• Thriller

Velký závod 2 (1984)

Lehce podprůměrná komedie s nadprůměrným hereckým obsazením. Zajímavá je hlavně dvojice Jackie Chan-Richard Kiel.

Projekt A (1983)

Jackieho první větší a velmi úspěšná spolupráce s oběma "bratry" (Samo a Biao) z Operní školy, na kterou navázal o čtyři roky později druhým dílem již bez jejich účasti. Také se poprvé nechal inspirovat americkými herci němé éry, tentokrát to byl Harold Lloyd a jeho film Safety Last, z něhož si vypůjčil slavný pád z hodinové věže, který je ztlumen jen několika plátěnými střechami. I když se udávaná výška věže v různých článcích o trochu liší, většinou je to něco kolem 15 metrů. Nezapomenutelná je taky honička na kolech v úzkých uličkách. Ať si najdete hodnocení Jackieho filmů kdekoliv, Project A 1 je vždycky na jednom z prvních míst.

Pojízdná kantýna (1984)

Jackieho první film natáčený v Evropě, konkrétně v Barceloně. I obsazení je mezinárodní, v rolích záporáků se představí šampión v kickboxu Benny "The Jet" Urquidez a šampión v karate Keith Vitali. Právě souboj Jackieho s Urquidezem na zámku na konci filmu vyhrál v řadě anket o nejlepší JC souboj. Celkově film sice není tak nabit akčními scénami jako některé jiné JC filmy, ale ta závěrečná to všechno vynahradí. Kromě toho je ve filmu spousta humoru, který je ve většině případů velmi kvalitní a vyplňuje neakční části filmu, takže se divák rozhodně nenudí, samozřejmě pokud má rád Jackieho styl filmů.

Mé šťastné hvězdy (1985)

Asi nejpovedenější díl série Lucky Stars, ve kterém Jackie a Biao mají malou roli policistů snažících se dopadnout drogového bosse. Stejně jako v Twinkle, Twinkle je na filmu nejlepší závěrečný souboj, který se odehrává v podzemí jakéhosi zábavního parku a představí se zde všichni tři "bratři". Ale ani u zbytku filmu se nebudete nudit, i když asi ani ne moc bavit. Prostě průměrný film s Jackiem jen ve vedlejší roli, který ale ve své době byl komerčně nejúspěšnějším filmem Golden Harvest.

Šťastné hvězdy (1985)

Na úspěch filmů My Lucky Stars a Winners and Sinners navázal Samo dalším dílem, ve kterém skupina Lucky Stars odjíží na dovolenou do Thajska oslavit dopadení drogového bosse. Ale o děj tady vůbec nejde, stejně jako v předchozích dílech. Je to taškařice od začátku do konce se spoustou známých tváří, kterou drží nad vodou hlavně skvělé souboje (zejména závěrečný) a pár dobrých vtipů. Pokud se vám líbily předchozí díly, bude se vám líbit i tenhle, ale já nemám moc rád ani jeden z nich. Za pozornost opravdu stojí jen závěrečný souboj, ve kterém se opět objeví jako jeden ze záporáků Richard Norton.

Ochránce spravedlnosti (1985)

Americký film, se kterým byl Jackie tak nespokojen (a celkem chápu proč), že některé scény dodatečně sám přetočil a tak existují dvě verze. Jackie byl hlavně nespokojen s režisérem, který mu v bojových scénách nedal moc prostoru, takže jsou krátké a pomalé, kromě toho Jackie hraje tvrďáka, ve filmu se hodně nadává a střílí. Zkrátka všechno bylo jinak, než jak si to Jackie představoval, takže když režisér konečně opustil Hong Kong, JC přetočil bojové scény, vystříhal nadávání a přidal dokonce jednu dějovou linii. Já jsem viděl jen americkou verzi, která vyšla i unás a ta je opravdu špatná. Z Jackieho verze jsem viděl jen pár záběrů v dokumentu Jackie Chan: My Stunts a to vypadalo mnohem líp. Nemyslím si, že film jako celek bude nějak výrazně lepší, ale aspoň ty bojové scény by měly být zajímavější.

Srdce draka (1985)

Pokud máte rádi Jackieho akční komedie, tak vám tenhle film moc nedoporučuju, ale pokud vás zajímá, jestli Jackie a Samo umí natočit taky něco jiného, tak byste ho měli zkusit. Pár akčních scén se zde sice najde a ta závěrečná je i vynikající, ale tentokrát jsou podřízeny ději, který je ve filmu tím hlavním a ne naopak.

Božská relikvie (1986)

Další Jackieho typická a velmi povedená akční komedie s lehce dobrodružným nádechem vrcholící v jeskynních chodbách jednak skvělým soubojem se čtyřmi amazonkami (nebo co jsou zač) a jednak dalším nebezpečným kaskadérským kouskem, když Jackie skočí z letadla (ve filmu ze skály) a přistane na létající balón.

Projekt A 2 (1987)

Trochu pomalý rozjezd, ale jak film ubíhá, tak postupně nabírá na tempu a vrcholí dlouhou a promakanou akční scénou plnou skvělých kaskadérských kousků, soubojů a humoru. Ale ani během filmu není o akci (např. rvačka v restauraci) a humor (např. schovávaná v bytě Maggie Cheung) nouze. Jen příběh je zbytečně zamotaný a komplikovaný, jako kdyby toho chtěl scénarista do filmu narvat co nejvíc.

Navěky drakem (1988)

Třetí a zatím poslední film tří "bratrů", ve kterém mají hlavní roli (po Wheels on Meals a Project A) a po kterém se každý vydal vlastní cestou. Je to taky jediný film, kde je máme možnost vidět bojovat spolu. Jednoho ze záporáků si zahrál vynikající Benny "The Jet" Urquidez, jehož boje s Jackiem patří vždycky mezi nejlepší. Zkrátka další skvělý film.