Top Gun: Maverick (2022)

Je to určitě důstojné pokračování, ale jak se mi nelíbil první díl, ani tento m nijak nevzal. Začátek super, finální nálet taky - a ty dvě hodiny mezitím mi přijdou naprosto zbytečné a plytké. Lehce nuda pro človka, co není fanoušek. Cruise, i ve svém věku 60ti let, vypadá a funguje lépe, než množí o polovinu mladší...což je super, ale jen kvůli němu další hvězdičku nepřidám. 60% a ***.

Strážci Galaxie: Volume 3 (2023)

Asi nejlepší Marvelovka všch dob, stehně jako nejlepší Guardians OTG film, a jeden z nejlepších filmů Jamese Gunna. Dalo by se napsat hodně, ale tohle se fakt musí vidět - a to klidně 2x. 95% a *****.

Lov (2020)

Originální snímek o levičácích, lovících pravičáky - a o holčině, co se z kořisti stane lovcem, a všechny ty "liberální" záporáky uloví. Má to občas hluchá místa, občas dobrá místa, fajn začátek a místy originální a vtipné hlášky - ale není to tak dobré, jak by člověk doufal. Špatné tedy taky ne, ale je to takový crossover všeho možného...Až je toho nakonec moc. Kvůli závěrečnému duelu nakonec dávám slabší **** a 70%.

Do hajzlu! (2022)

Místy sice lehce nudné, ale s rozvíjejícím se příběhem to vzhledem k originalitě a pak i vtipu není tak špatné, jak tu mnozí píší. Film určitě obsahuje zajimavé momenty,a docela dost gore. To překvapilo. Já se docela bavil, nezastírám. 77%

John Wick: Kapitola 4 (2023)

Výborné pokračování! naprosto fenomenální "umělecká" kamera, kdy je vidět, že ten člověk (Dan Laustsen) má velký cit pro krásu - a film je tak vizuálně jedním z nejhezčích snímků všech dob. Některé záběry jsou nevídané. Mr. Wick sám toho moc nenamluví - což je skvělé, protože smrt typicky nemluví - zde se mi líbí, že série není zbytečně konverzační. Dalo by se toho napsat mnoho, ale jako Mr Wick - omezím to na toto nezbytné minimum. A budu čekat na DC. 95% a *****.

Párty Hárd (2019)

Naprosto luxusní záležitost, dobový vrchol Řezníkovy tvorby - a v té době také nejlepší český film. Ano, pro specifické publikum, ale pokud někdo nechápe černej humor, a žije fakt jinde, tak se k filmu stejně asi ani nedostane - takže pokud je to tvůj případ, tak vyser svůj tumor, a zhebni, zmrde!  99,9%.

Invalida (2023)

Výborným, kreativní a vtipný film. Super "výprava" do romské osady - já třeba to neznám, a přijde mi to velmi exotické - a v daném pojetí opravdu fajn. Super pojatý scénář a výkony...neherců, i herců.  Místy mi to přišlo cool ala nějaká tvroba Martina Pohla. Dalo by se napsat opravdu hodně. ale nemá to cenu, to se musí vidět. Na středoevropské poměry výjímečný film, který nemá sobě rovného. Prostě nemá. 90%.

Dungeons & Dragons: Čest zlodějů (2023)

Zábavný fantasy film. Nejsem fanda fantasy, a ani tu hru jsem nehrál, ale má to zajimavé a vtipné scénky, a velmi pěkné prostředí. Některé scény super. 65%

Transformers: Probuzení monster (2023)

Film není tak špatný, jak je tu vylíčeno. Když se pomine dnešní monerní BLM rasismus a šílený woke začátek, tak je to celkem zajimavý film, který prostě je jiný než kousky Michaela Baye - má narozdíl od nich více hlášek a vtipných situací. Některé scény, honičky, a souboje jsou taky fajn - a některé s Porsche 964 VELMI fajn. 60% a ***.

Zhan lang 2 (2017)

Zajímavé pokračování s fajn lokacemi, a i když je to taková ta recyklace již viděného - zabaví to dobře. Jen škoda místy šílených ptákovin, a naprosto nepravděpodobných událostí a scén, hlavně v závěrečném boji o továrnu. No a ta vakcína na smrtelnou nemoc...to je taky o lobotomii. No, Happy end jsem pak jen proklikal, to fakt na více než 60% nemá. Ale jinak bych vyzdvihnul výkon před kamerou i za kamerou Jackyho Wu, výborné lokace a design, a některé opravdu dobré souboje. Kdyby to dělali jako uvěřitelné - a nestálo by to ani yen navíc - pak by mohl být film o dost lepší. Takto *** a 60%.