Dovbuš (2023)

Približne podobná historická doba ako náš Jánošík, ale slovenské spracovanie nášho hrdinu ssa s týmto nedá porovnať. / Myslím do od Agnešky Holland z roku 2009/. Tu je vidno hrdosť, cieľ, oddanosť a aj povesti , ktoré boli o ňom rozprávané.

Mimořádná událost (2022)

Pre mňa osobne mimoriadne presne satiricky podané postavy a životné situácie, ktoré denne zažívame.

Jednotka 42 (2018) (seriál)

Tento seriál ma pohltil a celkovo nadchol. Jednotlivé časti sú samostatné prípady a temer vždy je tu podaný príbeh, s ktorým sa tak trochu neráta. Zhutnený dej v cca 50 minútach je niekedy na škodu, ale je to lepšie ako rozťahaná nudná blbina. Škoda len, že druhá séria nie je dostupná.

Asedio (2023)

Slaboduché a temer nepozerateľné.

Válečník (2018) (seriál)

Dobre rozbehnutý seriál upadne po druhej časti do prázdnoty nemohúcna. Nie sa kam pohnúť, pretože tu chýba scenár. Tá celepríbehová niť pocitu viny z rôznych uhlov to nedokáže udržať nad vodou.

Kuchyně (2023)

Futuristické zobrazenie no go zony a jej obyvateľov. Film, ktorý predstiera problematiku žitia z pohľadu nemajetných. Len spracovanie je veľmi sterilné

Zedník (2023)

Tak nejak je tu ukázaná práca CIA, kde veľa vecí je mimo nášho chápania a ešte viac je úplne mimo . Je to jednoducho čisté zlo, ale to nie je podstatné. Pre film si vybrali tému dvoch odídencov z ich radov, ktorí patrili k tým najlepším a zrazu sú tak nejak mimo hru. Záver uniká do hlbín somarín.

Na vlnách Jadranu (2023) (seriál)

Dobre sa to rozbiehalo, malo to aj úsmevné sekundy, ale tam to aj skončilo. Rozmáha sa tu novodobý ošiaľ seriálov bez čohokoľvek. Taký ten tup znudených prázdnych epizód typu Panelák, Ordinácia a pod. Toto do toho zapadá. Škoda.

Ještě jeden výstřel (2024)

CIA je jedna z najhorších organizácií na svete, ale tu je vykreslovaná ako spasiteľ. Ale to by nebol najhorší prehrešok tohto snímku, tu to jednoducho lieta všetko hlava nehlava.