druhá ve zbytku scén jezdí na vlastních, ale hádám, že ti koně asi zbaběle přeběhli k nepřátelům těsně před bitvou, a proto nebyl čas je chytat). Jestli je tohle tradiční ukrajinská taktika boje, tak to potěš...

Kosmická odysea Maxe Clouda (2020)

Blbost na hraně kýče, ale zasmála jsem se, a to se mi u filmu dlouho nestalo. Co vtipný není jsou ty woke blbosti, kterých je tam stejně jako ve filmech natočených v posledních cca 5-ti letech, čili dost a do očí bijících.

Montford: The Chickasaw Rancher (2021)

Příběh inspirovaný životem Chickasawského chovatele dobytka Montforda T. Johnsona, muže, který překonal těžkosti, aby vybudoval jednu z největších farem dobytka poblíž Chisolm Trail. Byl by to průměr, nicméně jedna hvězda dole za černobílé postavy. Pár chybiček typických pro produkce posledních let by se taky našlo.

There Are No Saints (2022)

Už jsme viděli asi všechny druhy mstitelů (ty, jenž se mstí za ženy, dcery, syny, bratry, strýce, otce, matky, přítelkyně, přátele i domácí mazlíčky) a tak si přiznejme: tento film není nic nového pod sluncem a ačkoli se povedl, už jen to, že děj je tolikrát recyklovaný z něj dělá béčko. I když pěkné.

Krycí jméno Banshee (2022)

Ále noták... Jedna hvězda? Vždyť je to typické béčko, hlavní hrdin(k)a nezranitelný/á, všichni ostatní padají jak' mouchy, děj prorecyklovaný tak, že skoro nedrží pohromadě, všemožné rádoby cool průstřihy tomu taky nepomohly a dialogy psal asi robot. Na tři hvězdy je to trochu moc hloupé, ale ne dost na jednu.

Power Book IV: Force (2022) (seriál)

Pokud Vám někdo bude tvrdit, že u sledování dělal cokoliv jiného než seděl s očima přilepenýma k obrazovce, tak lže, páč každý díl jede tak svižně, že pokud se jen na minutku kouknete jinam, už nevíte, o co ve scéně jde. Takhle to vypadá, když někdo točí s pořádným scénářem místo stokrát recyklované vaty.

Lovecraftova země (2020) (seriál)

Rozmohl se nám tu takový nešvar: tím je neustálé omílání toho, že se k chudáčkům černochům ti zlí běloši chovají špatně. Historie je historie, nicméně nikdo (kromě černochů) se ji nesnaží tak moc přepsat (viz Wakanda, Woman King, ... ). Nemáme spíš přemýšlet nad tím, jak moc jsme se posunuli od dob segregace místo abychom neustále mlátili všem o hlavu, že jsou buď zlí, protože jsou bílí (což je mimochodem ukázkový rasismus), nebo že jsou chudáčci znevýhodnění, pokud jsou jakýkoli jiní (a to zas zavání naučenou bezmocí). Mimochodem víte, kde se dodneš vyskytuje otroctví? Ve většině Afriky a některých částí Asie. Proč si černoši netočí filmíky o černoších-otrokářích obchodujících s černochy-otroky v roce 2023 místo brečení, že sto let zpět někteří běloši a někteří černoši (neradi šlyšíme, že?) měli otroky (mimochodem: otrok není černoch, ale status bez barvy kůže). Pokud neumíme natočit nic bez rasismu, asi bychom se nad sebou měli zamyslet. Jedna hvězda za retro.

Chitty Chitty Bang Bang (1968)

Asi jsem na tyhle blbosti moc stará. Roky mi někdo vtloukal do hlavy, jaká perla to je. No, tahle perla měla zůstat na dně oceánu. Prej chytlavé písničky (které jsem zapomněla vteřinu po tom, co skončily), fantazie (kýč nad kýče je to a vrstvený!) a komedie (kdyby mi bylo pět, tak asi jo).

Tajemství hollywoodské smetánky (2014) (pořad)

Typický dokument z roku 2014. Opatrně, hlavně abychom neřekli příliš. Zběsilé tempo mi vyhovovalo, čas si uvědomit, že celebrity nejsou nadlidi, spíš naopak.