Kage no džicurjokuša ni naritakute! (2022) (seriál)

Pri čítaní miestnych aj iných hodnotení tohto počinu mi prebiehajú v hlave slova Mad Maxa zo začiatku Fury Road - "Bolo ťažké rozpoznať, kto je šialenejší. Ja. Alebo všetci ostatní." Pozerám sa na hodnotenie tohto braku, a pýtam sa, jak sa to stane? Toto a 77%? Čo príde ďalšie, filmy Niel Briena dostanú oscara? Samotná podstata šou neznie bohvieako, ale aspoň súhlasím s niektorými ľuďmi, že vtipy tu nie sú zlé, a aj to ma presvedčilo po otrasnom dieli. Myslel som, že celý seriál bude nakoniec iba o niečo serióznejšia konosuba, yes, to znie fajn. Animácia aj artstyle je dobrý, hudba slušná. Hlavné postavy tiež nie sú až tak na hovno. Alexia má viac osobnosti než 95% postáv ktoré som v anime kedy videl, a postava Iris sa dá chápať. Cidove vnútorné monológy sú celkom sranda a miestami si človek chce povedať, že je to seriózne dobrá postava - až kým "nezhodí masku" a stane sa z neho Shadow. Potom som nemohol mrknúť na jedinú epizódu bez toho, aby som predtým šiel na lobotómiu. Dôvodov bolo, že som cítil ako mi rakovina zožiera mozog pokaždé, čo sa Shadow a z 80% aj celá show berie vážne. Lebo každá seriózne myslená vec, čo tu Shadow vypustí zo svojho pysku, sú retardované edgy fantazmagórie. A pretože celá základná premisa je retardovaná. Cid je len ďalší multitalentovaný OP magor(a ako fakt veľký, preto ma zvlášť rozosmiala recenzia pana mastera) a lámač ženských sŕdc s OP harémom a základná premisa príbehu je tak absurdná až to bolí. Nielenže sa ukáže, že organizácia ktorú si Cid vymyslel existuje, nie, on ešte trafí aj meno. Vážne? Ďalšia vec, Cid si dá prezývku Shadow, Tieň, a celá show sa volá Eminencia v tieni. Sám Cid vraví, že túžil byť nenápadnou figúrkou, ktorá celú vec riadi z diaľky. To je super Cid, ale príde ti že medzi definíciu nenápadného patrí ODPÁLIŤ PRED SVEDKAMI ČASŤ MESTA, HLAVNĚHO MESTA, DVA KRÁT, V DVOCH HLAVNÝCH MESTÁCH DVOCH RôZNYCH ŠTÁTOV?! Potom ešte schválne nakopeš riť členovi kráľovskej rodiny čo má dosť high rank v armáde, a predvedieš pred celým mestom svetelnú šou. TO ti príde NENÁDNÉ?! A keď už sme pritom, docela vtipné sú reakcie. Napríklad Alpha, Cidova pravá ruka, čo vlastne vedie celú ich organizáciu, ho do istého bodu považovala za niekoho, komu ide o spravodlivosť. Každopádne, tento bod bol nastolený potom čo odpálil tú časť mesta. Milá Alpha, tebe fakt príde, že niekto kto odpaľuje mestá, len preto, aby ukázal jak o moc ho má väčšieho, je niekým, kto prahne po spravodlivosti? Ale furt to bolo lepšie než Alexiina reakcia. Baví sa tak so ségrou, či ten chlapík čo odbachol pred jej očami časť mesta je potenciálny nepriateľ štátu a keď Iris povie asi áno, Alexia je iba "whaaaaaaaaaa...?" Alexia, si rozumná baba, myslíš, že niekto kto ako ukážku dominancie odpaľuje časti kapitolu štátu(štátu pod vlastníctvom tvojej famílie pripomínam) je priateľ štátu? Asi nie, a na tom že je proti organizácií ktorá tiež robí bordel nezáleží. A btw nie, "I am atomic" fakt nejde o nejaký deep iconic moment. A už vôbec to nie je epic.  A sory, ak má byť Shadow Garden tajná organizácia, neoplatilo by sa na hubách nosiť šatky? Lebo len tak pripomínam, vaše šermovanie spôsobuje rázové vlny, a pritom trošku kurevsky fúka, nejdem ani hovoriť o tom, že sama Alpha, ktorá očividne je dosť chytrá a schopná nato riadiť celú organizáciu s medzinárodným vplyvom,  nemá problém s odhaleným ksichtom, ani len bez tej poondiatej kapuce chodiť pred členmi kráľovských rodín. Inými slovami, vysokopostavené osoby, ktoré prežili, ktoré sa ani nikto nepokúsil umlčať, videli tváre minimálne 3 vysokopostavených členov Shadow garden. Prečo už dávno úrady oboch krajín nemajú náčrty a nehľadajú členov Shadow garden jak ľavičiari na twitteri dáku pseudourážlivú sračku ktorú cancelnúť či sa nad ňou pohoršiť? Nad plotholeami sa tu fakt nikto nezamýšľal. Ďalšie zabudnuteľné, po vizuálnej stránke pekné anime, ktoré si sledovanosť získalo len vďaka širokému výberu waifu, ktorý ponúka. Veď prečo by v Openingu boli dve borky ktoré v celom seriáli skoro ani neboli, oh jasné, však fanservis

Tajemství Dračí hory 2 (2006)

Tajomstvo dračej hory je film môjho detstva, a vždy som túžil potom vidieť dvojku. Oba diely som dokonca našiel nedávno na youtube, a tak som si ich pustil. Sama jednotka nebola podľa očakávania nič moc, ale toto bol masaker... Scenár smiešny, a aj oproti jednoduchej jedničke patetický. Vtipy trápne a nevtipné, je tu recyklovaný iba špičkový soundtrack z jedničky, s plusom 15ich MINÚT najodpornejšieho muzikálu čo som kedy videl a počul, ktorý učí deti nebyť svine a učí ich o dopravných značkách. Nerobím si srandu. CGI ktoré bolo použité už aj v jedničke tu je oveľa bežnejšie a ešte horšie, čo je škoda aj vzhľadom na peknú 2D animáciu, ktorá film tvorí z väčšiny. A ako vrchol absurdity - nielenže sa tu za sebou používajú rovnaké zábery napríklad pri rozprávaní, nie, oni sa tu používajú pre tento účel aj scény z prvého filmu! Za mňa veľká tragédia. Obrovská. 5%, a to som ešte dobrý.