Švýcarák (2016)

Historický moment... po X rokoch som porušil svoju zásadu "vždy dopozerať film do konca". Swiss Army Man je moje "tenkrát poprvé" a na to sa nezabúda.... :)

Pitbull. Niebezpieczne kobiety (2016)

Patryk Vega uveril, že vie! A preto sa poriadne nadopoval pri písaní scenára, na pľaci v rámci réžie sa ešte vytuningoval nejaým kolumbijskym matrosom a vznikol z toho tento chaotický totálne absurdný klipový nudný (!) gýč, ktorý trvá snáď večnosť. Prvý diel túto zlátaninu jasne valcuje. Takto to dopadne keď chce byť niekto nasilu KURWA cool...

Pitbull: Nové pořádky (2016)

Poľský Pusher?:) Nie, ani nahodou, ale v niečom mi ho Pitbull pripominal. Výborná hlavná postava, prestrelené scény, poľština(!), úplne divné karikaturistické postavy, ktoré sa niekedy tvária absurdne vážne... Skrátka akčný absurdistan, ktorý v správnej nálade funguje, keď to celé človek neberie vážne.

Café society (2016)

100 % glamour Woody? Preco nie! Toto mi sadlo. Na rozdiel od predchadzajucich filmov,Cafe Society nesustalo az tak papierom a nemal som pocit,ze sa umelo tlaci na pilu. Ano,Woody sa opakuje,ale tentokrat to robi s noblesou a lepsie ako po minule roky. Stewartku ako herecku fakt nemusim,ale tu je jednoducho ocarujuca,zvysok castingu vyborny detto. Vyhodit celu gangsta story a viac vytuningovat hlavnu liniu a som uplne spokojny:) "Zivot je komedia pisana nejakym sadistom"...

Naprostí cizinci (2016)

Skvelé!!! A ten "kontroverzný záver" povyšuje všetko pred tým na absolutorium a ešte viac zdôrazňuje podstatu.

Poslední rodina (2016)

Po druhej projekcii fenomenálneho Nocturnal Animals som si povzdychol, že zase bude trvať dlhý čas, kým ma nejaký film doslova rozseká. Mýlil som sa! Posledná rodina je rana krompáčom do hlavy... Som nesmierne šťastný, že som o backrounde filmu aj hlavnej postavy nevedel nič,takto to malo moment prekvapenia z neznámeho... o to viac ma dostalo, keď som po filme dlho do noci googlil o rodine a pozadí. Až potom vie človek doceniť tú presnosť, priam exaktnosť s akou boli natočené jednotlivé detaily. Beksinskeho diela sú to najmetalovejšie čo sa dá vidieť, pričom aj maestro Giger musí prenechať miesto na piedestaly. Film je natočený autenticky, dá sa povedať, že "skromne", pričom sila niektorých scén je niekedy viac pod povrchom (napr. pragmatické vysvetľovanie ako funguje práčka + scenár pohrebu..alebo krátky dialóg medzi manželmi "o Jungovi" - tu je napr. odpoveď prečo maľoval to čo maľoval). Skrátka tu sú slová a myšlienky zbytočné. Stručne a jasne - geniálne dielo! Ako to, kurwa tí poliaci robia?! :)

Smrtgasmus (2015)

Keby sme s partiou videli tento film na strednej, tak je to KULT najväčší:) Je viac ako jasné, kde autor čerpal inšpiráciu, je to B-čková kopírka maestra Jacksona, z doby, keď zo všetkých a všetkého striekali hektolitre krvi. Mňa viac ako slasherová časť bavila tá metalová, kde sa robila napr. prdel z Immortal (znalci vedia:)). Čisto priemerné dielo, z ktorého však ide láska k väčšinovo podradným žánrom a aj preto sa mi na to pozeralo pozitívnejšou optikou ako väčšine:)

Krycí název Oděsa (1974)

Forsytha ako autora mám rád a Odessa určite nie je zlým filmom. Len je natočená strašne old-schoolovo v tom najhoršom možnom ponímaní. Abolútne chýba gradácia, dynamika (nemyslím v zmysle akcia), nemá to šťavu, esprit, niečo...a miestami je to fakt nuda, čo je na takýto parádny námet a tému priam trestuhodné. *** skôr z rešpektu, sklamanie.

Dunkerk (2017)

4,5*/5...Vizuálno - zvukový orgazmus, nepamätám si v kine nič podobne lahodné. Niet pochýb o tom, že Nolan je extratrieda, len mám niekedy pocit, že ubrať aspoň trochu exhibicionizmu by neuškodilo. Napr. "na úkor" postáv, deja, atď... Ale inak samozrejme "takmer fantastické":)

River (2015)

Pekný príklad toho, ako môže prostredie dotvárať špecifickú atmosféru filmu. Mladý Sutherland je sympaťák, ktorému musíte fandiť aj v jeho neľahkej situácii. Veľmi príjemná krimi klubovka.